Zprávy / Pozvánky

James Harries vyráží na české turné

James Harries vyráží na české turné

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.10.2015

Britský písničkář James Harries před dvěma měsíci vydal nové album, které nadšeně přijala odborná i širší veřejnost. Před měsícem ho pokřtil ve vyprodaném pražském NoD a aktuální singl Salvation právě slaví úspěch v českém éteru. I proto se Harries v těchto dnech vydává na turné po českých městech. Přijal také nabídku vystupovat na prestižním festivalu Nouvelle Prague, pro který chystá speciální program s celou kapelou, jaký posluchači běžně neznají.

"Jamese znám už dlouhá léta a vždycky jsem věděl o potenciálu, který v něm dříme. Tentokrát mě ovšem posledním albem i koncertem, který jsem viděl, naprosto ohromil. Jak na desce, tak na koncertu neznazněla žádná "vata", hrál jeden hit za druhým a vzhledem k tomu, že je lepší než James Blunt, věřím, že osloví mnoho lidí," říká o zpěvákovi Štěpán Suchochleb, ředitel festivalu Nouvelle Prague.


James Harries, který je u nás známý nejen svou písničkářskou tvorbou, ale i hudbou k filmům (např. Lidice), si svým posledním albem, natočeným na telefon, získal tisíce fanoušků. Je pravděpodobně prvním hudebníkem, který takhle nahranou desku oficiálně vydal. Fanoušci i kritici ho často přirovnávají k Damienu Riceovi nebo Jeffu Buckleymu a časopis Rolling Stone o něm psal jako o "zlatém hlase". Písničkář zvyklý spíše na komornější projev teď přišel s velkolepou studiovou deskou.

Je to poprvé, co se Manchesterský rodák vzdal finálního dohledu nad nahrávkou, a jak sám říká, "skočil z útesu do neznáma". Svou charakteristickou intimní polohu ale zcela neopustil. Album rozdělil na dvě poloviny: první s kapelou je velkolepá a odvážná, druhá je komorní, jen s klavírem nebo kytarou. Z více než třiceti písní vybíral pečlivý irský producent Paul Bell. Všechny skladby rozebral do poslední noty a pak je zase složil v trochu jiné podobě. Nakonec s autorem vybrali deset nejlepších, které najdete na albu s názvem Until the Sky Bends Down.

Album vyšlo na domácím labelu Tranzistor a v limitované edici vyjde i na vinylu. Na nahrávce se kromě producenta Paula Bella podíleli například kytarista Josef Štěpánek, basista Jakub Vejnar nebo bubeník Jan Janečka. Graficky album zpracoval progresivní výtvarník Štefan Osciatko. Všechny koncerty podzimního turné najdete na jamesharries.com.

Info

James Harries (uk)

30.10. M Klub, Vysoké Mýto
31.10. Kino, Veselí nad Moravou
01.11. Stará Pekárna, Brno
03.11. Parník, Ostrava
04.11. Café Club, Uherský Brod
05.11. Nový Svět, Zlín
07.11. Nouvelle Prague Festival, Praha
24.11. Jazz Tibet Club, Olomouc
25.11. Café Berlinka, Slovak National Gallery, Bratislava
26.11. Valmez
27.11. Knihovna, Frýdek-Místek
28.11. Frenštát pod Radhoštěm
05.12. Jazz Dock, Praha
19.12. Dvůr Králové

www.facebook.com/James-Harries
www.jamesharries.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Otvorená výzva na tretí ročník festivalu Tehláreň

redakce 28.02.2021

Cieľom festivalu je sieťovať komunitu mladej generácie umelcov zo Slovenska a okolitých štátov, ktorá sa môže v neformálnej atmosfére vzájomne spoznať medzi sebou.

Akci Národ sobě – kultura podpoří i Morcheeba

redakce 26.02.2021

Koncert Národ sobě – kultura tobě je postavený především na neobvyklých nebo ne často slýchaných kooperacích.

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Do Prahy přijedou I Like Trains

redakce 14.02.2021

Hudebně stojí svébytná tvorba I Like Trains nadále mezi postpunkem, new wave a gothrockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajím groovem a podivně skličující energií.

Změny akcí Fource Entertainment přehledně

redakce 11.02.2021

Koncerty nám chybí stejně jako vám, ve stávající nepříznivé situaci ale dělají Fource Entertainment vše pro to, aby se naplánované akce nerušily.

Benefiční streamy pro Klub 007 Strahov

redakce 28.01.2021

Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace