Zprávy / Festivalové

Je vůbec něco na východě? Zničohonič fest!

Je vůbec něco na východě? Zničohonič fest!

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.07.2018

Co se stane, když se parta lidí jednoho dne rozhodne, že běžné fesťáky a městské koncerty pro ně nejsou dost androš? Že chtějí větší exotiku, jít tam, kde před nima ještě nikdo nic podobného nedělal? Že potřeba oslavit okrajovost, komunitu a navždy se zbavit prohlášení, že na východě nic není? Vznikne Zničohonič fest.

Původní nápad uspořádat akci v rurální části severovýchodu východního Slovenska se rozvinul z legendy o mytickém Džvirovi, obývajícím okolí obce Jasenov u Humenného. Džvir je něco jako lokální Chupacabra, či Yeti, pro outsidery velkou neznámou, místní se dušují, že potkali tvora připomínajícího něco mezi člověkem a přerostlou veverkou. Procento děsivosti této bytosti tkví v oku pozorovatele, duch Džvira však nad festivalem drží ochrannou ruku i navzdory změny místa konání do obce Výrava, nacházející se mezi Humenným a Medzilaborcami. Zničohonič fest je v pořadí nultým setkáním doposud neexistující komunity se záměrem vytvoření dlouholeté tradice. Na komunitní charakter poukazují i inspirace principy Rainbow Gathering, kde je každý zodpovědný sám za sebe a přísně ekologický přístup bez jakýchkoliv nádob na jedno použití.


Hudební program představí stálice slovenského freak folku, experimentální industrial, i exkluzivní vystoupení legend. Můžeme se těšit na barda populární hudby pro kočky Samča, brata Dážďoviek, lo-fi folkaře Buzzycata, skutečný underground o temných stránkách života v zemplínštině Miska na krev, čerstvou a hyperaktivní inkarnaci no-wave #pokora, božského syna R.Stevie Moorea Raptora Kocha, temně ambientní divu Niu Eireen a košický industrial Gain Control. To vše na fotbalovém hřišti obce Výrava, okres Medzilaborce, na východě východu, v první srpnovou sobotu.

Info

Zničohoničfest
4. 8. 2018 15:00
Výrava, Slovensko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.

Jazz Goes to Town už za dva týdny

redakce 27.09.2019

Hudebníci ze čtyř kontinentů a dvaceti zemí světa. Tuzemské hvězdy i české premiéry zahraničních umělců. Jazz jde městem.