Zprávy / Offtopic-Novinky

Koho volíš? Losnu nebo Mažňáka?

Koho volíš? Losnu nebo Mažňáka?

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 10.01.2013

Na webovém portálu DAFilms je možné zhlédnout zdarma dokumentární filmy, v nichž hrají podstatnou roli současní kandidáti na prezidenta. Podívejte se, jak Miloš Zeman, Karel Schwarzenberg, Jana Bobošíková nebo i nekandidující Tomio Okamura vystupovali v době, kdy nikdo ani nevěřil, že v České republice bude přímá volba prezidenta. Sledujte až do neděle 13. ledna na webovém portálu www.DAFilms.cz.

Dokumentaristé v minulých letech zaznamenali působení některých dnešních kandidátů. U většiny z nich nikdo netušil, že se za pár let budou ucházet o prezidentský úřad. „Rádi bychom nabídli dokumenty o všech kandidujících osobnostech, ale zdaleka ne všichni se v českých dokumentech objevují. Přes tuto neúplnost nabízí kolekce pěti uváděných filmů pozoruhodný vhled do nedávných českých dějin i zajímavé profily prezidentských kandidátů. Vypoví jistě více, než jejich prezidentské reklamní spoty,“ říká za DAFilms Nina Numankadić.

A co na portále najdete?

Naše jediná jistota je, že všechno dobře dopadne režisérky Zuzany Papírníkové je nečekaně otevřeným a živelným portrétem Ivana Martina Jirouse, Karla Schwarzenberga a jejich přátel z disentu. Snímek Bezesné noci Radima Špačka reportážním způsobem zaznamenal jednu z klíčových mediálních událostí minulého desetiletí – boj o Českou televizi, v němž velmi kontroverzní roli sehrála Jana Bobošíková. Dokumentární portrét Miloš Zeman – nekrolog politika a oslava Vysočiny známého režiséra Roberta Sedláčka zaujme autorovou touhou po otevřeném rozhovoru s mistrem bonmotů i zkušeným politickým stratégem, a také správným Sedláčkovým odhadem, že Miloš Zeman „důchodcem z Vysočiny“ nezůstane navždy.

Miloš Zeman a Jana Bobošíková se objeví i ve filmu Hra o kámen režiséra Jana Geberta, který ukazuje tragikomické maloměstské drama o událostech odehrávajících se kolem odhalení pomníku osmi zavražděným sudetským Němcům v severočeském Novém Boru, a tak i sem zavítaly předvolební týmy lovit hlasy voličů. DAFilms uvede ve světové premiéře krátkometrážní snímek Toytravel story režiséra Radovana Síbrta, který připomene rychlý vzestup i rychlý pád cestovní kanceláře pro plyšáky, jejímž investorem a hlavní tváří byl Tomio Okamura.

Stačí rozkliknout "stream" a do urny pak hodit správný lístek.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pozdní skladby Mortona Feldmana v knize

redakce 25.09.2019

V Nakladatelství AMU právě vychází monografie věnovaná pozdní tvorbě vlivného hudebního skladatele Mortona Feldmana.

Podpořte kampaň na podporu vydání souborného díla Mariána Vargy

redakce 14.06.2019

Už přes rok na tomto projektu pracuje skupina nadšenců. Hudební veřejnost získá silný artefakt jak obsahem, tak i formou.

Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy

redakce 08.06.2019

Ve dvaceti kapitolách se čtenář seznámí s velmi osobními příběhy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají i oblasti erotiky.

Zaplňte společně Prostor39

redakce 26.02.2019

Před rokem se pustili do oživování prázdného domu v samém srdci Žižkova a teď potřebují pomoc zaplnit ho potřebným vybavením.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Velké ženy z malé země na Hithitu

redakce 14.02.2019

První kniha o slavných Češkách představující příběhy žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí...

Do kin míří thriller Všichni to vědí

redakce 03.02.2019

Penélope Cruz a Javier Bardem jako milenci, mezi kterými to nepřestalo jiskřit. Thriller Všichni to vědí vstupuje do kin.

Ostrov hudby ve filmovém dokumentu

redakce 25.01.2019

Projekt Ostrov hudby završuje svou trilogii kompilací ambiciózním dokumentem o aktuální slovenské hudební scéně.

Soutěž remixů s Autumnist

redakce 31.12.2018

Po vydání třetí studiové desky False Beacon přichází Autumnist se soutěží o vytvoření remixu kterékoli skladby z alba.

The Ills nahrávají vánoční koledy

redakce 19.12.2018

The Ills si pro fanoušky připravili netradiční dárek. Ke každému koupenému digitálnímu albu jedna osobní vánoční koleda.