Zprávy / Pozvánky

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.06.2022

Druhé rozšířené vydání knihy Příliš pozdě zemřít mladý v nové grafické úpravě Zuzany Lednické ještě více přibližuje prostředí pražské kulturní scény od 70. let po přelom tisíciletí. Křest knihy doprovodí premiéra svébytného audiovizuálního díla z produkce Davida Havase a Jiřího Holby vzniklého na motivy knihy. Uvedení knihy i filmu proběhne formou několika komponovaných večerů s hosty v Galerii NoD. Druhé vydání doplní limitovaná edice ikonických plakátů.

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí. Kulturní především díky osobitému přístupu jejího autora k dění okolo něj, jenž autenticky mapuje český underground, období normalizace i překotný porevoluční kvas. Kultovní proto, že se záhy stala nedostupnou a její antikvariátní ceny dnes přesahují trojnásobek původní ceny. Kniha překvapivě sklidila úspěch i u mladší generace, nezatížené dobovým sentimentem. A právě na její popud se IP rozhodl pro toto druhé, rozšířené vydání, jehož proces vzniku by sám vydal na krátkou novelu.

V nové grafické úpravě se kniha vzpomínek posouvá více k autorské knize a podtrhává její intimitu. Hudbu, ústřední motiv knihy, i specifickou estetiku doby, kterou vyprávění protíná, čtenářům přibližuje čtyřicetiminutový stejnojmenný film Davida Havase a Jiřího Holby. Křest knihy i premiéru filmu doprovodí cyklus setkání s autorem a osobnostmi, kteří s ním spoluutvářeli české kulturní prostředí. Mezi hosty tak bude Jana Hlavsová, Pepa Janíček, Ivo Andrle, Tonya Graves a další. Celá desetidenní akce proběhne od 17. do 26. června v prostoru Videogalerie NoD. V jejím průběhu se návštěvníci budou mít možnost setkat s autorem, zakoupit si knihu, limitovanou edici sítotiskových plakátů či shlédnout film.

Info

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý
17.–26. 6. 2022
Galerie NoD, Praha
Fb událost

foto © se svolením Iva Pospíšila

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Night Lovell v Praze

redakce 17.08.2022

Jeden z nejúspěšnějších kanadských umělců ve své tvorbě kombinuje experimentální rap a cloudový trap s dusivou flow.

Savanah a Pryne v Kabinetu múz

redakce 16.08.2022

Savanah i Pryne malují kytarami krajiny plné fantazie, barev a elegance. Metal pokaždé jinak.

Do kin míří cyklus krátkých filmů z FAMU

redakce 16.08.2022

Kolik šikany je člověk schopen podstoupit, aby zabezpečil své nejbližší? A co se může zrodit z nemluvné sesterské péče?

Nejen za world music do Jičína: Lodžie Worldfest 2022

redakce 16.08.2022

První zářijový víkend se koná další ročník alternativního festivalu Worldfest ve Valdštejnské lodžii u Jičína. Tentokrát zacílí i na Ukrajinu.

50 Cent přidává druhý koncert

redakce 13.08.2022

Jen několik málo dní od oznámení podzimního koncertu v O2 areně hlásí rapper 50 Cent vyprodáno.

něco něco představí nového bubeníka

redakce 10.08.2022

„Koncerty, které si sami pořádáme, pro nás mají speciální atmosféru a večer má pak trošku spiklenecké kouzlo," říkají něco něco před hraním v Café V lese.

Bottled Fish a Visiteur míří do Café V lese

redakce 09.08.2022

Visiteur, duo ze Stockholmu, které nedávno vydalo debut Arrival, se vyznačuje neodolatelně energetickými show.

Nová koncertní série: Hudební Vzlet

redakce 08.08.2022

Nově přináší Vzlet také nadžánrovou dramaturgickou linku současné hudby, jejíž letní prolog zahájí právě Vladivojna La Chia a David Pomahač.

Selah Sue zahraje v Praze rovnou dvakrát

redakce 08.08.2022

Na nové desce Selah Sue poprvé podrobně prozkoumává vlastní slabiny i silné stránky, nechává je, ať se střetávají a soupeří o pozornost.

Palaye Royale se vrací v doprovodu bbno$

redakce 07.08.2022

Palaye Royale se po úspěšném březnovém koncertě vrací do pražské Malé sportovní haly.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace