Zprávy

Jello Biafra odmítl návrat k Dead Kennedys

Jello Biafra odmítl návrat k Dead Kennedys

redakce | Zprávy | 21.02.2017

Už minulý rok se Riot Festu povedl husarský kousek, když usmířili znesvářené zakládající členy Misfits, zejména dvojici Glenn Danzig a Jerry Only. Originální Misfits se pak stali jednoznačnou hlavní hvezdou celého festivalu. A letos se organizátoři pokusili o něco podobného. Hardcoroví pionýři Dead Kennedys a jejich původní frontman Jello Biafra se měli znovu sejít na jednom pódiu. Jenomže tentokrát to tak úplně nevyšlo. Kytarista East Bay Ray k tomu na svém facebookovém účtu poznamenal: "Dead Kennedys dostali od chicagského festivalu Riot nabídku k živému reunionu. Jello Biafra ji však odmítl. Klaus Flouride, DH Peligro i já jsme se na to docela těšili."


Výsledek však překvapil málokoho. Biafra se od svého odchodu z Dead Kennedys, v průběhu roku 1986, s ostatními členy kapely nestýkal. Jejich vztah je dlouhodobě chladný, diskutabilní. Koncem devadesátých let navíc zbylí členové kapely Biafru žalovali za nevyplacené honoráře a spor náseldně vyhráli. Jello byl navíc proti, když Dead Kennedys chtěli použít některé z původních songů pro komerční účely. Stejně tak nebyl nadšený, když jeho místo po znovusjednocení kapely zaujal zpěvák Brandon Cruz. Tak či onak, nabídka Riot Festu byla více než sympatická.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Indiepopoví Lab on Fire mají nový klip

redakce 31.05.2020

Pozornému oku neunikne, že se v záběrech mihne i několik lidí s rouškou. Jako kdyby už tehdy tušili, jaký módní trend přijde v době, kdy klip vydají.

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Soutěž Jazzfruit jde do finále

redakce 30.05.2020

V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木.

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nový singl slovenské kapely Sam Handwich

redakce 29.05.2020

Live set kapely Sam Handwich představuje jedinečnou fúzi akustického a elektronického světa, ve kterém se do popředí dostává improvizační potenciál členů kapely.

Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu

redakce 28.05.2020

Novinkou letošního ročníku je prodej Early bird akreditací spojený s donátorstvím. Od konce března si akreditaci na festival pořídilo více než 870 návštěvníků.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

Saténové Ruky predstavili nový videoklip

redakce 28.05.2020

V klipe pozorujeme jeden znudený pár, ktorý prechádza celým rokom bez väčšieho záujmu a túži po niečom, čo práve nemá.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

KlipyTipy: BBP – Labutě z Valdic

redakce 27.05.2020

Video Labutě z Valdic vzniklo netradiční technikou písečné animace, při které se prsty kreslí do vrstvy písku na podsvětlené skleněné desce.