Zprávy / Pozvánky

Jarní gárážová krasojízda v Ballroomu

Jarní gárážová krasojízda v Ballroomu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.03.2017

Garáž, psychedelie, rock'n'roll, stoner, postpunk, okultní krautrock. A nebo se na všechny tyhle žánrový klišé vykašlete a prostě si přijďte užít další divokej mejdan. Jeden večer, čtyři talentované kapely a nepočítaně zážitků. Navíc – tyhle kapely nehrají v Praze zrovna často. Nenechte je proklouznout.

Beps'n'Johnnies jsou velký sympaťáci už podle svého seznámení se. Jo, náhodný setkání na baru. Od tý doby vám hrajou svý zamilovaný pocty psychedelii šedesátek. Napsat o jakékoliv kapele, že je atmosférická, je trapná berlička líných novinářů, ale až uslyšíte hlas zpěvačky, napadne vás to taky. U Beps'n'Johnnies se potkává osudová melancholie s mladickou nasraností a to je kombinace, která vždycky fungovala dokonale. Letos na jaře vydávají své první EP, s kterým jim pomáhal Rhys Braddock a Václav Havelka.


Budějovický Sýček schytává pochvaly ze všech stran. Na renomovaném serveru AlterEcho jeho EP pasovali na jednu z nejlepších domácích nahrávek roku 2016: "Krása silných riffů a noisového oparu v jednom. A uvnitř toho všeho zachumlané, na kost osekané poetické výkřiky, napůl haiku, napůl Ladislav Novák". Krautrockové zaříkávání a šamanské rituály rovná se transcendentní zážitky.

Old Folks House se po klubech poflakují už o něco déle. Mají za sebou společný koncert s legendárními The Sonics, takže se nenechají jen tak něčím rozhodit. Surový šedesátkový garáž punk a spalující energie, s kterou do všeho jdou, vás pohltí. Old Folks House už jsou dneska jedna ze stěžejních kapel mladé pražské rock'n'rollové scény. Wolf Trap, jehož členy znáte z kapel Schwarzprior nebo BBYB, nabídne koktejl toho nejlepšího z rock'n'rollu, stoneru a country. Rádi zkouší, co všechno zvládnete, takže s hraním hodně nahlas rozhodně problémy nemají. Bubeník z My Bloody Valentine si nedávno stěžoval, že "dnešní mladé kapely hrajou zkurveně potichu". Wolf Trap vás přesvědčí, že ještě není tak zle.

Info

Wolf Trap + Sýček + Old Folks House + Beps'n'Johnnies
14. 4. 2017 19:00
Underdogs' Ballroom & Bar, Praha

www.facebook.com/events/1746473555665050
www.facebook.com/UnderdogsPRG

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Červencové koncerty Rachotu

redakce 04.07.2021

Itamar Borochov čerpá z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci newyorské hudební scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace