Zprávy / Festivalové

Jarní Žižkovská noc

Jarní Žižkovská noc

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.03.2022

V prvních jarních dnech si Žižkovská noc připravila menší a komunitnější verzi festivalu, která proběhne dole na Žižkově. 25. a 26. března si tak Žižkovská noc připomíná termín, ve kterém festival vždy probíhal.

V prostorech U Vystřelenýho oka, KC Husitská, kavárny medium 43, baru Cíl a kavárně ROH proběhnou koncerty desítky větších i menších interpretů, kteří mají společné jedno – svou lásku k Žižkovu. Návštěvníci se mohou těšit na slowcore dvojice Kalle, Opak Dissu, indie-popové kytarovky skupiny Role, post punk teplické trojice Sorry Holka a mnoho dalších. „Festival se chce vrátit ke kořenům toho, jak vznikal. Vždy vycházel z prostorové dispozice čtvrti a nabízel nejen žánrovou pestrost od folku, přes tvrdší žánry až po elektroniku, experiment i rap, ale i doprovodný program. Koncentrujeme tentokrát festival na dolní Žižkov, do srdce této čtvrti, a vytvoříme kolem hospody U Vystřelenýho oka malou přehlídku současných témat, žánrů i chutí,” popisuje Jarní Žižkovkou noc producent festivalu Štefan Cima.

Festival bude reflektovat i celoroční aktivity Žižkovské noci. Podcast Vysílač, který vychází každých 14 dní a rozšiřuje tak hodnoty festivalu za hranice Žižkova, bude přímo na festivalu nahrávat díl s živým publikem. Ten se bude věnovat tématu, na které ani v událostech posledních týdnů nesmíme zapomínat – duševnímu zdraví. „V debatě chceme prozkoumat otázku, nakolik jsou psychiatrické diagnózy skutečnou výpovědí o stavu člověka s duševními problémy, od čeho se odvozuje „normální osobnost”, ale také jestli může diagnóza škodit,” říká moderátorka dílu Tereza Butková.

Jarní Žižkovská noc bude doprovázena autorským čtením, workshopy, přednáškami a výstavami festivalové sekce PozorUmění, která představí především tvorbu autorů, jež nemají předchozí vazby na umělecké školy. Těmto „mimo-spektrálním” autorům tak dávají prostor ukázat, že současné umění je právě tak různorodé, jak se o něm říká. Doprovodný program PozorUmění nabídne také přednášku ilustrátorky a grafičky Barbory Müllerové o sociálně angažované grafice.

Info

Jarní Žižkovská noc
25.–⁠26. 3. 2022
Praha
web festivalu

foto © Jan Gabara

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People přidává nejen The Offspring

redakce 05.12.2023

The Offspring vystoupí vedle Bring Me the Horizon, Avril Lavigne, Pendulum, Coreyho Taylora či Parkway Drive.

Berlínské CTM zveřejnilo první vlnu vystupujících

redakce 03.12.2023

Na přelomu ledna a února proběhne v Berlíně 25. ročník festivalu, který s tématem „Sustain“ zaplní prostory nejen Berghainu.

Sedm amerických thrashmetalových jmen na Brutal Assault

redakce 02.12.2023

Kapela Armored Saint přinese na BA svou kombinaci prvků klasického metalu se současnými vlivy vytvářející silný a progresivní zvuk.

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce 29.11.2023

All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Na Pohode 2024 vystúpi James Blake, Pendulum, Jockstrap alebo The Armed

redakce 17.11.2023

Na trenčianskom letisku v júli vystúpi v kompletnej kapelovej live zostave Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace