Zprávy / Pozvánky

Jo, kdo by se nepamatoval na Enon?

Jo, kdo by se nepamatoval na Enon?

redakce | Zprávy / Pozvánky | 07.01.2014

Enon, eklektické trio z New Yorku, které po konci Brainiac založil v roce 1999 kytarista a zpěvák John Schmersal, rozprostřelo do své dvanáctileté kariéry šest nadčasových desek (většinu z nich vydal kultovní label Touch and Go) a kromě dalších releasů i jeden singl pro Silver Rocket (ano, katalogové číslo je SRR 4). Enon byli jedněmi z vůbec nejrazantnějších post-punkových ikonoklastů – a jejich výboje směrem k elektronice a vůbec všemu „divnému“ znějí neuvěřitelně čerstvě i po letech.

Po rozpadu Enon se John Schmersal objevoval v koncertních sestavách Caribou a nově i Girls Against Boys (s nimiž jsme jej mohli vidět vloni jak v létě na Colours of Ostrava, tak v prosinci v pražském Lucerna Music Baru na supervydařeném koncertu spolu s Chokebore a duem Tomáš Palucha). V hlavě mu ale mezitím pomalu uzrál nový projekt: jeho spolupachateli se tentokrát stali Rick Lee, starý parťák z Enon, ale druhdy taky člen Skeleton Key a Butter 08... a bubeník Joey Galvan (Mannheim Steamroller, dříve Bastard Sons of Johnny Cash a občas taky Anthrax/!/) a výsledkem je absolutně nezařaditelné trio Crooks on Tape. Možná je laciné říct tak jednoduše, že Crooks On Tape začínají tam, kde Enon skončili. Přesto je to částečně pravda – jejich sound je divokou mozaikou těch nejdivočejších vlivů. Základem neuvěřitelně svěžího a zábavného alba Fingerprint, které vyšlo u Misra Records, jsou improvizované jamy dotvořené do nečekaných koláží a střípků. Crooks on Tape ale nejsou „jen“ zvukovým experimentem: pod rytmickou a z hlukových skečů poskládanou črtou jsou slyšet Schmersalovy typicky „zauzlované“ melodie. Jisté je, že Crooks on Tape se moc nedají přirovnat k ničemu – ve středu 19. února se můžete přesvědčit na strahovské Sedmičce!

Info

Crooks on Tape (us) + Bumfrang3
19. února 2014 20:00
007, Praha

vstupné: 200 (při rezervaci přes web klubu)/ 250 Kč

misrarecords.com/artists/crooks-on-tape

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Árstíðir vám dají Island na dlani

redakce 13.12.2019

Soulkostel je pro podobné události dokonalý.

Když se Berlín zamiluje do Prahy

redakce 13.12.2019

Kromě jiného pražské vydavatelství Digital Paradox Records představí MacroNoise, Fedora a šéfa labelu pod značkou Sabiani.

Benefit pro Jako doma i Kafka Band v Brně

redakce 12.12.2019

Benefiční koncert pro Jako doma, organizaci věnující se ženskému bezdomovectví i Kafka Band, to je brněnský čas předvánoční.

Pražská dvojice Black Holes vydává debut

redakce 12.12.2019

Jak ve dvou se dá dosáhnout hutného, naléhavého zvuku v kombinaci s melodickými zpěvy? Black Holes to zkoušejí.

Shallov uzatvára ďalšie dva roky svojej existencie nahrávkou

redakce 11.12.2019

Album pozostáva z dvoch skladieb tvoriacich cyklus apokalypsy, lásky, hystérie a nádeje.

James Harries přichází s další novinkou

redakce 11.12.2019

K aktuálnímu albu, které vychází v lednu 2020 na labelu Tranzistor, přichystal turné, během kterého zavítá i do mnoha měst České republiky.

Hackedepicciotto po dvou letech v Praze

redakce 10.12.2019

Do Prahy se vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto. Vezou novinkové album The Current.

Producent Griz a jeho živý future funk se vrací do Prahy

redakce 10.12.2019

Detroitský umělec se proslavil energickými koncerty, kde kombinuje živý zvuk saxofonu s EDM produkcí a odlehčenou funkovou flow.

Vzpomínky i čerstvý vítr: The Subways

redakce 09.12.2019

Trojice The Subways slaví patnáct let od vydání debutového alba Young for Eternity. Do Brna i Prahy přivezou i nové skladby.

Belgrado přivezou do Prahy svůj inovativní postpunk

redakce 08.12.2019

Dva Venezuelané, Brit a Polka v čele, takové je složení v Barceloně usazeného postpunkového kvartetu Belgrado.