Zprávy / Festivalové

Jarní Žižkovská noc

Jarní Žižkovská noc

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.03.2022

V prvních jarních dnech si Žižkovská noc připravila menší a komunitnější verzi festivalu, která proběhne dole na Žižkově. 25. a 26. března si tak Žižkovská noc připomíná termín, ve kterém festival vždy probíhal.

V prostorech U Vystřelenýho oka, KC Husitská, kavárny medium 43, baru Cíl a kavárně ROH proběhnou koncerty desítky větších i menších interpretů, kteří mají společné jedno – svou lásku k Žižkovu. Návštěvníci se mohou těšit na slowcore dvojice Kalle, Opak Dissu, indie-popové kytarovky skupiny Role, post punk teplické trojice Sorry Holka a mnoho dalších. „Festival se chce vrátit ke kořenům toho, jak vznikal. Vždy vycházel z prostorové dispozice čtvrti a nabízel nejen žánrovou pestrost od folku, přes tvrdší žánry až po elektroniku, experiment i rap, ale i doprovodný program. Koncentrujeme tentokrát festival na dolní Žižkov, do srdce této čtvrti, a vytvoříme kolem hospody U Vystřelenýho oka malou přehlídku současných témat, žánrů i chutí,” popisuje Jarní Žižkovkou noc producent festivalu Štefan Cima.

Festival bude reflektovat i celoroční aktivity Žižkovské noci. Podcast Vysílač, který vychází každých 14 dní a rozšiřuje tak hodnoty festivalu za hranice Žižkova, bude přímo na festivalu nahrávat díl s živým publikem. Ten se bude věnovat tématu, na které ani v událostech posledních týdnů nesmíme zapomínat – duševnímu zdraví. „V debatě chceme prozkoumat otázku, nakolik jsou psychiatrické diagnózy skutečnou výpovědí o stavu člověka s duševními problémy, od čeho se odvozuje „normální osobnost”, ale také jestli může diagnóza škodit,” říká moderátorka dílu Tereza Butková.

Jarní Žižkovská noc bude doprovázena autorským čtením, workshopy, přednáškami a výstavami festivalové sekce PozorUmění, která představí především tvorbu autorů, jež nemají předchozí vazby na umělecké školy. Těmto „mimo-spektrálním” autorům tak dávají prostor ukázat, že současné umění je právě tak různorodé, jak se o něm říká. Doprovodný program PozorUmění nabídne také přednášku ilustrátorky a grafičky Barbory Müllerové o sociálně angažované grafice.

Info

Jarní Žižkovská noc
25.–⁠26. 3. 2022
Praha
web festivalu

foto © Jan Gabara

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace