Zprávy / Festivalové

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.07.2021

Letošní ročník festivalu Jinčí čin se bude věnovat tématu Štěstí. Přijďte na něj nahlédnout z rozličných úhlů a prozkoumat ho na různých rovinách.

Celý festivalový program se odehraje v budově bývalého nákladového nádraží, naproti současnému (Dělnická 117). Naskytne se tedy jedinečná příležitost navštívit tyto prostory. Téma Štěstí každý den bude probádáno během přednášek a panelových diskuzí a na vlastní kůži Štěstí prožijete během dílen, workshopů, autorských čtení a v neposlední řadě také při každovečerních koncertech, kde vystoupí hvězdy současné české hudební scény i začínající muzikanti a muzikantky. Můžete se těšit na Kristy Hernandezovou, Orient, P/\st, Miss Petty, HRTL, Bert & Friends, Něco něco, Lowmoe nebo Ladislava Edodanteho.

Dramaturgie festivalu dělí hlavní téma Štěstí na další podtémata do jednotlivých dní. Středa, první festivalový den bude věnovaný základu štěstí každého znás, který se nachází v dětství a v prostředí rodiny. Proto bude středeční program výrazně zaměřený na dětské publikum, které se může těšit například na divadelní představení Dagmar Urbánkové Mechanický cirkus. Ve čtvrtek se bude festivalový program věnovat osobní rovině štěstí a psychiky: bavit se bude třeba o hranici mezi duševním zdraví a nemocí. Projekce filmu Bohdana Karáska Karel, já a ty nám pak umožní nahlédnout do každodenního hledání štěstí ve vztazích i mimo ně.

Pátek se zaměří na mezilidský rozměr štěstí. Řeč bude o podobě města, ve kterém se šťastně žije, ale také o tom, jaké výzvy pro nás v současnosti představují sociální sítě. A v sobotu se program posune ještě o krok výše, na nad-lidskou úroveň. Sobotní přednáška se bude věnovat spiritualitě - jak té tradiční, církevní, tak rozličným, stále vlivnějším alternativám. A se spiritualitou bude souviset i autorské čtení z knihy Praskliny od Kláry Vlasákové. A jestli se štěstím souvisí i dobré jídlo a pití, či pořizování si krásných věcí budete moci sami vyzkoušet díky občerstvení a blešímu trhu, který bude probíhat po celou dobu festivalu.

Info

Jinčí čin
4.–7. 8. 2021
Bývalé nákladové nádraží, Jičín
Fb událost

foto © se svolením Bert & Friends

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Eurosonic Moon 2022

redakce 18.01.2022

Jako každý správný showcaseový playlist, i ten náš začíná téměř hodinovou metalovou seancí. Představujeme letošní Eurosonic.

Eurosonic Noorderslag již příští týden

redakce 16.01.2022

K již nabitému programu přidává Eurosonic nová jména, do soupisky přibili holandští nováčci MEROL, Wies, Pom, Cloudsurfers a Tinlicker.

Scandi, přehlídka severských filmů

redakce 09.01.2022

Diváci se můžou těšit na bohatý filmový program naplněný festivalovými předpremiérami, žánrovými tituly, ale i na legendární švédské němé filmy.

Rock for People a další zvučná jména

redakce 07.01.2022

Rock for People přivezou dánskou popstar MØ, rockové Wolf Alice, taky beabadoobee a další.

Jubilejní OFF Festival

redakce 06.01.2022

15. ročník OFF Festivalu ohlásil jednodenní vstupenky a odhalil termíny vystoupení těch největších hvězd.

Sharpe 2022 oznámil první jména

redakce 03.01.2022

Festival a konferencia Sharpe ohlasuje prvé mená a rozšírenie. Vystúpi aj japonská kapela Tricot.

Tři noci, tři filmy, tři setkání! ÍRÁN:CI 2022

redakce 03.01.2022

Festival ÍRÁN:CI 2022 v lednu v Praze a Brně promítne to nejlepší z íránské kinematografie

Metronome Prague spojil síly s Fource Entertainment

redakce 23.12.2021

Dohoda mezi novými partnery se sice týká primárně výhledu do roku 2023, umožňuje ale jednání už i na doplnění programu nadcházejícího ročníku Metronome Prague.

Festival Nu Sound of Serbia

redakce 20.12.2021

Srbská alternatívna hudba je dobre namiešaným kokteilom melodiky, údernosti, energie, živelnosti.

Youssou N´Dour, Modest Mouse a další na Colours of Ostrava

redakce 19.12.2021

Vůbec poprvé do České republiky přijede jedna z nejoriginálnějších a nejpůsobivějších kapel americké postgrungeové scény Modest Mouse.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace