Zprávy / Pozvánky

Jak přežít v hudebním průmyslu? (Synapse Knowledge 2017)

Jak přežít v hudebním průmyslu? (Synapse Knowledge 2017)

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.11.2017

Již tento pátek vyvrcholí v MeetFactory dvoudenní hudebně vzdělávací akce Synapse Knowledge určená mladým hudebníkům, ale také manažerům agentům a promotérům. Probírat se bude téma radikálních postojů v populární hudbě i co to znamená “zdravý hudební průmysl”.

Registrace na dva dny plné nahrávání, přednášek a konzultací s předními zahraničními odborníky na hudební produkci i hudební byznys, jsou sice již uzavřeny, ale závěrečný program v rámci akce Veřejný dům bude otevřen široké veřejnosti zdarma a registrace není nutná. Páteční večer zahájí v 18:00 producentský workshop a přednáška Ableton User Group Prague, který povede zkušená francouzská producentka Flore Morfin, známá ze spolupráce s labelem Mad Decent, která zároveň vede svůj vlastní label Polaar. (Den před workshopem ji budete moci vidět hrát na akci Unizone v klubu FAMU.) Až do 22:00 bude otevřený “průchozí” workshop Push Plaground pod vedením Flore a Martina Tvrdého (Kreaton, ZVUK), na kterém si budete moci vyzkoušet kontrolery Ableton PUSH a nahlédnout do zatím nezveřejněné nové verze softwaru Ableton Live.

Od 19:00 se v hlavním sále MeetFactory uskuteční přednáška manažera a producenta Timothy Brinkhursta (Soulpunk Music), který je známý především ze spolupráce s Young Fathers. Jeho tématem budou nejen radikální postoje v hudbě, ale také role producenta, kde končí a začínají jeho pravomoce. Hlavním Brinkhurstovým mottem je “DIY but do it right”, sám vyšel z DIY punkové scény, ale spolupracoval i s major labely.

Následně se bude diskutovat na téma “Jak přežít v hudebním průmyslu”, řeč bude o tom, co to vlastně v případě hudebníků znamená profesionalizace a jak by měl fungovat zdravý hudební průmysl. Hosty budou další lektoři Synapse - Stein Bjelland, norský hudebník a nezávislý konzultant, odborník na hudební průmyslu, který učí v New Yorku na prestižní škole pro hudební profesionály Clive Davis Institutu, Martha Lysse, norská hudebnice a šéfka organizace STAR, která se zabývá podporou mladých hudebníků, ale také britský konzultant v oblasti trendů hudebního průmyslu Wesley T. A’Harrah z organizace Music Ally.


Večer zakončí afterparty, na které vystoupí například švédský techno producent Varg a nebo český Lišaj, oba jsou letos součástí platformy SHAPE, která podporuje mobilitu progresivních audiovizuálních umělců.

Info

Synapse Knowledge 2017
23. - 24. 11. 2017
MeetFactory, Praha
www.meetfactory.cz/cs/synapse-knowledge

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kasárna Karlín zahajují léto. Bude i malá stage

redakce 15.06.2021

Oblíbený pražský kulturní spot, Kasárna Karlín, oznamuje letní program. Mezi červnem a zářím přivítá několik kapel. Na place přibude i malá stage.

Big Thief i Poets of the Fall přijedou příší rok

redakce 14.06.2021

Na své české fanoušky Big Thief nezapomněli a v rámci svého prvního evropského turné zahrají v klubu MeetFactory. V Roxy vystoupí finští Poets of the Fall.

Oslava narozenin vydavatelství Polí5

redakce 13.06.2021

Velký večer alternativní hudby po covidovém půstu. Načeva, Hm... a další zahrají svá „nová“ alba z labelu Polí5.

Los Bitchos přivezou nakažlivou směsku psychedelie a cumbie

redakce 11.06.2021

Co začalo jako studiový pokus o moderní verzi peruánské cumbie, je nyní plnohodnotnou kapelou s nevídaným drajvem. Nerozlijte si koktejly!

Potrvá otevírá koncertní sezónu

redakce 10.06.2021

Během června chystá dejvická kavárna tři vystoupení. Představí se Jiří Imlauf, Šimanský/Niesner a UKW.

Divočina karlínského brownfieldu aneb program Přístavu 18600

redakce 10.06.2021

Úterní večery v Přístavu 18600 jsou určeny přednáškám, středy divadlu, čtvrtky koncertům, pátky podvečerním DJ setům.

Filmaři lákají na rekordní počet českých filmů

redakce 10.06.2021

Jen do půlky letošního září se diváci mohou těšit na rekordní počet téměř dvaceti českých distribučních premiér celovečerních filmů. A k tomu jde do kin více než deset dokumentů.

Silence of Sound a Madera v hradeckém Artičoku

redakce 07.06.2021

Vernisáž fotografií Barky Fabiánové v kavárně, koncert kapely Madera na dvorku pod rozkvetlou třešní. Pozvánka do královéhradeckého Artičoku.

The Residents v Praze

redakce 06.06.2021

Původně bylo toto turné plánováno již na začátek roku 2021, kvůli pandemii koronaviru bylo ale přeloženo.

Audiovizuální kolektiv NSHT otevírá open air sezonu

redakce 04.06.2021

Na své si, jak je už u NSHT zvykem, přijdou hlavně náročnější posluchači nestředoproudé elektronické hudby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace