Zprávy / Pozvánky

Jazzové power trio Tatran v Klubovně

Jazzové power trio Tatran v Klubovně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.10.2017

Jazzové power trio Tatran míří do Prahy. Kapela kombinující postupy experimentálního jazzu, fusion a postrocku střídá atmosférické zvukové plochy s nekompromisními sóly a rockovou rytmikou. Debutové album Shvat z roku 2014 se usídlilo na předních příčkách v počtu přehrání na Bandcampu a zajistilo kapele mezinárodní uznání, aktuální deska No Sides dobývá uši náročných posluchačů právě nyní. Trio vystupuje na jazzových festivalech po celém světě a bylo headlinerem například na Kaunas Jazz festivalu, Oppikoppi Festivalu anebo Red Sea Jazz Festival.


Offir Benjaminov (basová kytara), Tamuz Dekel (kytara) a Dan Mayo (bicí) založili Tatran v roce 2011 jako čerství dvacátníci. V jejich tvorbě se mísí různorodá směs hudebních žánrů, které dohromady tvoří originální, leč soudržnou hudební materii na pomezí moderního jazzrocku, avantgardního jazzu, postrocku a elektroniky. Pro Tatran jsou typická virtuozní sóla a uhrančivé melodie podpořené sebejistým groovem, klidné ambientní plochy střídající se s výbušnou energií a odvaha improvizovat ukotvená v precizním zvládnutí nástrojů a téměř telepatické komunikaci mezi hráči. Izraelským kapelám je vlastní kombinace řemeslné vyspělosti a emocionálního náboje a Tatran není výjimkou. V jazzovém světě nebývalých 26 000 sledujících na facebooku je dokladem toho, že trio našlo velmi životaschopný a oceňovaný střed mezi avantgardou, tradiční jazzovou virtuozitou, rockovou energií a ambientní zvukomalebností. Hostem bude severočeská tech-prog-fusion formace North Innergy

Info

Tatran (il)
Support: North Innergy
27. 10. 2017 20:00
Dejvická Klubovna, Praha
Vstupné: 190,- v předpodeji / 250,- na místě

www.facebook.com/events/126291364759818
www.facebook.com/klubovna

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Další koncerty Rachot v září

redakce 10.09.2021

Na rozdíl od jiných avantgardistů jsou Lotto pravým opakem akademického přístupu. Jejich hudba pulsuje, vysílá seismické vibrace.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace