Zprávy / Pozvánky

Jarní gárážová krasojízda v Ballroomu

Jarní gárážová krasojízda v Ballroomu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.03.2017

Garáž, psychedelie, rock'n'roll, stoner, postpunk, okultní krautrock. A nebo se na všechny tyhle žánrový klišé vykašlete a prostě si přijďte užít další divokej mejdan. Jeden večer, čtyři talentované kapely a nepočítaně zážitků. Navíc – tyhle kapely nehrají v Praze zrovna často. Nenechte je proklouznout.

Beps'n'Johnnies jsou velký sympaťáci už podle svého seznámení se. Jo, náhodný setkání na baru. Od tý doby vám hrajou svý zamilovaný pocty psychedelii šedesátek. Napsat o jakékoliv kapele, že je atmosférická, je trapná berlička líných novinářů, ale až uslyšíte hlas zpěvačky, napadne vás to taky. U Beps'n'Johnnies se potkává osudová melancholie s mladickou nasraností a to je kombinace, která vždycky fungovala dokonale. Letos na jaře vydávají své první EP, s kterým jim pomáhal Rhys Braddock a Václav Havelka.


Budějovický Sýček schytává pochvaly ze všech stran. Na renomovaném serveru AlterEcho jeho EP pasovali na jednu z nejlepších domácích nahrávek roku 2016: "Krása silných riffů a noisového oparu v jednom. A uvnitř toho všeho zachumlané, na kost osekané poetické výkřiky, napůl haiku, napůl Ladislav Novák". Krautrockové zaříkávání a šamanské rituály rovná se transcendentní zážitky.

Old Folks House se po klubech poflakují už o něco déle. Mají za sebou společný koncert s legendárními The Sonics, takže se nenechají jen tak něčím rozhodit. Surový šedesátkový garáž punk a spalující energie, s kterou do všeho jdou, vás pohltí. Old Folks House už jsou dneska jedna ze stěžejních kapel mladé pražské rock'n'rollové scény. Wolf Trap, jehož členy znáte z kapel Schwarzprior nebo BBYB, nabídne koktejl toho nejlepšího z rock'n'rollu, stoneru a country. Rádi zkouší, co všechno zvládnete, takže s hraním hodně nahlas rozhodně problémy nemají. Bubeník z My Bloody Valentine si nedávno stěžoval, že "dnešní mladé kapely hrajou zkurveně potichu". Wolf Trap vás přesvědčí, že ještě není tak zle.

Info

Wolf Trap + Sýček + Old Folks House + Beps'n'Johnnies
14. 4. 2017 19:00
Underdogs' Ballroom & Bar, Praha

www.facebook.com/events/1746473555665050
www.facebook.com/UnderdogsPRG

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Asteroids Galaxy Tour s nejlepší deskou

redakce 17.06.2019

Se svým retro futuristickým nepředvídatelným zvukem si album rychle získalo fanoušky po celém světě a v mnoha zemích zaznamenaly úspěchy v hitparádách.

Do Prahy poprvé přijede Courtney Barnett

redakce 16.06.2019

Je to zpěvačka a písničkářka, která mísí pronikavé vidění světa s takřka devastujícím sebehodnocením.

Mucha a Houpací koně před Crossem

redakce 16.06.2019

Po akci Street Food Jam vystoupí před pražským Crossem dvě zásadní domácí kapely. Melancholičtí Houpací koně a Mucha.

Welshly Arms přijedou do Lucerny

redakce 16.06.2019

Welshly Arms protkávají alternativní rok gospelem a bluesovým feelingem. Koncertují od roku 2013 a projezdili mnoho koutů světa.

Kapely zahrají na počest Romka Hanzlíka

redakce 15.06.2019

Vzpomínkový den s názvem Romek´s not dead je na počest člověku, který výrazně ovlivnil českou alternativní hudební scénu posledních čtyřiceti let.

Billie Eilish přesouvá koncert

redakce 14.06.2019

Billie Eilish, kde vlastně bude hrát?

Pop-up s kuchařkami bez domova a Neviditelné

redakce 13.06.2019

Vnímavý snímek plný humoru, naděje a autentických hereckých výkonů ukazuje, že za každým „neviditelným“ člověkem stojí silný příběh.

DZ Deathrays a Black Lips v Kabinetu

redakce 13.06.2019

Australští DZ Deathrays přivezou do Kabinetu inzulinovou dávku léta, američtí Black Lips se opět vymknou kontrole.

Dan Boeckner dvakrát v MeetFactory

redakce 13.06.2019

Wolf Parade, Handsome Furs, Divine Fits, Operators. Dan Boeckner je nezastavitelný, což nyní dosvědčí hned dvěma koncerty.

Pan Koťátko alias Mr. Kitty v Chapeau Rouge

redakce 13.06.2019

Šikovný Texasan má dnes na kontě už sedm dlouhohrajících alb, tunu singlů i dalších remixů, podařilo se mu dobýt největší evropské festivaly.