Zprávy / Pozvánky

Itamar Borochov Quartet se vrací do Prahy

Itamar Borochov Quartet se vrací do Prahy

Anna Mašátová | Zprávy / Pozvánky | 27.04.2017

Jeden z nejlepších izraelských jazzmanů se vrací do Prahy, kde představí aktuální, kritiky oceňované album Boomerang. Itamar Borochov Quartet vystoupí v Nuselské radnici 2. května.

Již s debutovým albem Outset se o Borochovovi hovořilo jako o velmi slibném jazzovém talentu. To se jen potvrdilo s vydáním druhého alba Boomerang, které získalo více než nadšené kritiky napříč jazzovou scénou.


Hudební geny byly v jeho rodině poměrně jasné dané - otec, známý hudebník Yisrael Borochov, spolupracoval s Laurie Anderson, Shakti a mnohými dalšími, bratr Avri hraje na basu nejen s Itamarem, ale také v Alaev Family nebo po boku pianisty Uriela Hermana.

Borochov začínal na elektrickou kytaru, aby se přiblížil svým oblíbeným bluesmanům B. B. Kingovi, Johnu Lee Hookerovi i hochštaplerům z filmu Blues Brothers, vyzkoušel také housle a piano. První shledání s jazzem přičítá Armstrongově ztvárnění klasiky Summertime, později, už s trumpetou v ruce, ho uchvátili jazzoví velikáni. V mládí se orientoval na bebop a hard-bop, opojení jazzem dokonce v jednom z rozhovorů přirovnal k drogám. Na své cestě k jazzu prošel buskingem s rockovou kapelou Funk Hapoalim, studoval afroamerickou i západoafrickou kulturu, procházel bezpočet knih a článků a stejně jako etnická hudba ho zaujala evropská vážná hudba − Bach, Musorgskij, Ravel. Mladého trumpetistu uchvátila představa života v New Yorku, na cestu si přivydělával i jako studiový muzikant v projektech izraelských pop hvězd. Do New Yorku se poprvé podíval roku 2003, musel se však vrátit do Izraele, aby nastoupil povinnou vojenskou službu. Nazpět přes oceán se vydal o čtyři roky později. Už zůstal a vystudoval The New School for Jazz and Contemporary Music.


Ve své tvorbě propojuje často orientální hudbu s jazzem, což vychází i z jeho rodinných kořenů, které sahají do Afghánistánu, Pákistánu, Litvy i Bulharska. Spolu s bratry Borochovovými jsou součástí kvartetu špičkoví newyorští muzikanti, pianista Michael King a bubeník Jay Sawyer.

Info

Itamar Borochov Quartet (isr)
2.5.2017, Nuselská radnice, Praha
www.itamarborochov.com
www.jmw.cz
www.facebook.com/events/370795869961486

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace