Zprávy / Festivalové

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.07.2021

Letošní ročník festivalu Jinčí čin se bude věnovat tématu Štěstí. Přijďte na něj nahlédnout z rozličných úhlů a prozkoumat ho na různých rovinách.

Celý festivalový program se odehraje v budově bývalého nákladového nádraží, naproti současnému (Dělnická 117). Naskytne se tedy jedinečná příležitost navštívit tyto prostory. Téma Štěstí každý den bude probádáno během přednášek a panelových diskuzí a na vlastní kůži Štěstí prožijete během dílen, workshopů, autorských čtení a v neposlední řadě také při každovečerních koncertech, kde vystoupí hvězdy současné české hudební scény i začínající muzikanti a muzikantky. Můžete se těšit na Kristy Hernandezovou, Orient, P/\st, Miss Petty, HRTL, Bert & Friends, Něco něco, Lowmoe nebo Ladislava Edodanteho.

Dramaturgie festivalu dělí hlavní téma Štěstí na další podtémata do jednotlivých dní. Středa, první festivalový den bude věnovaný základu štěstí každého znás, který se nachází v dětství a v prostředí rodiny. Proto bude středeční program výrazně zaměřený na dětské publikum, které se může těšit například na divadelní představení Dagmar Urbánkové Mechanický cirkus. Ve čtvrtek se bude festivalový program věnovat osobní rovině štěstí a psychiky: bavit se bude třeba o hranici mezi duševním zdraví a nemocí. Projekce filmu Bohdana Karáska Karel, já a ty nám pak umožní nahlédnout do každodenního hledání štěstí ve vztazích i mimo ně.

Pátek se zaměří na mezilidský rozměr štěstí. Řeč bude o podobě města, ve kterém se šťastně žije, ale také o tom, jaké výzvy pro nás v současnosti představují sociální sítě. A v sobotu se program posune ještě o krok výše, na nad-lidskou úroveň. Sobotní přednáška se bude věnovat spiritualitě - jak té tradiční, církevní, tak rozličným, stále vlivnějším alternativám. A se spiritualitou bude souviset i autorské čtení z knihy Praskliny od Kláry Vlasákové. A jestli se štěstím souvisí i dobré jídlo a pití, či pořizování si krásných věcí budete moci sami vyzkoušet díky občerstvení a blešímu trhu, který bude probíhat po celou dobu festivalu.

Info

Jinčí čin
4.–7. 8. 2021
Bývalé nákladové nádraží, Jičín
Fb událost

foto © se svolením Bert & Friends

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Gilberto Gil na Colours of Ostrava

redakce 08.12.2022

Na Colours of Ostrava se představí ve třináctičlenné sestavě, včetně slavných dcer Prety, Flor a Nary nebo syna Bema.

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace