Zprávy / Pozvánky

Jak přežít v hudebním průmyslu? (Synapse Knowledge 2017)

Jak přežít v hudebním průmyslu? (Synapse Knowledge 2017)

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.11.2017

Již tento pátek vyvrcholí v MeetFactory dvoudenní hudebně vzdělávací akce Synapse Knowledge určená mladým hudebníkům, ale také manažerům agentům a promotérům. Probírat se bude téma radikálních postojů v populární hudbě i co to znamená “zdravý hudební průmysl”.

Registrace na dva dny plné nahrávání, přednášek a konzultací s předními zahraničními odborníky na hudební produkci i hudební byznys, jsou sice již uzavřeny, ale závěrečný program v rámci akce Veřejný dům bude otevřen široké veřejnosti zdarma a registrace není nutná. Páteční večer zahájí v 18:00 producentský workshop a přednáška Ableton User Group Prague, který povede zkušená francouzská producentka Flore Morfin, známá ze spolupráce s labelem Mad Decent, která zároveň vede svůj vlastní label Polaar. (Den před workshopem ji budete moci vidět hrát na akci Unizone v klubu FAMU.) Až do 22:00 bude otevřený “průchozí” workshop Push Plaground pod vedením Flore a Martina Tvrdého (Kreaton, ZVUK), na kterém si budete moci vyzkoušet kontrolery Ableton PUSH a nahlédnout do zatím nezveřejněné nové verze softwaru Ableton Live.

Od 19:00 se v hlavním sále MeetFactory uskuteční přednáška manažera a producenta Timothy Brinkhursta (Soulpunk Music), který je známý především ze spolupráce s Young Fathers. Jeho tématem budou nejen radikální postoje v hudbě, ale také role producenta, kde končí a začínají jeho pravomoce. Hlavním Brinkhurstovým mottem je “DIY but do it right”, sám vyšel z DIY punkové scény, ale spolupracoval i s major labely.

Následně se bude diskutovat na téma “Jak přežít v hudebním průmyslu”, řeč bude o tom, co to vlastně v případě hudebníků znamená profesionalizace a jak by měl fungovat zdravý hudební průmysl. Hosty budou další lektoři Synapse - Stein Bjelland, norský hudebník a nezávislý konzultant, odborník na hudební průmyslu, který učí v New Yorku na prestižní škole pro hudební profesionály Clive Davis Institutu, Martha Lysse, norská hudebnice a šéfka organizace STAR, která se zabývá podporou mladých hudebníků, ale také britský konzultant v oblasti trendů hudebního průmyslu Wesley T. A’Harrah z organizace Music Ally.


Večer zakončí afterparty, na které vystoupí například švédský techno producent Varg a nebo český Lišaj, oba jsou letos součástí platformy SHAPE, která podporuje mobilitu progresivních audiovizuálních umělců.

Info

Synapse Knowledge 2017
23. - 24. 11. 2017
MeetFactory, Praha
www.meetfactory.cz/cs/synapse-knowledge

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Architektonickou mapu Kyjova čeká křest

redakce 05.06.2020

Architektonická mapa Kyjova poukazuje na nadčasovou krásu mizejících staveb.

Power electronická Regenerace v Bajkazylu

redakce 04.06.2020

Podivný a monotonní slepenec pornografických zvuků, synťákových ploch, nemocných vokálů a fetiše největšího tajemství církve. Zvuky toho, co zatajili ve filmu o dvou papežích.

Zmírání a křtění v Kabinetu múz

redakce 03.06.2020

Komu se nelení, tomu se v červnu v Kabinetu múz zelení i černí.

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.