Zprávy / Offtopic-Novinky

Jak se vařil druhý Candide

Jak se vařil druhý Candide

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 06.10.2015

Ve středu 7.10. se dočkají všichni ti, kteří již dlouho vyhlíželi druhý díl komiksové trilogie Candide. S prvním dílem vyšla i limitovaná verze s certifikátem a litografií, což bylo vůbec poprvé v České republice u komiksu domácí tvorby. Komiks byl přijat velice kladně a bylo jen nasnadě u dalšího dílu vyzkoušet zase něco nového a neohraného v rámci České republiky. A tak vydavatele napadla figurka! Tedy vlastně napadla přímo samotného autora, Karla Jerieho, který už dříve spolupracoval na projektu, kdy dle jeho kreseb vznikaly přímo celé sochy. Plán se mohl rozjet.

Jako nakladatelství samozřejmě s podobnou výrobou neměli v BB/art moc zkušeností, takže se museli obrátit na profesionála v daném oboru a tím byla firma Hannah. Rozhodování nad výběrem postavy, která bude zvěčněna do podoby cínové figurky, bylo jednoduché. Octobriana byla jasná volba. Je známá, zajímavá a je to žena. Tedy silná žena, hrdinka a je sexy. Navíc fiktivní postava z neurčeného časového období, čímž nám odpadl proces dohledávání detailů ohledně oblečení a celkové vizáže. Základní "známý" vzhled Octobriany (blond vlasy a rudá hvězda) zůstal zachován a byl doplněn (vylepšen) o Karlovu tvořivost v souladu se světem komiksového Candida.

Stačilo tedy jen počkat na podklady od tvůrce a mohlo se přejít k výrobě. Proces výroby pak nejlépe popisuje přímo pan Pavel Zachoval z firmy Hannah: "Podle obdržených nákresů náš výtvarník vyhotovil v požadovaném měřítku vlastní originál. Dalším krokem bylo zhotovení formy. Po vytvrzení dílu formy následovalo konečně odlévání, poté čištění a… kompletace. Sestavené figurky jsou natřeny základovou barvou a dále již dle dodaných podkladů domalovávány."

Proč vlastně dvě verze? Tedy dohromady tři(!) varianty obálky? Opět za to může samotný autor, Karel Jerie. Zatímco obálka klasické verze byla potvrzena již delší dobu, variantu na speciální limitovanou verzi řešili klasicky až k závěru všech prací, kdy je již uzavřeno vše ostatní. Karel poslal několik návrhů a... prostě se nedalo vybrat, všechny byly něčím zajímavé a přímo si říkali o vydání. Jedna byla jasnou volbou pro pánské obecenstvo, tedy nejsilnější skupinu kupujících, druhá byla jasným odrazem punkového nádechu celého Candida a třetí, nejzajímavější, pokrývala v krásné návaznosti jak přední, tak i zadní část obálky, jenže se úplně nehodila do konceptu limitované verze předešlého dílu… Klasická verze, dvě varianty limitované verze, každá po padesáti kusech a plakát. Ano, na plakátu je onen souvislý obraz pokrývající původně obě části obálky. Zda se celý projekt povedl se dozvíte 7.10., kdy bude zahájen prodej všech verzí. Čtenáři si budou moci vybrat variantu obálky, která jim nejvíce padne do oka.

Kdo bude chtít nechat svůj vybraný výtisk podepsat od samotného autora nebo si s ním pohovořit, může přijít do Comics Pointu na ulici Anglická 14 v Praze, kam ve středu 7. 10. od 17:00 Karel Jerie dorazí na autogramiádu a kde budou dostupné jak klasické verze Candida 2, tak i obě limitované varianty s figurkami a plakáty.

Info

Candide - Velký inkvizitor

www.bbart.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pozdní skladby Mortona Feldmana v knize

redakce 25.09.2019

V Nakladatelství AMU právě vychází monografie věnovaná pozdní tvorbě vlivného hudebního skladatele Mortona Feldmana.

Podpořte kampaň na podporu vydání souborného díla Mariána Vargy

redakce 14.06.2019

Už přes rok na tomto projektu pracuje skupina nadšenců. Hudební veřejnost získá silný artefakt jak obsahem, tak i formou.

Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy

redakce 08.06.2019

Ve dvaceti kapitolách se čtenář seznámí s velmi osobními příběhy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají i oblasti erotiky.

Zaplňte společně Prostor39

redakce 26.02.2019

Před rokem se pustili do oživování prázdného domu v samém srdci Žižkova a teď potřebují pomoc zaplnit ho potřebným vybavením.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Velké ženy z malé země na Hithitu

redakce 14.02.2019

První kniha o slavných Češkách představující příběhy žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí...

Do kin míří thriller Všichni to vědí

redakce 03.02.2019

Penélope Cruz a Javier Bardem jako milenci, mezi kterými to nepřestalo jiskřit. Thriller Všichni to vědí vstupuje do kin.

Ostrov hudby ve filmovém dokumentu

redakce 25.01.2019

Projekt Ostrov hudby završuje svou trilogii kompilací ambiciózním dokumentem o aktuální slovenské hudební scéně.

Soutěž remixů s Autumnist

redakce 31.12.2018

Po vydání třetí studiové desky False Beacon přichází Autumnist se soutěží o vytvoření remixu kterékoli skladby z alba.

The Ills nahrávají vánoční koledy

redakce 19.12.2018

The Ills si pro fanoušky připravili netradiční dárek. Ke každému koupenému digitálnímu albu jedna osobní vánoční koleda.