Zprávy / Pozvánky

Jihoafrický písničkář Jeremy Loops v Lucerně

Jihoafrický písničkář Jeremy Loops v Lucerně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.09.2022

Charismatický jihoafrický písničkář Jeremy Loops roztančí a rozezpívá každý sál. Pozitivní energie srší i z jeho textů o životě, lásce, následování snů a šťastném a naplněném životě v obtížném světě. Publikum si získává především skvělou show, která je na rozdíl od vžitého úzu pomalých koncertů písničkářů od začátku do konce plná energie a vysokého nasazení. Jeremy Loops, vlastním jménem Jeremy Thomas Hewitt, pochází z Kapského města a jeho tvorba je ovlivněna jihoafrickými tanečními rytmy. Umělecké jméno Loops použil podle loopovacího pedálu, který začal používat na dlouhých plavbách na jachtě, kam se nechal najmout po ukončení univerzity. Procestoval půlku zeměkoule s kytarou a loopem, kterým nahrazoval další muzikanty.

Jeho debutové album Trading Change se stalo hitem, z něhož vzešel singl Down South. Jeremy se stal hvězdou v celé Jihoafrické republice a jeho druhé album Critical As Water pak zaujalo i zbytek světa. Spoluprací se jmény jako Will Hicks (song Perfect pro Eda Sheerana) a Jake Gosling (The Libertines, Shawn Mendez) dokázal, že si získal respekt svých kolegů i vrstevníků. Psát skvělé písně a pořádat skvělé koncerty – to jsou zásady, kterých se Jeremy Loops drží. „Když to uděláme správně, zbytek už přijde sám,“ říká. Nezůstává ale jen u hudby, s přáteli založil ekologickou organizaci Greenpop, která sázením stromů bojuje proti k přírodě necitlivému odlesňování. Nejprve v Jihoafrické republice, pak v Zambii a dnes i jinde ve světě vysadili desetitisíce stromů.

fotogalerie z minulého koncertu najdete zde

Info

Jeremy Loops (za)
15. 9. 2022 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
fb událost

foto © Martina Věrčáková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Shortparis, Fléda, antiválečný hudební rituál

redakce 06.12.2022

Tvorba Shortparis aktualizuje tradici sociopolitické kritiky postpunku o soudobé postupy experimentálního popu.

Synapse Knowledge uzavře online masterclass se Sylvií Simmons

redakce 06.12.2022

Sylvie je redaktorkou prestižního hudebního titulu Mojo a na svém kontě má také řadu biografií.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace