Zprávy / Pozvánky

Jak přežít v hudebním průmyslu? (Synapse Knowledge 2017)

Jak přežít v hudebním průmyslu? (Synapse Knowledge 2017)

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.11.2017

Již tento pátek vyvrcholí v MeetFactory dvoudenní hudebně vzdělávací akce Synapse Knowledge určená mladým hudebníkům, ale také manažerům agentům a promotérům. Probírat se bude téma radikálních postojů v populární hudbě i co to znamená “zdravý hudební průmysl”.

Registrace na dva dny plné nahrávání, přednášek a konzultací s předními zahraničními odborníky na hudební produkci i hudební byznys, jsou sice již uzavřeny, ale závěrečný program v rámci akce Veřejný dům bude otevřen široké veřejnosti zdarma a registrace není nutná. Páteční večer zahájí v 18:00 producentský workshop a přednáška Ableton User Group Prague, který povede zkušená francouzská producentka Flore Morfin, známá ze spolupráce s labelem Mad Decent, která zároveň vede svůj vlastní label Polaar. (Den před workshopem ji budete moci vidět hrát na akci Unizone v klubu FAMU.) Až do 22:00 bude otevřený “průchozí” workshop Push Plaground pod vedením Flore a Martina Tvrdého (Kreaton, ZVUK), na kterém si budete moci vyzkoušet kontrolery Ableton PUSH a nahlédnout do zatím nezveřejněné nové verze softwaru Ableton Live.

Od 19:00 se v hlavním sále MeetFactory uskuteční přednáška manažera a producenta Timothy Brinkhursta (Soulpunk Music), který je známý především ze spolupráce s Young Fathers. Jeho tématem budou nejen radikální postoje v hudbě, ale také role producenta, kde končí a začínají jeho pravomoce. Hlavním Brinkhurstovým mottem je “DIY but do it right”, sám vyšel z DIY punkové scény, ale spolupracoval i s major labely.

Následně se bude diskutovat na téma “Jak přežít v hudebním průmyslu”, řeč bude o tom, co to vlastně v případě hudebníků znamená profesionalizace a jak by měl fungovat zdravý hudební průmysl. Hosty budou další lektoři Synapse - Stein Bjelland, norský hudebník a nezávislý konzultant, odborník na hudební průmyslu, který učí v New Yorku na prestižní škole pro hudební profesionály Clive Davis Institutu, Martha Lysse, norská hudebnice a šéfka organizace STAR, která se zabývá podporou mladých hudebníků, ale také britský konzultant v oblasti trendů hudebního průmyslu Wesley T. A’Harrah z organizace Music Ally.


Večer zakončí afterparty, na které vystoupí například švédský techno producent Varg a nebo český Lišaj, oba jsou letos součástí platformy SHAPE, která podporuje mobilitu progresivních audiovizuálních umělců.

Info

Synapse Knowledge 2017
23. - 24. 11. 2017
MeetFactory, Praha
www.meetfactory.cz/cs/synapse-knowledge

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Další koncerty Rachot v září

redakce 10.09.2021

Na rozdíl od jiných avantgardistů jsou Lotto pravým opakem akademického přístupu. Jejich hudba pulsuje, vysílá seismické vibrace.

Kabinet múz slaví třicet let

redakce 09.09.2021

Ačkoliv rekonstrukční práce ještě pokračují, veřejnosti se Kabinet múz představí v nové podobě už v září.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace