Zprávy / Festivalové

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.07.2021

Letošní ročník festivalu Jinčí čin se bude věnovat tématu Štěstí. Přijďte na něj nahlédnout z rozličných úhlů a prozkoumat ho na různých rovinách.

Celý festivalový program se odehraje v budově bývalého nákladového nádraží, naproti současnému (Dělnická 117). Naskytne se tedy jedinečná příležitost navštívit tyto prostory. Téma Štěstí každý den bude probádáno během přednášek a panelových diskuzí a na vlastní kůži Štěstí prožijete během dílen, workshopů, autorských čtení a v neposlední řadě také při každovečerních koncertech, kde vystoupí hvězdy současné české hudební scény i začínající muzikanti a muzikantky. Můžete se těšit na Kristy Hernandezovou, Orient, P/\st, Miss Petty, HRTL, Bert & Friends, Něco něco, Lowmoe nebo Ladislava Edodanteho.

Dramaturgie festivalu dělí hlavní téma Štěstí na další podtémata do jednotlivých dní. Středa, první festivalový den bude věnovaný základu štěstí každého znás, který se nachází v dětství a v prostředí rodiny. Proto bude středeční program výrazně zaměřený na dětské publikum, které se může těšit například na divadelní představení Dagmar Urbánkové Mechanický cirkus. Ve čtvrtek se bude festivalový program věnovat osobní rovině štěstí a psychiky: bavit se bude třeba o hranici mezi duševním zdraví a nemocí. Projekce filmu Bohdana Karáska Karel, já a ty nám pak umožní nahlédnout do každodenního hledání štěstí ve vztazích i mimo ně.

Pátek se zaměří na mezilidský rozměr štěstí. Řeč bude o podobě města, ve kterém se šťastně žije, ale také o tom, jaké výzvy pro nás v současnosti představují sociální sítě. A v sobotu se program posune ještě o krok výše, na nad-lidskou úroveň. Sobotní přednáška se bude věnovat spiritualitě - jak té tradiční, církevní, tak rozličným, stále vlivnějším alternativám. A se spiritualitou bude souviset i autorské čtení z knihy Praskliny od Kláry Vlasákové. A jestli se štěstím souvisí i dobré jídlo a pití, či pořizování si krásných věcí budete moci sami vyzkoušet díky občerstvení a blešímu trhu, který bude probíhat po celou dobu festivalu.

Info

Jinčí čin
4.–7. 8. 2021
Bývalé nákladové nádraží, Jičín
Fb událost

foto © se svolením Bert & Friends

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hutné hudby na festivalu Alternativa

redakce 04.07.2022

Jména současné alternativní scény, experimentální hudba východní Evropy, folk i čtyři unikátní projekty.

Colour Meeting: Londýnský jazz, řecká psychedelie, česko-slovenská alternativa i divadlo

redakce 03.07.2022

Hudba z nejrůznějších koutů světa, akrobaté, divadlo pro malé i velké, dílny i nepřenositelná atmosféra festivalového areálu mezi středověkými hradbami a rybníkem.

Šestadvacátá Ji.hlava zve na nového Švankmajera

redakce 03.07.2022

Letošní ji.hlavský vizuál od Juraje Horvátha zachycuje radost z objevování a tvořivého přístupu ke světu.

Festival Film a architektura. Pojedenácté

redakce 30.06.2022

Festival se letos rozšiřuje o nové promítací prostory a navyšuje počet projekcí. Nebudou chybět ani diskuze s tvůrci a další speciální doprovodný program.

Student Fest se zajímavým lajnapem

redakce 28.06.2022

Letos festival přinese, díky spolupráci s kolektivem glitter.hit, i zahraniční jména - italsko-australského producenta t0niho a polskou hyperpopovou dvojici mylittlethumbie & ksiaze700.

Central European Jazz Showcase představuje

redakce 27.06.2022

Cílem showcase je podpořit export jazzových kapel, aby se častěji objevovaly na programech klubů a festivalů v zahraničí.

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Světové premiéry na NODO už od soboty

redakce 24.06.2022

Trojhalí Karolina se promění v jeden vyzvánějící zvon – hudební svátek, který je možné zakusit asi jen jednou za život.

Na festivale Flaam Sega Bodega, Sykur i HMLTD

redakce 23.06.2022

Pre Flaam je typickým dôraz na vizuálnu stránku festivalového zážitku – od komunikácie až po podobu samotného areálu.

Dobršská brána upoutá zvukem trubky

redakce 23.06.2022

Letní festival se zaměřuje vždy na konkrétní nástroj. V loňském roce to byly bicí, v letošním, šestém ročníku upoutá především zvukem trubky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace