Zprávy / Nové desky

JeN Hovorka a Marek Urbánek debutujú

JeN Hovorka a Marek Urbánek debutujú

redakce | Zprávy / Nové desky | 06.09.2020

Dvojica českých hudobníkov JeN Hovorka & Marek Urbánek zaznamenala svoju nadžánrovú improvizovanú tvorbu na spoločnej nahrávke pod názvom July 2019. Debutový album nesúci sa na vlnách jazzu, soulu, hip hopu a progresívnej elektroniky vyšiel 25. augusta na slovenskom vydavatelstve Gergaz.

Marek Urbánek je vyhľadávaný bubeník a stálica pražskej jazzovej scény. JeN Hovorka zase MC, beatboxer, hráč na klávesové nástroje a producent. Ich stopy siahajú do hudobných projektov ako Carpet Cabinet, En.Dru, Prago Union, Ondřej Štveráček Quartet a iné, cesty sa im pretli v kapele Zorba že ja Buddha.

Množstvo spoločnej improvizácie v čase medzi skúšaním predstavenia ich priviedlo k myšlienke zabookovať si v lete 2019 na pár dní nahrávacie štúdio a čaro tohto spojenia zaznamenať v podobe nahrávky. Výsledkom je album July 2019, ktorý tvorí desať skladieb a je celý voľnou improvizáciou. Neexistujú iné verzie skladieb, nakoľko vznikli priamo na mieste v momente spoločnej hry. Materiál sa následne mierne vyselektoval, na niektorých miestach sa donahral rap alebo ľahké postprodukčné efekty a zvuky. Jedinou komponovanou skladbou albumu je Run & Hide, na ktorej hosťuje slovenská speváčka Kristína Mihaľová.

Info

JeN Hovorka
facebook interpreta

Marek Urbánek
web interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Novinky u Guerilla Records

redakce 14.04.2021

Nové desky, vzpomínkové koncerty i oslava dvacátých narozenin vydavatelství.

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce 11.04.2021

Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění.

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce 05.04.2021

Domácí dvojice Himalayan Dalai Lama se po delší koncertní pauze vrací s třetí deskou. Atmosférické album Isolated Bonds je z velké části inspirované Japonskem.

Projekt Carya vydal debut

redakce 03.04.2021

Deska se volně inspiruje v elektronice, trip hopu a v některých polohách nezapře ani vlivy kytarové alternativy.

Kittchen oznamují Puls

redakce 02.04.2021

Maskovaný kuchař znovu zasahuje. Na den přesně deset let od debutu Menu vydávají Kittchen čtvrté řadové album nazvané Puls.

Nové EP od Stroon

redakce 01.04.2021

Dielo je divadelnym zobrazením vojny skrz skúsenosti a rozprávanie troch žien, ktoré na pozadí sugestívnej scény zasvätia diváka do vlastného prežívania vojnového konfliktu.

Trans Europe Postal Express Olivera Torra

redakce 31.03.2021

Torr vysamploval sesbírané nahrávky, některé zprocesoval k nerozeznání, jiné využil jako základní kámen k nové kompozici.

Vyšlo společné LP Gride a Skiplife

redakce 31.03.2021

Dvakrát po svém. Na společném LP se potkávají legendární prachatický skřípot Gride a Skiplife. LP vychází právě v těchto dnech.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace