Zprávy

Jan Foukal a Albert Romanutti jsou Sami doma

Jan Foukal a Albert Romanutti jsou Sami doma

redakce | Zprávy | 08.10.2022

Filmař a muzikant Jan Foukal a Albert Romanutti, frontman kapely Bert & Friends, se ocitají v rolích hlavních hrdinů první české bromance – dokumentární komedie s názvem Sami doma. Označení bromance významově odkazuje na anglická slova „brother“, v přeneseném významu kamaráda, a „romance“, právě Foukal s Romanuttim o svém kamarádství natočili film. Přestože snímek Sami doma vznikl v lockdownu, koronavirová pandemie se pro tvůrce stala příležitostí, jak objevovat radost ze života. Celovečerní romance o mužském přátelství vstoupí do kin 16. listopadu v rámci speciální distribuce.

Z jedné návštěvy se stal večírek, z večírku spolubydlení. Honza si čerstvě pronajal byt, aby řešil rodinnou situaci, Bert přišel kvůli zavřeným klubům o koncerty a právě se rozešel s holkou. Na půdorysu osmatřiceti metrů čtverečních pak tyto dvě tvůrčí osobnosti nechaly vzniknout díky všudypřítomné ruční kameře jak filmu, tak i novým autorským písním. Vítejte u nich doma.


„Ve filmu odhalujeme, že si dva kamarádi, a to leckdo známe, můžou být spolu často blíž, než třeba doma s manželkou. Pandemie umožnila natáčet se skoro non-stop přes půl roku. Byla to příležitost, ale jaksi bez limitu. Nevěděli jsme, kdy to skončí, protože to nevěděl nikdo. Tak jsme si to sami doma užili a vznikl film o přátelství,“ říkají Jan Foukal a Albert Romanutti, hrdinové a tvůrci filmu Sami doma. Během natáčení se podle svých slov oba ocitli v mnoha rolích i profesích, jako jsou kameraman, režisér, člověk, herec, hudebník, komik nebo básník.

Pestrobarevný snímek nabízí řadu komických situací vyplývajících ze spontánního rozhodnutí o spolubydlení dvou v lecčems odlišných kamarádů. Místy až surrealistickou atmosféru ještě umocňují netradiční interiérové dekorace, jako například reklamní nafukovací banán či tapeta s motivem moře, které se nakonec stanou jakýmsi symbolem „ostrova tvorby a radosti“ v rozbouřených vodách pandemie.

Info

Sami doma
instagram projektu

foto © se svolením Aerofilms

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Devil & The Universe a Lamia Vox v Underdogs'

redakce 02.02.2023

Originální mix soundtrackového zvuku, řádně nakopnutého valivými beaty a samply, kozlové tentokrát okořenili tribálními motivy a ozvuky krautrocku.

Sun Kil Moon v Bratislave

redakce 02.02.2023

Program sa skladá z prierezu z rôznych materiálov, ktoré vznikli medzi rokmi 2003 až po súčasnosť.

Billy F. Gibbons (ZZ Top) sólově, tedy s kapelou

redakce 02.02.2023

Billy F. Gibbons je jako frontman s kapelou ZZ Top spojen přes půl století, v posledních letech se vedle toho věnuje sólové kariéře.

Björk oznámila turné Cornucopia, vystoupí i v Praze

redakce 01.02.2023

Björk oznámila turné Cornucopia, které zahájí v září tohoto roku v portugalském Lisabonu.

Lenka Dusilová, singl Tmání

redakce 01.02.2023

Film Tmání ukazuje ukazuje vizuálně podmanivým způsobem, co se děje v hlavě mladého člověka s depresí.

Floex vydává herní soundtrack

redakce 01.02.2023

Šest nových tracků stojí především na elektronických základech poháněných energií hutně vystavěných beatů.

Rolo Tomassi s Holy Fawn a Heriot v Underdogs'

redakce 01.02.2023

Svěží mix, kde se potkává mathcore, dream pop a experimentální (post-)rock.

Koncertní nabídka P&J Music se rozšiřuje

redakce 01.02.2023

Achinoam Nini, profesně známá také jako Noa, je izraelská zpěvačka, skladatelka, perkusistka, působící na mezinárodní scéně.

A Place to Bury Strangers ve Futurum Music Baru

redakce 31.01.2023

Již dvě desetiletí kombinací postpunku, noise rocku, shoegaze, psychedelie a avantgardní hudby.

Post-punk & syntezátory v Eternii

redakce 31.01.2023

Halfsilks přináší velmi osobní, chytlavý zvuk, který je v podstatě všechno a nic z toho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace