Zprávy / Offtopic-Novinky

Ji.hlava pošesté v Bruselu

Ji.hlava pošesté v Bruselu

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 27.02.2018

V belgickém hlavním městě bude k vidění to nejlepší z loňské Ji.hlavy. Ve dnech 5. – 11. března bude na čtyřech promítacích místech uvedena desítka nejzajímavějších dokumentárních filmů 21. ročníku. Na programu budou mimo jiné diskuze s oceněnými filmaři a přednáška polského režiséra Piotra Stasika, který si z Ji.hlavy odvezl cenu za nejlepší dokumentární film střední a východní Evropy.

Ozvěny oficiálně zahájí projekce snímku Český žurnál: Hranice práce. V kinosále Evropského parlamentu snímek, který si z loňského ročníku Ji.hlavy odnesl cenu za nejlepší český dokument, osobně představí režisérka Apolena Rychlíková spolu s hlavní hrdinkou filmu Sašou Uhlovou. Zmíněný Piotr Stasik představí dokument Opera o Polsku, který loni na festivalu získal jedno z hlavních ocenění.


Jedním z nejsilnějších magnetů letošních bruselských ozvěn bude nejspíš film Poslední v Aleppu režiséra Ferrase Fayada, který obdržel cenu v nové festivalové soutěžní sekci Svědectví o politice a je nominovaný na americké Oscary. Odlehčenější téma pojedná například snímek Na hraně volnosti.

Info

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava
fb festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Podpořte kampaň na podporu vydání souborného díla Mariána Vargy

redakce 14.06.2019

Už přes rok na tomto projektu pracuje skupina nadšenců. Hudební veřejnost získá silný artefakt jak obsahem, tak i formou.

Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy

redakce 08.06.2019

Ve dvaceti kapitolách se čtenář seznámí s velmi osobními příběhy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají i oblasti erotiky.

Zaplňte společně Prostor39

redakce 26.02.2019

Před rokem se pustili do oživování prázdného domu v samém srdci Žižkova a teď potřebují pomoc zaplnit ho potřebným vybavením.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Velké ženy z malé země na Hithitu

redakce 14.02.2019

První kniha o slavných Češkách představující příběhy žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí...

Do kin míří thriller Všichni to vědí

redakce 03.02.2019

Penélope Cruz a Javier Bardem jako milenci, mezi kterými to nepřestalo jiskřit. Thriller Všichni to vědí vstupuje do kin.

Ostrov hudby ve filmovém dokumentu

redakce 25.01.2019

Projekt Ostrov hudby završuje svou trilogii kompilací ambiciózním dokumentem o aktuální slovenské hudební scéně.

Soutěž remixů s Autumnist

redakce 31.12.2018

Po vydání třetí studiové desky False Beacon přichází Autumnist se soutěží o vytvoření remixu kterékoli skladby z alba.

The Ills nahrávají vánoční koledy

redakce 19.12.2018

The Ills si pro fanoušky připravili netradiční dárek. Ke každému koupenému digitálnímu albu jedna osobní vánoční koleda.

Zkáza Dejvického divadla v kinech

redakce 16.12.2018

Všech šest dílů nového seriálu České televize promítnou vybraná kina v exkluzivní předpremiéře v jeden jediný večer.