Zprávy / Festivalové

Itch My Ha Ha Ha a nevyzpytatelný hluk

Itch My Ha Ha Ha a nevyzpytatelný hluk

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.09.2015

To Live and Shave in L. A. jsou už pětadvacet let klíčová kapela noise rocku, která v minulosti spolupracovala třeba Andrewem W. K. či Weaselem Walterem a svou aktuální desku charakterizuje jako "osmačtyřicet minut, které vaší mysli přivodí velmi, velmi zlé věci." V Brně vystoupí v exkluzivní sestavě Tom Smith (zpěv), Lucas Abela (elektronika), Graham Moore (elektronika), Rat Bastard (elektronika) a Balázs Pándi (bicí).

Smith, jinak známý též svým působením v rané inkarnaci Pussy Galore, je stejně jako Rat Bastard zakládajícím členem v sestavě značně proměnlivé kapely. Diskografie maďarského bubeníka Balázse Pándiho zase čítá společné desky s Venetian Snares, Zu a především noisovou ikonou Merzbowem. Lucase Abelu, bořitele hranic toho, co lze považovat za hudební nástroje, zná i brněnské publikum, jemuž se představil jako hráč na skleněné tabulky Justice Yeldham. To atlantský skladatel Graham Moore má za sebou vedle jiného podobně jako sami TLASILA společné album s Thurstonem Moorem.


Elektronoirového klavíristu Philippa Quehenbergera (Editions Mego, Laton), který se žánrově pohybuje v "šedé zóně" mezi hardcorem, technem a free jazzem, a všestranného bubeníka DD Kerna (Bulbul, Fuckhead) pojí dlouholetá spolupráce na napínavé cestě hledání zvuku, který spojuje přednosti a výjimečnost jich obou.

Československé experimentální duo Jack Jack ve složení Don Mirvald a Aschenblond předkládá svůj vlastní zvukový experiment v podobě no-input music, kterou tvoří pouze pomocí mixpultů.

Info

Itch My Ha Ha Ha:
To Live and Shave in L. A. (us)
Support: Philipp Quehenberger (at) + DD Kern (at) + Jack Jack
23. 9. 2015 20:00
PRAHA / Fórum pro architekturu a média, Brno

www.facebook.com/events/523129994502826
www.toliveandshaveinla.blogspot.cz/
www.facebook.com/itchmyhahaha
www.facebook.com/prahavbrne

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Bush má kompletní lineup

redakce 08.10.2022

Ivan Dorn, Daniel Levi, Fran Vasilić, Mörk, Co Lee, Alejas, Alfah Femmes, Brunettes Shoot Blondes, GranCanada a další. A nejen koncerty. A nejen profesionálové. Bush.

Ukolébavka pro mrchožrouty. Kim Noble přijíždí na 4+4 dny v pohybu

redakce 07.10.2022

Jedno z nejžádanajších multižánrových představení evropských festivalů bude k vidění v Divadle Archa.

Unsound Moon 2022

Richard Michalik, Zdeněk Němec 06.10.2022

Unsound je už každoročne záplava atraktívnej súčasnej (nielen) elektronickej produkcie zo všetkých geografických i žánrových kútov.

Festival Groove Brno startuje za pár dní

redakce 06.10.2022

První polovinu října ovládnou brněnské sály zahraniční i česká jména žánru funk a soul. Lettuce, Brooklyn Funk Essentials, Philip Lassiter a další.

Festival alternativního divadla míří do Brna

redakce 06.10.2022

Brněnská část programu přinese divákům adaptace výrazných literárních předloh, koncert undergroundové legendy, audiovizuální experiment i premiéru performance.

Irena & Vojtěch Havlovi se chystají na Le Guess Who?

redakce 04.10.2022

Pestrou tvorbu manželů je dodnes těžké, ne-li nemožné, zařadit do nějaké škatulky. Na jejich vystoupení láká festival videem od nezávislého filmaře, fotografa a zvukového umělce Vincenta Moona.

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace