Zprávy / Pozvánky

Je libo Ufajr, Dalekko nebo rakouský postrock?

Je libo Ufajr, Dalekko nebo rakouský postrock?

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.04.2017

Káva nad Seinou, selfie u Big Banu nebo relace s Jiřím Kolbabou. Je možné, že vám něco z toho 28. dubna ujde, ale kolektiv okolo rádia StreetCulture a Žižkovské noci rozhodně doporučuje nevynechat benefiční koncert v žižkovském Fatal Music Club. Představí se zde Dalekko, Ufajr nebo Maira, postrockoví návštěvníci z Rakouska. Výtěžek z akce půjde na provoz unikátního internetového rádia.

Kdo se těší, může být někdy zklamaný. Po poslechu nového singlu Kamaráde! od indiepopové skupiny Dalekko se zklamání nebojíme. Křehcí, introvertní a uhrančiví. Jsme zvědaví, kolik superlativů naleznete vy, u nás je dávno jasno. Jejich opakem bude naléhání nahrubo zkreslených kytar společnosti Ufajr, do jejíž diskografie přibyla minulý týden nová položka s názvem Musí tu být ještě někdo. Nabízí se konstatování, že ten někdo mohou být v pátek všichni návštěvníci Fatalu, a my to nijak dementovat nebudeme. Dokonce věříme, že se v nastaveném zrcadle melodického balancování také vzhlédnete. Uši na moučku pak rozdrtí postrocková Maira. Ačkoli EP vydané koncem minulého roku naplňuje úvod tohoto odstavce s jistou dávkou zdrženlivosti, přesto se po táhlých sólech a zasněných úvodech posluchači doberou vygradovaných vrcholů se samozřejmostí tibetského šerpy.


Internetové rádio StreetCulture představí veřejnosti během května nové studio, které je výsledkem úspěšné sbírky na portálu Hithit.cz z počátku tohoto roku. Koncert v žižkovském Fatalu je proto další z akcí, jež StreetCulutre Community připravila pro své fanoušky i novice, a to ještě před spuštěním prvního živého vysílání z prostoru 1435mm / Nákladového nádraží Žižkov. Výtěžek z akce bude rovněž použitý na provoz rádia, aby tak mohlo i nadále pokračovat vysílání složené z pořadů, které jsou alternativou k veřejnoprávním a komerčním obsahům.

Info

Dalekko + Ufajr + Maira (at)
28. 4. 2017 Fatal Music Club, Praha
www.streetculture.cz

foto © Mojmír FoGh Gebel

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace