Zprávy / Pozvánky

Je libo Ufajr, Dalekko nebo rakouský postrock?

Je libo Ufajr, Dalekko nebo rakouský postrock?

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.04.2017

Káva nad Seinou, selfie u Big Banu nebo relace s Jiřím Kolbabou. Je možné, že vám něco z toho 28. dubna ujde, ale kolektiv okolo rádia StreetCulture a Žižkovské noci rozhodně doporučuje nevynechat benefiční koncert v žižkovském Fatal Music Club. Představí se zde Dalekko, Ufajr nebo Maira, postrockoví návštěvníci z Rakouska. Výtěžek z akce půjde na provoz unikátního internetového rádia.

Kdo se těší, může být někdy zklamaný. Po poslechu nového singlu Kamaráde! od indiepopové skupiny Dalekko se zklamání nebojíme. Křehcí, introvertní a uhrančiví. Jsme zvědaví, kolik superlativů naleznete vy, u nás je dávno jasno. Jejich opakem bude naléhání nahrubo zkreslených kytar společnosti Ufajr, do jejíž diskografie přibyla minulý týden nová položka s názvem Musí tu být ještě někdo. Nabízí se konstatování, že ten někdo mohou být v pátek všichni návštěvníci Fatalu, a my to nijak dementovat nebudeme. Dokonce věříme, že se v nastaveném zrcadle melodického balancování také vzhlédnete. Uši na moučku pak rozdrtí postrocková Maira. Ačkoli EP vydané koncem minulého roku naplňuje úvod tohoto odstavce s jistou dávkou zdrženlivosti, přesto se po táhlých sólech a zasněných úvodech posluchači doberou vygradovaných vrcholů se samozřejmostí tibetského šerpy.


Internetové rádio StreetCulture představí veřejnosti během května nové studio, které je výsledkem úspěšné sbírky na portálu Hithit.cz z počátku tohoto roku. Koncert v žižkovském Fatalu je proto další z akcí, jež StreetCulutre Community připravila pro své fanoušky i novice, a to ještě před spuštěním prvního živého vysílání z prostoru 1435mm / Nákladového nádraží Žižkov. Výtěžek z akce bude rovněž použitý na provoz rádia, aby tak mohlo i nadále pokračovat vysílání složené z pořadů, které jsou alternativou k veřejnoprávním a komerčním obsahům.

Info

Dalekko + Ufajr + Maira (at)
28. 4. 2017 Fatal Music Club, Praha
www.streetculture.cz

foto © Mojmír FoGh Gebel

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bottled Fish a Visiteur míří do Café V lese

redakce 09.08.2022

Visiteur, duo ze Stockholmu, které nedávno vydalo debut Arrival, se vyznačuje neodolatelně energetickými show.

Nová koncertní série: Hudební Vzlet

redakce 08.08.2022

Nově přináší Vzlet také nadžánrovou dramaturgickou linku současné hudby, jejíž letní prolog zahájí právě Vladivojna La Chia a David Pomahač.

Selah Sue zahraje v Praze rovnou dvakrát

redakce 08.08.2022

Na nové desce Selah Sue poprvé podrobně prozkoumává vlastní slabiny i silné stránky, nechává je, ať se střetávají a soupeří o pozornost.

Palaye Royale se vrací v doprovodu bbno$

redakce 07.08.2022

Palaye Royale se po úspěšném březnovém koncertě vrací do pražské Malé sportovní haly.

Inspiral Garden: městský festival v Plzni

redakce 05.08.2022

Každý den festivalu je zakončen tzv. silent nights, kdy se hudební produkce přesune z reproduktorů do sluchátek.

Rachot v sprnu: Zea, Isaiah Collier & The Chosen Few, Lee Ranaldo a další

redakce 05.08.2022

Isaiah Collier je hudebník, který je pevně ukotven v odkazu jazzových velikánů, ale jeho hudba míří jako stroj času do budoucnosti.

Rodina a přátelé DJe Loutky pořádají dražbu jeho vinylů

redakce 03.08.2022

Výtěžek ze své vinylové sbírky chtěl poslat na dětskou onkologii. DJovo přání nyní plní rodina a přátelé.

Josefina Dusk a Dmitrievna křtí

redakce 03.08.2022

V Bike_Jesus představí Josefina Dusk své druhé EP Šklabuník (my jellyfish). Dmitrievna debutové album Parazit.

50 Cent po dvanácti letech v Praze

redakce 03.08.2022

50 Cent ani po letech od přelomového alba nepřestává dominovat nejvyšším příčkám světových hitparád a na kontě má nespočet megahitů.

Novozélandští Fat Freddy's Drop s novou deskou

redakce 29.07.2022

Na počest oázy zelených pastvin a údolí zarostlých původními lesy zachytili pohodu a mír lokality ve své barvité tvorbě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace