Zprávy / Pozvánky

Jaro v Roxy

Jaro v Roxy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.05.2022

Na co se bude na jaře tancovat v Roxy? Jistotou jsou Ic3peak nebo Alyona Alyona, vybíráme ale i z dalších chystaných akcí. Třináctý květen bude patřit producentovi Holy Goof roztáčí adrenalinem nasáklou směs houseu, garage a grimeu. Pro Holy Goof byly zlomové momenty vystoupení na Coachelle či Glastonbury, spolupracoval s řadou špičkových tvůrců a producentů (Tiesto, Martin Garrix). Holy Goof, neboli svatý blázen, není žádný kněz ani nic takového – když v roce 2015 začínal, chtěl akorát originální a lehce dohledatelné jméno.

Berlínský producent Boys Noize (Alex Ridha) vystoupí 21. května v Roxy. Do hudební scény se infiltroval již ve svých patnácti letech a od té doby neztrácí čas. Jako etablovanému kouzelníkovi na pomezí housu a techna se mu dostalo poct od mnoha autorit. Rolling Stone ho zařadil mezi Top 10 DJ's Who Rule The World a Beatport ho označil za Best Electronic Act dokonce tři roky v řadě. Boys Noize své otisky nechává na více scénách najednou – jeden večer ovládá Berghain, druhý Coachellu. Tuto fascinaci dualitou podtrhuje čerstvé album, které se dle jeho vlastních slov potápí do polarity hudebních stylů a světů, mezi kterými se sám nachází.

Populární housová dvojka Adriatique vystoupí 27. května v čtyřhodinovém setu. Švýcarské duo, které tvoří Adrian Shala a Adrian Schweizer, je na scéně už přes 10 let. Za tu dobu si vypěstovali kromě široké základny fanoušků také pověst kreativní, silné a hlavně nerozlučné dvojky, což dokládá i jméno jejich labelu Siamese. Z dřívějška jsou známí také ze zaběhlých labelů Afterlife či Diynamic, jehož otcem je legendární Solomun. Své debutové Nude považují Adriatique dodnes za svou nejhlubší a nejodhalenější výpověď. Chystá se emotivní, ale zábavný set.

Desátého června v Roxy vystoupí Solardo, neboli Mark Richards a James Eliot, kteří pochází z kolébky hudby v Manchesteru. Spolupracovali se jmény jako Calvin Harris nebo Fisher, opanovali přední příčky žebříčku Beatport, vydávali u labelů Hot Creations, Toolroom či Ultra. Svůj label Sola založili z tvůrčího přetlaku, záhy upsali spoustu nových umělců. Pořádají vlastních akcí Higher a stejnojmenného festivalu, který každoročně kurátorují v Dubrovníku. Solardo jsou festivalové stálice, stejně jako headlineři předních světových scén.

Info

Roxy
web

foto © Shane McCauley

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Do Prahy dorazí Only the Poets, Alina Pash, Blanco White a Yves Tumor

redakce 04.02.2023

Hranice mezi popem a avantgardní hudbou Yves Tumor pokouší od samého začátku.

The Devil & The Universe a Lamia Vox v Underdogs'

redakce 02.02.2023

Originální mix soundtrackového zvuku, řádně nakopnutého valivými beaty a samply, kozlové tentokrát okořenili tribálními motivy a ozvuky krautrocku.

Sun Kil Moon v Bratislave

redakce 02.02.2023

Program sa skladá z prierezu z rôznych materiálov, ktoré vznikli medzi rokmi 2003 až po súčasnosť.

Billy F. Gibbons (ZZ Top) sólově, tedy s kapelou

redakce 02.02.2023

Billy F. Gibbons je jako frontman s kapelou ZZ Top spojen přes půl století, v posledních letech se vedle toho věnuje sólové kariéře.

Björk oznámila turné Cornucopia, vystoupí i v Praze

redakce 01.02.2023

Björk oznámila turné Cornucopia, které zahájí v září tohoto roku v portugalském Lisabonu.

Rolo Tomassi s Holy Fawn a Heriot v Underdogs'

redakce 01.02.2023

Svěží mix, kde se potkává mathcore, dream pop a experimentální (post-)rock.

Koncertní nabídka P&J Music se rozšiřuje

redakce 01.02.2023

Achinoam Nini, profesně známá také jako Noa, je izraelská zpěvačka, skladatelka, perkusistka, působící na mezinárodní scéně.

A Place to Bury Strangers ve Futurum Music Baru

redakce 31.01.2023

Již dvě desetiletí kombinací postpunku, noise rocku, shoegaze, psychedelie a avantgardní hudby.

Post-punk & syntezátory v Eternii

redakce 31.01.2023

Halfsilks přináší velmi osobní, chytlavý zvuk, který je v podstatě všechno a nic z toho.

Dylan Moran v Praze s novou show We Got This

redakce 31.01.2023

Čeští diváci ho dobře znají hlavně z kultovního seriálu Black Books.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace