Zprávy / Nové desky

Jarní novinky u Slnko Records

Jarní novinky u Slnko Records

redakce | Zprávy / Nové desky | 06.03.2016

Prvý album Slnko Records v roku 2016. Je ním debut Early Works banskobystrickej speváčky Ivany Mer. Tento krehkokrásny dlhohrajúci album uvádza hypnotická vokálna skladba Mereus, ktorá je výsledkom spolupráce s francúzskym producentom Anacolom Daalderopom.

Ivana už spievala s Janou Kirschner a spolupracovala s hráčmi na hang, harfu či kašmírsky nástroj santoor. Hudbou sa živila vo Francúzsku, Španielsku, Nemecku a Čechách, aby sa nakoniec pred troma rokmi vrátila na Slovensko vďaka súťaži pre nádejných muzikantov a náhodnému stretnutiu s Oskarom Rózsom.


Približne o dva týždne tu máme odovzdávanie cien Radio_Head Awards Radia_FM. Do nominácií sa dostali aj Longital v kategórii world music/folk, Archívny Chlapec ako debut roka a nahrávka world music/folk, Zlokot ako singel roka a Korben Dallas ako album a singel roka.

"Slnko má 15 rokov. Už sme to spomínali, ale budeme sa pripomínať opäť." Konkrétne, každý týždeň si môžete zadarmo stiahnuť 2 albumy v MP3 formáte z archívu na slnkorecords.sk. "Začíname s nahrávkami Dlhé diely: September a Šinadisk. Ďalší free download pride opäť budúci štvrtok. Sledujte náš Facebook, aby vám nič neušlo. Príjemné počúvanie a spomínanie."

Info

Slnko Records

www.slnkorecords.sk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová Sekvoye

redakce 02.12.2019

Frustrovaná část jedinců se oddělila od nadprodukcí posedlého epicentra společnosti. Rap, politika, metafyzika? Dystopie.

Ještě to tady je: Hrubá Hudba

redakce 29.11.2019

Hrubá Hudba jsou dvě alba propojené jednou myšlenkou. Dvě nahrávky, dva světy, jedna hudba a nekonečná vášeň...

Ima Teva debutují deskou Chant

redakce 28.11.2019

Album nesoucí název Chant citlivě kombinuje minimalistickou elektroniku s niternými zpěvy a temnými ambientními plochami.

Beps’n’Johnnies: Kytary až na kost

redakce 27.11.2019

Beps’n’Johnnies jsou na Bare Bones dospělou kapelou, která navzdory moderním trendům vyšlechtila z tradičních a dřevních žánrů kytarové hudby svou vlastní, osobitou tvář.

Guilty Echoes: Hluk ze Svoboďáku

redakce 27.11.2019

Rok a půl po setu na Full Moon Stage 2018 v rámci Colours of Ostrava se Guilty Echoes vrací, tentokrát jako trio. S novou deskou.

Klubový debut projektu Evil Medvěd

redakce 21.11.2019

Fictionkin je debutové EP tohoto projektu, které reflektuje neustále bobtnající a transformující se zvuk živých setů Evil Medvěd.

Paleta zvuků a žánrů na novém albu projektu Omnion

redakce 16.11.2019

Druhé album sólového projektu Omnion skladatele, multiinstrumentalisty a hráče na tabla Tomáše Reindla vychází s osmiletým odstupem od alba prvního.

David Tichý vydává sólovku pod aliasem Further Down

redakce 14.11.2019

Davida Tichého můžete znát coby klávesáka ze skupin Manon meurt nebo Chief Bromden, méně se o něm ví, že se věnuje i tajemných elektronickým nahrávkám.

Cimbál kontra digitál - Nona Records vydávají Thyme

redakce 13.11.2019

Thyme jsou inspirováni hraním se symfonickým orchestrem a folklórním uskupením, ale rovnou i měrou poslechem a zalíbením v experimentálníh skladatelích dvacátého století.

Gonsofus vychází nové EP ze vzdálených břehů

redakce 13.11.2019

Specifický hudební mix různých stylů, který kapela označuje jako “transcontinental groove”, prošel v mezičase dalším vývojem.