Zprávy / Pozvánky

Jack Name v ozvěnách krautrocku

Jack Name v ozvěnách krautrocku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.06.2015

Losangeleský muzikant Jack Name přijíždí poprvé do Prahy. Po americkém turné po boku Ariela Pinka je pro něj ideální čas na promo tour k jeho druhé sólové desce Weird Moons. Ta vyšla na respektované sanfranciské značce Castle Face, jejíž šéf John Dwyer (kapelník Thee Oh Sees) hudbu Johna Webstera Adamse, jak se Jack Name ve skutečnosti jmenuje, přirovnává k pozdějším CAN, Solid Space nebo hudbě z filmů Daria Argenta, nabízí se ale taky třeba raný Brian Eno nebo David Bowie kolem desky Low.


Jack Name se uvedl debutem Light Show (2014), psychedelickou mini-operou o souboji Stínu a Světla. Mix garážového zvuku a ozvěn kraut a glamrocku dokáže natěsnat do stručných, ale o to výživnějších skladeb. Ještě úspěšnější je v tomhle na nové desce Weird Moons: bezmála intimní osobní prožitky – v jeho případě dlouholetý boj s rakovinou – přetavuje do svérázných písničkových struktur, zabalených do kytarových, syntezátorových i vokálních zkreslení. V jeho světě plném podivné symboliky, fiktivních postav a halucinogenních představ soupeří existenciální stísněnost s popovou zpěvností, viz. skvělý singl Running After Ganymede.

Info

Jack Name (us)
Support: Vellocet Roll + Pretty Old Sound
22. 6. 2015 19:30
Kavárna Potrvá, Praha
Vstupné: 200,-

www.facebook.com/events/1565331153756045
www.facebook.com/POTRVA
www.facebook.com/aemko.stoosmdesatka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

KoRn jsou zpět

redakce 20.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace