Zprávy / Pozvánky

Jazzmetalisté Kayo Dot v herbáři krajanů Botanist

Jazzmetalisté Kayo Dot v herbáři krajanů Botanist

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.02.2015

Jen málokdy se podaří bookingovým agenturám dát dohromady turné, při kterém se představí dva rovnocenné, unikátní projekty současné alternativně-metalové scény. Ve čtvtek 16. 4. se však odehraje něco ještě většího. K nedefinovatelným jazz-metalistům Kayo Dot z Brooklynu a herbálně-blackovým krajanům Botanist se připojí na jediné exkluzivní vystoupení Stefania z italské noiseové formace OvO - sólově performující pod jménem ?Alos. To vše ve speciálním neklubovém prostoru s působivou projekcí, v srdci Prahy, ve starobylé vile na ostrově Štvanice, která poskytne ideální útočiště této avantgardní trojici, s níž zahrají i hvězdy české downtempo heavy scény Nod Nod.


Kayo Dot se nikdy netvářili jako přístupná kapela a ani jí nejsou. Multiinstrumentalista Toby Driver vydává s neustále se měnícím sdružením muzikantů nezaměnitelné nahrávky a s tou poslední, Coffins on Io, znovu prokazují svou nechuť ke konvencím nebo jakémukoliv podřízení se posluchačovým očekáváním. Vlivy jazzu, darkwave, elektroniky, post-punku, ale i black metalu se v hudbě Kayo Dot slévají v post-moderní gradující aranže degradované na samotný skelet niterních tepavých rytmů, ovíněných disonantními harmoniemi saxofonu. Skutečně nezařaditelná lahůdka pro všechny posluchače alternativní hudby, tříštící se barevný křišťál ve vitríně hudebních škatulek. Čekejte temnotu i světlo, čekejte Kayo Dot.

?Alos je chaos. Stefania z OvO ve svém alteregu spojuje metal, avantgardní postupy, performance a queer. Je to výpověď jedince uprostřed hudby, kterou tvoří a zároveň jej ovládá. Performance je nedílnou součástí zvuku, který z ní zároveň vzniká. Každé vystoupení je svým způsobem obřad, rituál, který se opakuje stále a stále dokola, avšak vždy přibírá něco z místa, kde probíhá.


Písně kapely Botanist jsou vyprávěné z pohledu Botanisty, šíleného vědce, který žije v dobrovolném exilu daleko od lidí a jejich zločinů proti Přírodě. V jeho útočišti fantazie a zázraků, kterou nazývá Verdant Realm, sní o destrukci lidstva a obklopuje se rostlinami, jež mu poskytují útěchu v osamění. Jedna z nejoriginálnějších kapel extrémní hudby, původně jednočlenný blackmetalový projekt s čistě rostlinnou tématikou, vyráží na vůbec první evropské turné. Dulcimery, flašinet a listí na elfských hábitech. Válku s přírodou nelze vyhrát.

Pomalé, těžké riffy, nejhezčí ženský hlas v Čechách a záruka kvality od spřízněných projektů Kalle a Five Seconds to Leave. Nod Nod zahrají na delší dobu v Praze naposledy. Vilu rozezní jejich pojetí tvrdé hudby, které čerpá jak z post-metalu tak z trip hopu. Velmi atmosférická tvorba se spojí s prostředím, které by ji mělo plně podpořit a umocnit, navíc doplněná projekcí speciálně pro tento jedinečný, magický večer.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Výstava Black'n'White v Prostoru 39

redakce 23.10.2019

Projekt fotografky Wendy Drahotušské spatří světlo světa v pražském Prostoru 39. Otevře jej vernisáž o dvanácti dílech.

Pozoruhodné muzikantské duo Guts Pie Earshot

redakce 23.10.2019

Fanoušci určitě náležitě ocení kromě hudebního také fyzický výkon členů skupiny.

Icon For Hire zamíří do Futura

redakce 23.10.2019

Americké duo Icon for Hire se naposledy v České republice ukázalo v pražském klubu Café V lese, který také dle očekávání vyprodali. Letos už ve Futuru.

Dingo opouští bezpečný úkryt

redakce 22.10.2019

Nepravděpodobná směsice artfolku, americany, country a jemného freakovství. Východní western z pražské buše.

Dubioza Kolektiv v Praze

redakce 22.10.2019

Pódiovou show kluci brousí jako diamant a svými rytmy dokáží strhnout celé davy. Dubioza slibuje zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

KlipyTipy: Papyllon - What About Tonight

redakce 21.10.2019

Singel si po vydavateľskej stránke na konto pripíše holandský label s príznačným názvom This could be your music label, ktorý sa zameriava najmä na súčasné žánre.

Na festivale Mobilis vystúpi hudobný producent Murcof

redakce 21.10.2019

Domáci a zahraniční umelci a umelkyne predstavia radikálne umelecké imaginácie, praxe a texty, ktoré sú kritické voči súčasnosti.

Studenti chystají velkou oslavu svobody na Národní třídě

redakce 21.10.2019

Náměstí Václava Havla (Piazzetta Národního divadla) bude patřit dvacítce neziskových organizací, které zde budou prezentovat interaktivní formou svou činnost.

Nové výstavy: nekonformní mladá Amerika, francouzský Kolektiv W, rodinné vztahy

redakce 20.10.2019

Ve vysočanské Pragovce budou hned čtyři nové výstavy. Young American, Mimořádné vstupy IV., Obraz rodiny a Přechodné zázemí.

The Murder Capital poprvé v Praze

redakce 20.10.2019

Není to síla, pochmurnost nebo vztek, ale laskavost a něha, co dělá kapelu tak jedinečnou. Nejlepší postpunk současnosti.