Zprávy / Offtopic-Novinky

Je tu december a s ním nový klip Noisecut

Je tu december a s ním nový klip Noisecut

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 23.12.2019

Noisecut prichádzajú po ôsmich rokoch s novou štúdiovou nahrávkou a klipom k skladbe December. Fanúšikovia môžu poznať túto skladbu z albumu Háj & Lov (2011), aj keď v úplne inej verzií.

Prvý oficiálny singel obnovenej kapely Noisecut je zachytením súčasného zvuku kapely, kde sú v rovnováhe akustické nástroje a elektronické zvuky a dominuje mu mrazivý vokál Nory Ibsenovej. O vizuálnu stránku skladby sa postarala Barbara Vaculová, ktorá už spolupracovala aj s Katarínou Málikovou a skupinou Says. Okrem kapely si v klipe zahrali hlavné úlohy dvaja mladí herci Iveta Galas a Andrej Remeník.

Noisecut ovládli prvé ročníky Radio Head_Awards a etablovali sa na slovenskej alternatívnej scéne. Ich pôsobenie však nečakane ukončila smrť speváčky Alžbety K. Majerníkovej. Po rozlúčkovom koncerte v roku 2012 považovali členovia kapely Noisecut existenciu svojej kapely za uzavretú a nad možným návratom nikto nerozmýšľal. Na základe ponuky od Rádia_FM, vystúpiť po 7 rokoch na udeľovaní cien RHA a následnej ponuke Michala Kaščáka, zahrať na Pohode 2018, kapela, na čele s novou speváčkou Norou Ibsenovou z Fallgrapp a v novom zložení okrem pôvodného člena Erika „Lososa“ Horáka, súhlasila. V súčasnej dobe hrá kapela v zložení etablovaných hudobníkov na čele s Lososom (hudba, basgitara, elektronika) a Norou Ibsenovou (spev), Romanom Laukom (bicie, Bad Karma Boy), Richardom Chovanom (klávesy, Horehigh, Celeste Buckingham), alt. Jakubom Tvrdíkom (klávesy, Billy Barman) a Radovanom Činčurom (gitara, Prie100r). Nový singel mal byť podporený koncertami, tieto však museli byť zo zdravotných dôvodov zrušené, za čo sa kapela ospravedlňuje.

Info

Noisecut
web kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Milý Laco aneb historky ze života

redakce 15.01.2020

Devatenáctidílné vyprávění divokých historek ze života před i za železnou oponou od trumpetisty a jazzmana Laca Decziho.

Čtvrté vydání zinu ZAK o japonské kultuře je za rohem

redakce 01.01.2020

Svým obsahem může občas provokovat, ne však toho, kdo Japonsko navštívil. Pro ty, kteří zatím neměli to štěstí, je připraveno 52 stran Japonska, jak ho neznají.

Pozdní skladby Mortona Feldmana v knize

redakce 25.09.2019

V Nakladatelství AMU právě vychází monografie věnovaná pozdní tvorbě vlivného hudebního skladatele Mortona Feldmana.

Podpořte kampaň na podporu vydání souborného díla Mariána Vargy

redakce 14.06.2019

Už přes rok na tomto projektu pracuje skupina nadšenců. Hudební veřejnost získá silný artefakt jak obsahem, tak i formou.

Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy

redakce 08.06.2019

Ve dvaceti kapitolách se čtenář seznámí s velmi osobními příběhy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají i oblasti erotiky.

Zaplňte společně Prostor39

redakce 26.02.2019

Před rokem se pustili do oživování prázdného domu v samém srdci Žižkova a teď potřebují pomoc zaplnit ho potřebným vybavením.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Velké ženy z malé země na Hithitu

redakce 14.02.2019

První kniha o slavných Češkách představující příběhy žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí...

Do kin míří thriller Všichni to vědí

redakce 03.02.2019

Penélope Cruz a Javier Bardem jako milenci, mezi kterými to nepřestalo jiskřit. Thriller Všichni to vědí vstupuje do kin.

Ostrov hudby ve filmovém dokumentu

redakce 25.01.2019

Projekt Ostrov hudby završuje svou trilogii kompilací ambiciózním dokumentem o aktuální slovenské hudební scéně.