Zprávy / Nové desky

Jaromír Löffler spojil síly s pražským vinylovým labelem

Jaromír Löffler spojil síly s pražským vinylovým labelem

redakce | Zprávy / Nové desky | 13.12.2022

Vychází LP zpěváka Jaromíra Löfflera s kapelou pražského labelu Memory Records Prague. Löffler, který v šedesátých letech zpíval s ostravskými Flamingo po boku Marie Rottrové, se vrátil ke kořenům s novými soulovými nahrávkami. Ty se objeví na vinylovém minialbu se sedmi skladbami a již nyní jsou k poslechu na digitálních platformách. Vinylová deska Jaromír Löffler & Jeho Kapela vychází 21. prosince, kdy bude pokřtěna v pražském klubu Studio Paměť.

Soulová hudba je na tuzemské scéně žánrem spíše okrajovým. Pravidelně se vydávání soulových nahrávek v češtině věnuje pražský label Memory Records, zaměřený především na vinylové singly. Už v roce 2018 pro české i zahraniční sběratele desek znovuobjevil legendu českého soulu Jaromíra Löfflera a vydal jeho archivní nahrávky z šedesátých let. Stejné vydavatelství stojí i za novým projektem s názvem Jaromír Löffler & Jeho Kapela, který tvoří vedle samotného zpěváka přední čeští hudebníci se zálibou v soulové hudbě. Během letošního léta vznikl materiál na desku, nahraný částečně v Praze a částečně v Curychu, kde nyní Jaromír Löffler žije.


Na LP se objeví české verze písní Billa Witherse, Etty James, Gila Scott-Herona či Sixta Rodrigueze. Jako vzpomínka na textaře a Löfflerova přítele Vladimíra Čorta vznikla nová verze nahrávky Já tě zaklínám, kterou v šedesátých letech nahrál Löffler s kapelou Flamingo. Nové interpretace soulových klasiků znějí často jako živé pódiové nahrávky, přestože od sebe byli hudebníci a zpěvák vzdáleni stovky kilometrů.

Info

LP Jaromír Löffler & Jeho Kapela (Memory Records Prague, 2022)
web vydavatelství

Živě:
Jaromír Löffler & Jeho Kapela
21. 12. 2022 18:00
Studio Paměť, Praha
Fb událost

foto © se svolením Memory Records Prague

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lenka Zbořilová aka Ivy Z vydává desku

redakce 06.02.2023

Textově vycházela ze světa, do kterého má tendenci utíkat v období pochmurných lednových dnů.

Dim Haze, rytmický bedroom pop

redakce 05.02.2023

Out For Stimuli nabízí čtvrthodinu dynamického a rytmického bedroom popu, ve kterém se odráží vliv dream popu, shoegaze a synth popu.

Nylon Union vydávajú nový album

redakce 03.02.2023

V poradí štvrtý album Nylon Union prináša 12 art popových skladieb, ktoré sú založené na silných melódiách zasadených do harmonicky vybrúsených podkladov.

Floex vydává herní soundtrack

redakce 01.02.2023

Šest nových tracků stojí především na elektronických základech poháněných energií hutně vystavěných beatů.

Hvozd nahrali poctu Filipovi Topolovi

redakce 27.01.2023

Novinka Krehkou krajinou posúva poetickú kombináciu šanzónu a kabaretu s punkovými koreňmi o niečo ďalej.

Nové EP Běž Pryč! Pána Nuslí

redakce 25.01.2023

Setkáte se s nuselskými legendami a s putykami, které neodvratně podléhají útokům ze strany developerů, baristů a výběrové kávy.

The Compositions 1960

redakce 13.01.2023

V posledním dvojčísle bulletinu Jazz byla nalepená dopisní obálka s partiturou amerického umělce La Monte Younga nazvaná Composition 1960 #9.

BCAA system s projektem Awoo

redakce 11.01.2023

Release alba je doprovázen příběhem o přeměně hudebníka Bílej kluk do virtuální postavy Awoo uvězněné v paralelní dimenzi a jeho snaze o návrat do naší reality.

FDK se vrací po třinácti letech

redakce 10.01.2023

V temném postmetalu FDK je prostor pro mělencholické odstíny, deska ale stejně jako ty minulé umí tnout do živého a zejména zavalit svou imponující hutností.

Místa kam se nechystáš podle Audio Attaché

redakce 09.01.2023

Kapela se přiklonila ke zvuku svých dávných vzorů i současných hrdinů, žánrově na pomezí indie, shoegazu někde snad až postpunku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace