Zprávy / Pozvánky

Jameszoo v MeetFactory s „naivním“ komputer jazzem

Jameszoo v MeetFactory s „naivním“ komputer jazzem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.04.2019

Festival Mladí ladí jazz nabídne 24. dubna v MeetFactory koncert jazzmana 21. století. Poprvé se u nás představí Holanďan Jameszoo, který ukáže, v čem tkví kouzlo jeho „naivního komputer jazzu”, jak sám svůj nezaměnitelný kreativní styl označuje. Jeho debutové album Fool vyšlo na labelu Brainfeeder populárního producenta Flying Lotuse a spolupracovalo na něm přes pětadvacet špičkových jazzmanů, včetně Stevea Kuhna nebo brazilského skladatele Arthura Verocaie. Kritika na albu oceňuje zejména zvukové výstřednosti, experimentování, neobvyklou instrumentaci i vynikající výkony hvězdných hudebníků. Dodejme, že k tomuto relativně pozdnímu debutu se autor přes svoji zdánlivou i skutečnou výstřednost propracoval dlouhou a systematickou předchozí prací. A nejen ve studiu se Jameszoo dokáže obklopovat výtečnými hudebníky, v Praze se po jeho boku objeví mimo jiné famózní bubeník Richard Spaven.

„Jameszoo je pro mě osobně budoucností jazzu. V hledáčku jsme jej měli delší dobu a s albem Fool nás přesvědčil o svém hudebním vizionářství,“ vysvětluje Jan Gregar, ředitel festivalu Mladí ladí jazz. Označení „naivní komputer jazz” v žádném případě neznamená jednoduchý či dětinský. Slovo „naivní“ pochází z latinského „nativus“, což znamená přirozený, vzniklý zrozením. Slovo si zde zachovává svůj původní význam: kvalitu získanou zrozením, dětskou nevinnost a zázrak, který produkuje spontánní, nedotčené umění. Pro Mitchela Van Dinthera, nizozemského producenta známého jako Jameszoo, je tato kvalita základem jeho tvorby.

Svého holandského kolegu a jeho spoluhráče podpoří v MeetFactory dvě domácí kapely: downtempoví Android Asteroid, kteří poprvé naživo předvedou materiál z nového alba Amoeba, a duo Johannes Benz se svojí space verzí trampských songů.

Rozhovor s hlavou festivalu Mladí ladí jazz čtěte tady.

Info

Mladí ladí jazz:
Jameszoo (nl) + Johannes Benz + Android Asteroid
24. 4. 2019 20:30 MeetFactory, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudebně-diskuzní Hluk #2

redakce 22.10.2021

Druhý poslechově-diskusní večer Hluk chystá live sety Stanislava Abraháma, mʊdʌki a Simona Whethama.

Kopřivnický koncertní trojboj

redakce 21.10.2021

Kopřivnický koncertní trojboj představí tři místní kapely, které v posledních dvou letech díky covidu doma nekoncertovali.

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace