Zprávy / Festivalové

Je vůbec něco na východě? Zničohonič fest!

Je vůbec něco na východě? Zničohonič fest!

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.07.2018

Co se stane, když se parta lidí jednoho dne rozhodne, že běžné fesťáky a městské koncerty pro ně nejsou dost androš? Že chtějí větší exotiku, jít tam, kde před nima ještě nikdo nic podobného nedělal? Že potřeba oslavit okrajovost, komunitu a navždy se zbavit prohlášení, že na východě nic není? Vznikne Zničohonič fest.

Původní nápad uspořádat akci v rurální části severovýchodu východního Slovenska se rozvinul z legendy o mytickém Džvirovi, obývajícím okolí obce Jasenov u Humenného. Džvir je něco jako lokální Chupacabra, či Yeti, pro outsidery velkou neznámou, místní se dušují, že potkali tvora připomínajícího něco mezi člověkem a přerostlou veverkou. Procento děsivosti této bytosti tkví v oku pozorovatele, duch Džvira však nad festivalem drží ochrannou ruku i navzdory změny místa konání do obce Výrava, nacházející se mezi Humenným a Medzilaborcami. Zničohonič fest je v pořadí nultým setkáním doposud neexistující komunity se záměrem vytvoření dlouholeté tradice. Na komunitní charakter poukazují i inspirace principy Rainbow Gathering, kde je každý zodpovědný sám za sebe a přísně ekologický přístup bez jakýchkoliv nádob na jedno použití.


Hudební program představí stálice slovenského freak folku, experimentální industrial, i exkluzivní vystoupení legend. Můžeme se těšit na barda populární hudby pro kočky Samča, brata Dážďoviek, lo-fi folkaře Buzzycata, skutečný underground o temných stránkách života v zemplínštině Miska na krev, čerstvou a hyperaktivní inkarnaci no-wave #pokora, božského syna R.Stevie Moorea Raptora Kocha, temně ambientní divu Niu Eireen a košický industrial Gain Control. To vše na fotbalovém hřišti obce Výrava, okres Medzilaborce, na východě východu, v první srpnovou sobotu.

Info

Zničohoničfest
4. 8. 2018 15:00
Výrava, Slovensko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Boskovice 2021 slibuje kulturní očistu duše

redakce 23.02.2021

V rámci několika hudebních scén se už nyní mohou návštěvníci těšit na řadu zatím převážně českých kapel.

Ji.hlava zve na dokumentární jaro

redakce 22.02.2021

Na jaké snímky se diváci mohou těšit? Třeba na nejlepší český dokument loňské Ji.hlavy: Novou šichtu režiséra Jindřicha Andrše.

Dvacátý ročník Exit festivalu v červenci

redakce 04.02.2021

Hlavním důvodem k optimismu je rychlost vakcinace v Srbsku, které je v současné době třetí v Evropě a sedmé na světě v úrovni proočkovanosti obyvatelstva.

Blues Alive vyhlašují další ročník soutěže Blues Aperitiv

redakce 28.01.2021

Šanci podívat se na festival získá rovněž ten, která dostane nejvíce hlasů od publika.

Scandi 2021 proběhne online ve virtuálním kinosále

redakce 17.01.2021

Rodinná oslava, Chlast, Rytíři spravedlnosti a další veselé filmy na každý den, ovšem jen pokud bude leden.

Eurosonic Noorderslag 2021 na Spotify

su 11.01.2021

Štěstí v neštěstí, znáte to. Přehlídku mladých talentů si můžete tedy pustit i doma za stránkách festivalu.

Festival Eurosonic Noorderslag se blíží

redakce 07.01.2021

Umělci měli tento rok málo šancí se představit, online festival je tedy alespoň jednou z nich.

Festival otrlého diváka uvede dvoják s dabingem

redakce 06.01.2021

Dvojitá dávka audiovizuální zoufalosti v double feature, kde se řemeslná inkompetence překlápí do inkontinence tvůrčí nesoudnosti.

Brutal Assault 2021 rozšiřuje sestavu

redakce 05.01.2021

A jde opravdu o várku, protože nových kapel do sestavy festivalu máme hned dvacet a pokrývají celé spektrum žánrů.

Rock for People do herního prostředí

redakce 05.01.2021

Fanoušci se budou moci projít po festivalovém areálu, zazpívat si s českými i zahraničními kapelami, zatančit si v kotli pod pódiem, prohlédnout si partnerské zóny nebo nabídku stánkařů.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace