Zprávy / Pozvánky

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.06.2022

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu 18600, to je akce, kde chcete být.

Please the Trees vznikli v roce 2005 spojením postrockových, kytarových snivců a léčitelů Some Other Place a písničkáře Václava Havelky. Debutové album Lion Prayer vyšlo v roce 2007, druhé Inlakesh v roce 2011 (Absent Hour). Třetí A Forest Affair (Starcastic) kapela natočila s producentem Jonathanem Burnsidem (Nirvana, Melvins atd.) během druhého amerického turné (2011). V červenci 2015 vystupují jako support Robertu Plantovi And The Sensational Space Shifters, na evropské turné vyráží s americkou formací Two Gallants. Během kanadské tour o rok později skupina natáčí pátou řadovku Infinite Dance s Brandonem Egglestonemscu, která vyjde 2018. Téhož roku je oslovují grungeové legendy, američtí Mudhoney a spolu vyrážejí na evropské turné. Poslední léta skupina prošla hudební i personální proměnou, jejich aktuální tvář může být překvapení i pro skalní fans.


Maryland je projekt pražské zpěvačky a písničkářky Mariany Hradilkové. Na vydání své hudby zatím pracuje, ale má za sebou několik koncertů v Praze a na menších českých hudebních festivalech. Tento rok se k živému hraní vrací po delší době, a to v doprovodu producenta Kryštofa Kříčka aka Haru. Snové melodie a introspektivní texty, tak nějak zní Maryland.

Info

Please The Trees + Maryland
16. 6. 2022 19:00
Přístav 18600, Praha
Fb událost

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Evropské programy pro kulturní a kreativní odvětví

redakce 28.03.2023

Uslyšíte i zkušenosti manažerek a manažerů z podpořených projektů a v neposlední řadě budete mít příležitost ke konzultacím vašich projektových záměrů a neformálnímu síťování.

Nylon Jail i Tryo křtí

redakce 27.03.2023

Něžná syntéza shoegaze, indie a psychedelie. Tryo připravilo materiál na novou desku s přímočařejším a mohutnějším zvukem.

SOS Turkey & Syria

redakce 27.03.2023

Cílem akce je přispět na pomoc v regionu a za tímto účelem na ní vystoupí např. Prague Modal Music Ensemble, Roksan Mandel Trio, ILÆY ft. Ochepovsky a Hauser.

Black Country, New Road konečně v Praze

redakce 26.03.2023

Autoři třetí nejlepší desky roku podle redakce Full Moonu konečně v Praze!

Fource: producent Fakear i rapper Songer

redakce 26.03.2023

Britskou scénu si Songer získal svou schopností rapovat téměř do jakéhokoliv beatu, jeho introspektivní texty navíc nikdy nesklouzly k laciným žánrovým klišé.

Sázka na zlato o muži, který objevil Kiss, Cher nebo Donnu Summer

redakce 25.03.2023

Americký hudební film popisuje cestu zakladatele nahrávací společnosti Casablanca Records, Neila Bogarta.

Teri Gender Bender v Café V lese

redakce 23.03.2023

Teri Gender Bender přinese fanouškům své unikátní hudební zážitky, které kombinují prvky punku, experimentálních zvuků a rockové energie.

Touché Amoré se staví v Praze

redakce 22.03.2023

Touché Amoré patří ke kapelám, které nezůstávají stát na místě a troufají si přizpůsobovat svou tvorbu realitě, kterou jednotliví členové zažívají.

Dry Cleaning dorazí do Prahy s novou deskou

redakce 20.03.2023

Britští Dry Cleaning přivezou do Prahy svou nálož hypnotického postpunkového storytellingu, a to rovnou ve formě nového alba a dokonce i nového EP.

Dubnový Rachot

redakce 20.03.2023

Rachot přiveze pouštní blues, kytarové legendy, jazz i krautrock.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace