Zprávy / Festivalové

Jazz znovu projde Hradcem Králové

Jazz znovu projde Hradcem Králové

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.09.2016

Ve dnech 18. - 22. října proběhne v hudebních sálech, klubech a dalších místech 22. ročník mezinárodního festivalu Jazz jde městem / Jazz Goes to Town. Během pěti dní nabídne celkem šestnáct koncertů, jam sessions, masterclass a závěrečný DJ set. S jazzovou hudbou se tak setkáte např. ve Studiu Beseda, Bio Central, Studiu Divadla Drak, Café NáPLAVKA či v sále Filharmonie Hradec Králové. Koncerty proběhnou také např. v sakrálních a v industriálních stavbách. Nebudou chybět ani hudební produkce v restauracích a kavárnách.

Již 22. ročník mezinárodního festivalu Jazz Goes to Town nabídne celkem třináct hudebních produkcí, které se odehrají v šesti různých prostorách na obou březích Labe. Doprovodný program představí další čtyři hudební projekty, které se rekrutují převážně z řad studentů tuzemských jazzových konzervatoří a budou se odehrávat v klubech, kavárnách a barech. Poprvé bude do programu zařazen i mistrovský kytarový kurz vedený nizozemským kytaristou Antonem Goudsmitem. Stejně jako v předchozím roce budou součástí festivalu i noční jam session.


Mezi nejočekávanější položky letošního programu budou patřit koncerty umělců, kteří vystoupí v ČR premiérově a exkluzivně na festivalu JGTT. Mezi ně patří hvězda současné britské jazzové scény, kvartet Sons of Kemet, nizozemský bigband New Rotterdam Jazz Orchestra s virtuózním kytaristou Antonem Goudsmitem, mezinárodní kvartet Made to Break amerického saxofonisty Kena Vandermarka a mezinárodní trio hvězdy světové freejazzové scény saxofonisty Petera Brötzmanna. Další lahůdkou, která bude k vidění pouze v Hradci Králové, bude švýcarský sextet Hildegard Lernt Fliegen v čele s fenomenálním vokalistou Andreasem Schaererem.


Festival dále nabídne několik mezinárodních projektů, na nichž se podílí domácí hudebníci. Sem patří koncert norsko-českého kvartetu NOCZ se světově respektovanou zpěvačkou a houslistkou Ivou Bittovou a vystoupení hvězdy skandinávského jazzového vokálu Live Foyn Friis s česko-norským kvartetem. Zahraniční část programu dále tvoří americko-polské trio Mike Parker's Trio Theory a slovenští Talent Transport. Z tuzemské scény se představí nový kvintet renomovaného kontrabasisty Jaromíra Honzáka, trio Between the Lines saxofonisty Pavla Hrubého, unikátní projekt Michala Wróblewského, na němž se podílí jeho kvartet E Converso a smyčcový Kvintesence Quartet. Sakrální prostor Sboru kněze Ambrože rozezní sólový koncert pro marimbu, perkuse a hlas v Čechách usazené francouzské perkusistky Cécile Boiffin.

Jednou z novinek letošního ročníku je možnost rezervace a následného zakoupení vstupenek na jednotlivé festivalové večery v prodejní síti Ticketstream na více jak 500 prodejních místech v celé České republice. K dispozici jsou nejen klasické papírové vstupenky, ale také všechny formy elektronických vstupenek (E-Ticket, M-ticket, SMS ticket a TicketCard), které můžete zakoupit pohodlně ze svého domova. Cenové rozpětí je vskutku příznivé – zhlédnout některou z hlavních festivalových produkcí lze již od 90 Kč, přičemž vstupenka na hlavní festivalové večery stojí v předprodeji 290 korun. Předprodej umožňuje rovněž studentům, seniorům a držitelům průkazu ZTP/P získat zajímavou slevu. Variantou jak ušetřit je i zakoupení festivalové permanentky na dva závěrečné festivalové dny na vybraných místech za 600 Kč. Vstupenky bude možné zakoupit i na místě, a to vždy hodinu před začátkem koncertu, pokud to kapacita sálu umožní.

Info

Jazz Goes to Town 2016
18. - 22. 10. 2016
Hradec Králové

www.facebook.com/events/644569702369422
www.facebook.com/JazzGoesToTown
www.jgtt.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lisabonská edice Sónaru proběhne už příští týden

redakce 25.03.2023

Na sklonku března vystoupí Folamour, Max Cooper Live, WhoMadeWho, VTSS, Rui Vargas, KiNK Live, Mochakk, I Hate Models, Or:la, Héctor Oaks Live, SHERELLE x Kode9 a další.

Nový tachovský Festival Muziq

redakce 24.03.2023

Návštěvníci se můžou těšit na deset interpretů, z nichž určitě největší pozornost vyvolá rozpustilý tanečník, milovník disca, starých samplerů a analogových syntezátorů.

Rico Nasty, Rozi Plain a Duo Ruut na Pohode

redakce 23.03.2023

Line-up festivalu Pohoda sa rozrástol o ženské mená súčasnej svetovej hudobnej scény.

Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména oznamuje Moody Moon Noize

redakce 22.03.2023

Program čtvrtého ročníku Moody Moon Noize bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény.

Tallinn Music Week nabídne hudbu, umění i nápady

redakce 22.03.2023

Tallinn Music Week v květnu již po patnácté zaplní estonské hlavní město hudbou, uměním a nápady zítřka!

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Mezinárodní den jazzu, open air

redakce 18.03.2023

Hlavním tahákem největšího jazzového open air festivalu u nás je londýnská šestice Molotov Jukebox.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace