Zprávy / Pozvánky

Jazzmetalisté Kayo Dot v herbáři krajanů Botanist

Jazzmetalisté Kayo Dot v herbáři krajanů Botanist

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.02.2015

Jen málokdy se podaří bookingovým agenturám dát dohromady turné, při kterém se představí dva rovnocenné, unikátní projekty současné alternativně-metalové scény. Ve čtvtek 16. 4. se však odehraje něco ještě většího. K nedefinovatelným jazz-metalistům Kayo Dot z Brooklynu a herbálně-blackovým krajanům Botanist se připojí na jediné exkluzivní vystoupení Stefania z italské noiseové formace OvO - sólově performující pod jménem ?Alos. To vše ve speciálním neklubovém prostoru s působivou projekcí, v srdci Prahy, ve starobylé vile na ostrově Štvanice, která poskytne ideální útočiště této avantgardní trojici, s níž zahrají i hvězdy české downtempo heavy scény Nod Nod.


Kayo Dot se nikdy netvářili jako přístupná kapela a ani jí nejsou. Multiinstrumentalista Toby Driver vydává s neustále se měnícím sdružením muzikantů nezaměnitelné nahrávky a s tou poslední, Coffins on Io, znovu prokazují svou nechuť ke konvencím nebo jakémukoliv podřízení se posluchačovým očekáváním. Vlivy jazzu, darkwave, elektroniky, post-punku, ale i black metalu se v hudbě Kayo Dot slévají v post-moderní gradující aranže degradované na samotný skelet niterních tepavých rytmů, ovíněných disonantními harmoniemi saxofonu. Skutečně nezařaditelná lahůdka pro všechny posluchače alternativní hudby, tříštící se barevný křišťál ve vitríně hudebních škatulek. Čekejte temnotu i světlo, čekejte Kayo Dot.

?Alos je chaos. Stefania z OvO ve svém alteregu spojuje metal, avantgardní postupy, performance a queer. Je to výpověď jedince uprostřed hudby, kterou tvoří a zároveň jej ovládá. Performance je nedílnou součástí zvuku, který z ní zároveň vzniká. Každé vystoupení je svým způsobem obřad, rituál, který se opakuje stále a stále dokola, avšak vždy přibírá něco z místa, kde probíhá.


Písně kapely Botanist jsou vyprávěné z pohledu Botanisty, šíleného vědce, který žije v dobrovolném exilu daleko od lidí a jejich zločinů proti Přírodě. V jeho útočišti fantazie a zázraků, kterou nazývá Verdant Realm, sní o destrukci lidstva a obklopuje se rostlinami, jež mu poskytují útěchu v osamění. Jedna z nejoriginálnějších kapel extrémní hudby, původně jednočlenný blackmetalový projekt s čistě rostlinnou tématikou, vyráží na vůbec první evropské turné. Dulcimery, flašinet a listí na elfských hábitech. Válku s přírodou nelze vyhrát.

Pomalé, těžké riffy, nejhezčí ženský hlas v Čechách a záruka kvality od spřízněných projektů Kalle a Five Seconds to Leave. Nod Nod zahrají na delší dobu v Praze naposledy. Vilu rozezní jejich pojetí tvrdé hudby, které čerpá jak z post-metalu tak z trip hopu. Velmi atmosférická tvorba se spojí s prostředím, které by ji mělo plně podpořit a umocnit, navíc doplněná projekcí speciálně pro tento jedinečný, magický večer.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

20. sezóna Prague International Bluenight odstartuje v náhradních termínech

redakce 03.04.2020

Série Prague International Bluenight přiváží hudebním fanouškům to nejzajímavější a nejlepší z domácí i mezinárodní bluesové scény.

Cavetown i Mighty Oaks našli nové termíny, Sofi Tukker turné ruší

redakce 02.04.2020

Nové datum konání zná jeden z očekáváných květnových koncertů – písničkář Cavetown nakonec dorazí do Roxy, plánované turné zrušila Sofi Tukker.

Lunchmeat Festival zve ke shlédnutí 360° live streamu

redakce 01.04.2020

V rámci iniciativy Virtual Healing, pořádané na podporu pražské klubové scény, vystoupí Lunchmeat rezidenti na improvizované stagi.

Ukážte vrecká, odkazujú ľuďom v spoločnej skladbe Billy Barman a Gleb

redakce 01.04.2020

Ukáž vrecká pracuje s príbehom, ktorý je skutočný, ale presný výklad textu aj videa chce kapela nechať na poslucháčoch.

Black Metall není Black metal aneb Kulturní úderka

redakce 29.03.2020

Garage rocková Kulturní úderka neváhá zamíchat do svých skladeb blues, okořenit je ostrým riffem nebo úplně ztišit do akustické balady.

Maceo Parker oznamuje náhradní termín pražského koncertu

redakce 28.03.2020

Maceo Parker oznamuje náhradní termín pražského koncertu v Divadle Archa.

Virtual Healing: DJské kolektivy streamují pro osamělé tanečníky

redakce 26.03.2020

V reakci na nenadálou situaci se spojily desítky kolektivů z Prahy, Brna, Ostravy a dalších měst - pop-up studia streamují denně živě koncerty, DJské sety, rozhovory.

Squid, fenomén britské kytarové scény, přijedou poprvé do Česka

redakce 24.03.2020

Divokou kartu britské kytarové scény získal loni bezpochyby postpunkový/diskofunkový fenomén Squid. V srpnu se představí v Underdogs'.

Lucy Dacus ani James Arthur v Praze nevystoupí, Easy Life a IAMX ano

redakce 24.03.2020

Odložené jarní akustické turné Chrise Cornera a jeho tajuplného projektu IAMX i koncert Easy Life znají nové termíny.

Grandmaster Flash se po minulém triumfu vrací do Roxy

redakce 23.03.2020

Pionýr hip hopu, otec mixování a scratchingu – to vše se skrývá pod pseudonymem Grandmaster Flash.