Zprávy / Nové desky

Jack White vydá vizionářské třetí album

Jack White vydá vizionářské třetí album

redakce | Zprávy / Nové desky | 14.01.2018

OHODNOŤTE DESKU

Několikanásobný vítěz Grammy Awards Jack White připravil k vydání své očekávané třetí sólové album pojmenované Boarding House Reach. Na značkách Third Man/XL Recordings vyjde 23. března a jak sám White naznačil, půjde o jeho nejambicióznější počin v dosavadní diskografii.

Spartánský (holo)byt bez vybavení, bílé stěny, nic, co by mohlo rozptylovat myšlenku, starý čtyřpalcový magnetofon, jednoduchý mixák a jen to nejdůležitější vybavení, jako když mu bylo 15 let. Takhle nějak popisuje Jack White prostředí, kde nová deska vznikala. Těšit se prý můžete na vrstevnatý mix rock'n'rollu, elektroniky, funku, proto punku, hip hopu, gospel blues a v neposlední řadě také prvků country. Boarding House Reach tedy má být jakýmsi dokladem šíře autorovy schopnosti experimentovat.


Na Boarding House Reach White zastává vokály, akustickou i elektrickou kytaru, bicí i syntezátory. Obklopil se však i pozoruhodnou sestavou renomovaných hudebníků, mezi kterými je bubeník Louis Cato (Beyoncé, Q-Tip, John Legend, Mariah Carey), basáci Charlotte Kemp Muhl (The Ghost of a Saber Tooth Tiger) a NeonPhoenix (Kanye West, Lil Wayne, Jay-Z). Syntezátory zasatali DJ Harrison a Anthony "Brew" Brewster (Fishbone, The Untouchables), klávesy Neal Evans (Soulive, Talib Kweli, John Scofield) a Quincy McCrary (Unknown Mortal Orchestra, Pitbull), perkuse Bobby Allende (David Byrne, Marc Anthony) a Justin Porée (Ozomatli). Hostujícími volkály přispěly Esther Rose a Ann & Regina McCrary z nashvillského gospelového tria The McCrary Sisters i mnozí další.

Album bylo nahráno v Third Man Studio (Nashville), Sear Sound (New York) a v Capitol Studios (Los Angeles), pod jeho mixem jsou podepsáni Bill Skibbe, Joshua V. Smith a sám Jack White. Samotnému vydání předchází singl Connected by Love, potažmo Respect Commander, který je v distribuci dostupný jako klasický vinylový sedmipalec. V rámci balíčku Vault Package #35 bude Boarding House Reach k dispozici v limitované edici na barevném, modro černém vinylu i s doprovodným uměleckým obsahem.

Info

Jack White

www.jackwhiteiii.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články