Zprávy / Festivalové

Jazz znovu projde Hradcem Králové

Jazz znovu projde Hradcem Králové

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.09.2016

Ve dnech 18. - 22. října proběhne v hudebních sálech, klubech a dalších místech 22. ročník mezinárodního festivalu Jazz jde městem / Jazz Goes to Town. Během pěti dní nabídne celkem šestnáct koncertů, jam sessions, masterclass a závěrečný DJ set. S jazzovou hudbou se tak setkáte např. ve Studiu Beseda, Bio Central, Studiu Divadla Drak, Café NáPLAVKA či v sále Filharmonie Hradec Králové. Koncerty proběhnou také např. v sakrálních a v industriálních stavbách. Nebudou chybět ani hudební produkce v restauracích a kavárnách.

Již 22. ročník mezinárodního festivalu Jazz Goes to Town nabídne celkem třináct hudebních produkcí, které se odehrají v šesti různých prostorách na obou březích Labe. Doprovodný program představí další čtyři hudební projekty, které se rekrutují převážně z řad studentů tuzemských jazzových konzervatoří a budou se odehrávat v klubech, kavárnách a barech. Poprvé bude do programu zařazen i mistrovský kytarový kurz vedený nizozemským kytaristou Antonem Goudsmitem. Stejně jako v předchozím roce budou součástí festivalu i noční jam session.


Mezi nejočekávanější položky letošního programu budou patřit koncerty umělců, kteří vystoupí v ČR premiérově a exkluzivně na festivalu JGTT. Mezi ně patří hvězda současné britské jazzové scény, kvartet Sons of Kemet, nizozemský bigband New Rotterdam Jazz Orchestra s virtuózním kytaristou Antonem Goudsmitem, mezinárodní kvartet Made to Break amerického saxofonisty Kena Vandermarka a mezinárodní trio hvězdy světové freejazzové scény saxofonisty Petera Brötzmanna. Další lahůdkou, která bude k vidění pouze v Hradci Králové, bude švýcarský sextet Hildegard Lernt Fliegen v čele s fenomenálním vokalistou Andreasem Schaererem.


Festival dále nabídne několik mezinárodních projektů, na nichž se podílí domácí hudebníci. Sem patří koncert norsko-českého kvartetu NOCZ se světově respektovanou zpěvačkou a houslistkou Ivou Bittovou a vystoupení hvězdy skandinávského jazzového vokálu Live Foyn Friis s česko-norským kvartetem. Zahraniční část programu dále tvoří americko-polské trio Mike Parker's Trio Theory a slovenští Talent Transport. Z tuzemské scény se představí nový kvintet renomovaného kontrabasisty Jaromíra Honzáka, trio Between the Lines saxofonisty Pavla Hrubého, unikátní projekt Michala Wróblewského, na němž se podílí jeho kvartet E Converso a smyčcový Kvintesence Quartet. Sakrální prostor Sboru kněze Ambrože rozezní sólový koncert pro marimbu, perkuse a hlas v Čechách usazené francouzské perkusistky Cécile Boiffin.

Jednou z novinek letošního ročníku je možnost rezervace a následného zakoupení vstupenek na jednotlivé festivalové večery v prodejní síti Ticketstream na více jak 500 prodejních místech v celé České republice. K dispozici jsou nejen klasické papírové vstupenky, ale také všechny formy elektronických vstupenek (E-Ticket, M-ticket, SMS ticket a TicketCard), které můžete zakoupit pohodlně ze svého domova. Cenové rozpětí je vskutku příznivé – zhlédnout některou z hlavních festivalových produkcí lze již od 90 Kč, přičemž vstupenka na hlavní festivalové večery stojí v předprodeji 290 korun. Předprodej umožňuje rovněž studentům, seniorům a držitelům průkazu ZTP/P získat zajímavou slevu. Variantou jak ušetřit je i zakoupení festivalové permanentky na dva závěrečné festivalové dny na vybraných místech za 600 Kč. Vstupenky bude možné zakoupit i na místě, a to vždy hodinu před začátkem koncertu, pokud to kapacita sálu umožní.

Info

Jazz Goes to Town 2016
18. - 22. 10. 2016
Hradec Králové

www.facebook.com/events/644569702369422
www.facebook.com/JazzGoesToTown
www.jgtt.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival krátkých filmů Praha se připojil k online festivalu My Darling Quarantine

redakce 29.03.2020

Každý týden od pondělí do neděle nabídne festival sedm krátkých filmů, z nichž mohou diváci vybírat a hlasovat pro film týdne.

Tallinn Music Week kompletuje odložený ročník

redakce 23.03.2020

Tallinn Music Week pracuje na odloženém ročníku letošního vydání a potvrzuje jména jako A Place to Bury Strangers či Shortparis.

Finalisté talentové soutěže festivalu Sziget zabojují o účast

redakce 19.03.2020

Hlasy návštěvníků koncertu rozhodnou, který z finalistů získá příležitost koncertovat na světovém festivalu Sziget v Budapešti.

Metronome Prague bude až v září

redakce 18.03.2020

V reakci na současnou situaci a všechna nouzová opatření přijatá státem mění Metronome Prague datum svého konání.

Ostrava znovu centrem současné opery

redakce 12.03.2020

Už popáté budou v Ostravě poslední červnové dny ve znamení nové opery a progresivních forem hudebního divadla...

Bezpečnostní opatření zasáhnou i JazzFestBrno

redakce 11.03.2020

Vzhledem k rozhodnutí Bezpečnosti rady státu bude začátek festivalu posunut. Koncerty v menších sálech by se měly konat.

Zahraniční hvězdy na Mladí ladí jazz podpoří domácí interpreti

redakce 11.03.2020

Své zahraniční kolegy na koncertech podpoří jejich čeští, moravští i slovenští kolegové, kteří si s headlinery večerů co do originality nijak nezadají.

Devendra Banhart a další na Pohodě

redakce 10.03.2020

Na letošní Pohodě vystoupí americko-venezuelský písničkář Devendra Banhart i neworleanská dechovka The Soul Rebels.

Sharpe 2020 ohlašuje další jména

redakce 09.03.2020

Kromě hudebních setů potvrdil účast na konferetci i Kevin Cole, šéfdramaturg amerického rádia a platformy KEXP.

Bazaar Festival uvede šestihodinové představení

redakce 05.03.2020

Bazaar Festival uvede jazykově bezbariérové představení slovinského dua Jurišić-Mandić Together, které trvá šest hodin.