Zprávy / Festivalové

Je vůbec něco na východě? Zničohonič fest!

Je vůbec něco na východě? Zničohonič fest!

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.07.2018

Co se stane, když se parta lidí jednoho dne rozhodne, že běžné fesťáky a městské koncerty pro ně nejsou dost androš? Že chtějí větší exotiku, jít tam, kde před nima ještě nikdo nic podobného nedělal? Že potřeba oslavit okrajovost, komunitu a navždy se zbavit prohlášení, že na východě nic není? Vznikne Zničohonič fest.

Původní nápad uspořádat akci v rurální části severovýchodu východního Slovenska se rozvinul z legendy o mytickém Džvirovi, obývajícím okolí obce Jasenov u Humenného. Džvir je něco jako lokální Chupacabra, či Yeti, pro outsidery velkou neznámou, místní se dušují, že potkali tvora připomínajícího něco mezi člověkem a přerostlou veverkou. Procento děsivosti této bytosti tkví v oku pozorovatele, duch Džvira však nad festivalem drží ochrannou ruku i navzdory změny místa konání do obce Výrava, nacházející se mezi Humenným a Medzilaborcami. Zničohonič fest je v pořadí nultým setkáním doposud neexistující komunity se záměrem vytvoření dlouholeté tradice. Na komunitní charakter poukazují i inspirace principy Rainbow Gathering, kde je každý zodpovědný sám za sebe a přísně ekologický přístup bez jakýchkoliv nádob na jedno použití.


Hudební program představí stálice slovenského freak folku, experimentální industrial, i exkluzivní vystoupení legend. Můžeme se těšit na barda populární hudby pro kočky Samča, brata Dážďoviek, lo-fi folkaře Buzzycata, skutečný underground o temných stránkách života v zemplínštině Miska na krev, čerstvou a hyperaktivní inkarnaci no-wave #pokora, božského syna R.Stevie Moorea Raptora Kocha, temně ambientní divu Niu Eireen a košický industrial Gain Control. To vše na fotbalovém hřišti obce Výrava, okres Medzilaborce, na východě východu, v první srpnovou sobotu.

Info

Zničohoničfest
4. 8. 2018 15:00
Výrava, Slovensko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Soutěž Jazzfruit jde do finále

redakce 30.05.2020

V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木.

Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu

redakce 28.05.2020

Novinkou letošního ročníku je prodej Early bird akreditací spojený s donátorstvím. Od konce března si akreditaci na festival pořídilo více než 870 návštěvníků.

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.

United Islands of Prague budou

redakce 19.05.2020

I přes současné nepříznivé podmínky se organizátoři rozhodli akci zorganizovat, i když v jiné podobě, než jsou její návštěvníci zvyklí.

Festival MikuLove se přesouvá na rok 2021

redakce 19.05.2020

Myšlenkou ročníku 2020 bylo zrealizovat dramaturgii, kterou měl Romek Hanzlík připravenou na rok 2019.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se uskuteční

redakce 16.05.2020

Organizátoři počítají s omezeným počtem diváků v sálech, s dodržováním povinných rozestupů, se zvýšenými hygienickými opatřeními.