Zprávy / Pozvánky

Itamar Borochov Quartet se vrací do Prahy

Itamar Borochov Quartet se vrací do Prahy

Anna Mašátová | Zprávy / Pozvánky | 27.04.2017

Jeden z nejlepších izraelských jazzmanů se vrací do Prahy, kde představí aktuální, kritiky oceňované album Boomerang. Itamar Borochov Quartet vystoupí v Nuselské radnici 2. května.

Již s debutovým albem Outset se o Borochovovi hovořilo jako o velmi slibném jazzovém talentu. To se jen potvrdilo s vydáním druhého alba Boomerang, které získalo více než nadšené kritiky napříč jazzovou scénou.


Hudební geny byly v jeho rodině poměrně jasné dané - otec, známý hudebník Yisrael Borochov, spolupracoval s Laurie Anderson, Shakti a mnohými dalšími, bratr Avri hraje na basu nejen s Itamarem, ale také v Alaev Family nebo po boku pianisty Uriela Hermana.

Borochov začínal na elektrickou kytaru, aby se přiblížil svým oblíbeným bluesmanům B. B. Kingovi, Johnu Lee Hookerovi i hochštaplerům z filmu Blues Brothers, vyzkoušel také housle a piano. První shledání s jazzem přičítá Armstrongově ztvárnění klasiky Summertime, později, už s trumpetou v ruce, ho uchvátili jazzoví velikáni. V mládí se orientoval na bebop a hard-bop, opojení jazzem dokonce v jednom z rozhovorů přirovnal k drogám. Na své cestě k jazzu prošel buskingem s rockovou kapelou Funk Hapoalim, studoval afroamerickou i západoafrickou kulturu, procházel bezpočet knih a článků a stejně jako etnická hudba ho zaujala evropská vážná hudba − Bach, Musorgskij, Ravel. Mladého trumpetistu uchvátila představa života v New Yorku, na cestu si přivydělával i jako studiový muzikant v projektech izraelských pop hvězd. Do New Yorku se poprvé podíval roku 2003, musel se však vrátit do Izraele, aby nastoupil povinnou vojenskou službu. Nazpět přes oceán se vydal o čtyři roky později. Už zůstal a vystudoval The New School for Jazz and Contemporary Music.


Ve své tvorbě propojuje často orientální hudbu s jazzem, což vychází i z jeho rodinných kořenů, které sahají do Afghánistánu, Pákistánu, Litvy i Bulharska. Spolu s bratry Borochovovými jsou součástí kvartetu špičkoví newyorští muzikanti, pianista Michael King a bubeník Jay Sawyer.

Info

Itamar Borochov Quartet (isr)
2.5.2017, Nuselská radnice, Praha
www.itamarborochov.com
www.jmw.cz
www.facebook.com/events/370795869961486

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Otvorená výzva na tretí ročník festivalu Tehláreň

redakce 28.02.2021

Cieľom festivalu je sieťovať komunitu mladej generácie umelcov zo Slovenska a okolitých štátov, ktorá sa môže v neformálnej atmosfére vzájomne spoznať medzi sebou.

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Do Prahy přijedou I Like Trains

redakce 14.02.2021

Hudebně stojí svébytná tvorba I Like Trains nadále mezi postpunkem, new wave a gothrockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajím groovem a podivně skličující energií.

Změny akcí Fource Entertainment přehledně

redakce 11.02.2021

Koncerty nám chybí stejně jako vám, ve stávající nepříznivé situaci ale dělají Fource Entertainment vše pro to, aby se naplánované akce nerušily.

Benefiční streamy pro Klub 007 Strahov

redakce 28.01.2021

Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace