Zprávy / Pozvánky

Italští Ronin jako soundtrack k westernu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.01.2015

Ronin hrají již více než patnáct let a hlavním polem jejich působnosti je filmová hudba. Za svou kariéru natočili přes 8 soundtracků a 7 řadových alb. Vloni jim vyšlo zatím to poslední pojmenované Adagio Furioso. Jejich hudba je extrémně cinematická, není divu, když se vyznávají z obdivu ke jménům jako je Ennio Morricone. Základ tvoří jazz, odkazy pak na míří na klasický westernový soundtrack či post žánry. Ano, takových kapel je mnoho, můžeme jmenovat The Killimanjaro Darkjazz Ensemble, kteří jsou však více elektroničtí, nebo Bohren & The Club Of Gore, kteří jsou ale více noir. Ronin jsou klidnější, atmosféričtější, možná lze i řici klasičtější. Nejde o žádný experiment pro experiment, ale skvěle odvedenou práci s atmosférou, dějem, vývojem skladeb a kouzlem okamžiku. Vše dosaženo klasickými nástroji, žádné přeefektování a elektrifikace se nekoná, prostě poctivé řemeslo.


Sousedi jsou neméně špatně zařaditelnou kapelou. Karla Žďárského známe z uhrančivých B4, Martina Peřinu z jazzem načichlých Akline. Spolu hrají minimalisticky - na kytaru, violoncello a sem tam nějaký ten efekt nebo loop - nežně, s ambientní vzdušností. Do snového základu vkládají nejednu žánrovou odbočku, narozdíl od svých jiných kapel však drží vše pevně v rukou a neimprovizují. Svou tvorbu zachytili na loni vydané desce Purpura Echo (Polí5), která byla výborně přijata napříč médii.


Pokud vám uteče koncert v Praze, nezoufejte. V Čechách v rámci své tour odehrají další čtyři koncerty. V pátek 6.2. v Třebíči, 7.2. v Táboře, 8.2. v Českých Budějovicích a 9.2. v Bílině.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tématem sympozia Pražského Quadriennale jsou Technologie

redakce 06.10.2024

Všech pět tematicky zaměřených panelů, sedm sérií flash talks, dva moderované kulaté stoly a keynote příspěvky budou přístupné zdarma po registraci.

Dokument o Libuši Jarcovjákové Ještě nejsem, kým chci být v kinech

redakce 05.10.2024

Letošní podzim patří legendární fotografce ve vícero kulturních sférách. Kniha T-club, první retrospektivní výstava, soundtrack k dokumentu.

Tycho, Lisa Gerrard z Dead Can Dance a Jules Maxwell přijedou do Prahy

redakce 05.10.2024

Na aktuálním albu Tycho nabízí často rozechvělou, ale nezřídka i tanečně opojnou downtempo elektroniku, které pomrkává i k silným postrockovým atmosférám.

Jamie xx v Praze s novou deskou

redakce 04.10.2024

Jamie xx začínal na indie scéně s kapelou The xx a právě jeho schopnost kombinovat indie muziku s R&B a dance ho katapultovala mezi vizionáře elektronické scény

Jazzchange otevírá dveře do Evropy

redakce 04.10.2024

Výsledkem spolupráce je společné turné dvou interpretů z Česka a Slovinska v celkem pěti českých, německých a slovinských klubech.

Ambientní magie, experimentující kolektivy i postindistruální legenda. Říjen v Punctu

redakce 03.10.2024

Dojde na legendy alternativní scény, které mají stále co říct, mladé kolektivy zaměřené na experiment, sound art nebo improvizaci a zdaleka nejen to.

Kabinet múz říjnový

redakce 02.10.2024

Festival Batch, newyorské noiserockové trio A Place to Bury Strangers a spousta křtů.

Říjnové koncerty v režii Rachotu

redakce 02.10.2024

Říjen je nabitý a přináší spoustu jmen: Ghost-Note, autentický gospel The Staples Jr. Singers, Emilíanu Torrini, Orchestra Baobab a další.

Sylvie Kreusch ve Futurum Music Baru

redakce 01.10.2024

Během poslední dekády se Sylvie Kreusch představila v Belgii s kapelami Soldier’s Heart a Warhaus.

1349 s Kampfar a Afsky ve Futurum Music Baru

redakce 01.10.2024

Ve Futuru doplní 1349 taktéž norská formace Kampfar, jejíž název pochází ze starobylého severského bojového pokřiku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace