Zprávy

Jimmy Pé si uletel na latino rytmoch

Jimmy Pé si uletel na latino rytmoch

redakce | Zprávy | 02.04.2020

Kedy to už konečne vydáš? Túto otázku dostával slovenský producent Jimmy Pé pravidelne odkedy zverejnil ukážku skladby Brrrap! na Instagrame. Po niekoľkých týždňoch sa fanúšikovia dočkali a track, ktorý je v rámci jeho tvorby experimentom s úplne inou atmosférou a zvukom, je od 27. marca dostupný na všetkých streamovacích službách.

Energickej skladbe dominujú zvuky typické pre latino, no ako prezrádza Jimmy Pé, prvotnou inšpiráciou bolo niečo úplne iné než súčasný popový trend. “Táto skladba vznikla po tom, ako som si pozrel posledný film Quentina Tarantina - Once Upon a Time in Hollywood, kde ma celkom inšpirovala atmosféra soundtracku. Dostal som veľkú chuť spraviť niečo úplne iné, než je u mňa zvykom, a nečakal som, že to pôjde tak ľahko a rýchlo. Skladba aj cover singla Brrrap! je pre mňa taký úlet, ktorý si raz za čas potrebujem dať,” hovorí dídžej a producent.

Brrrap! je už druhou tohtoročnou novinkou Jimmyho Pé. Len dva týždne pred zverejnením singla vydal EP Street Circus, na ktorom ponúka štyri skladby s preňho typickejším špinavým klubovým zvukom. Nahrávka vyšla 13. marca pod hlavičkou amerického vydavateľstva Slow Roast Records. Ešte pred letom plánuje vydať ďalšie EP, ktoré bude tiež klubové, no v trochu inom žánri ako Street Circus.

více o EP Street Circus zde

Info

Jimmy Pé
fb interpreta

foto © artwork

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

První klip Almost.artist. Cigarettes

redakce 20.05.2022

Čtveřice muzikantů v kouři podávané cigarety polemizuje o frustraci z nepohodlí i o jeho hořkém přijetí.

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

KoRn jsou zpět

redakce 20.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Rock for People hlásí (téměř) vyprodáno

redakce 20.05.2022

Čtyřdenní vstupenky na festival zmizely z prodeje a jedinou možností, jak se zúčastnit festivalu, je zakoupení posledních jednodenních.

Novy singl z dílny Future Jiskří

redakce 19.05.2022

Nevinnost si ve své tvorbě vytváří únik z reality, safe space, nové já, it-girl, jakou v reálném světě nikdy nemohla být. Sebevědomější, asertivnější, spontánnější.

Czech Music Crossroads a hudebníci z celého světa

redakce 19.05.2022

Na festivalu Czech Music Crossroads zahrají například Tomáš Kačo, Nikol Bóková, Kaczi nebo manželé Havlovi a další.

Před Beckem Tata Bojs

redakce 19.05.2022

Beckovi i Tata Bojs je v první řadě blízká hra s prvky těch nejroztodivnějších hudebních žánrů a absence jakýchkoli zábran v jejich mixování.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Bratři Orffové vydali další píseň

redakce 18.05.2022

Společně s kytaristou Tiborem Židou vydávají Bratři Orffové v nové aranži skladbu a videoklip písně Bez názvu.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace