Zprávy

Johannes Benz vydává singl k filmu Amerika

Johannes Benz vydává singl k filmu Amerika

redakce | Zprávy | 12.10.2015

Dva týdny před premiérou nového českého filmu Amerika vydává Johannes Benz singl s titulní písní One & One. Napsal ji Jan Foukal, který je zároveň režisérem částečně inscenovaného dokumentu. Pod pseudonymem Johannes Benz představil Foukal už v roce 2013 autorské písně na albu One Way Road, které prezentoval po klubech a na festivalech jako audiovizuální road movie inspirované tvorbou amerického básníka Walta Whitmana. Nyní je tu jako Johannes Benz s novým singlem na pomezí folku a rocku a jako Jan Foukal se svým originálním celovečerním filmovým debutem. Singl One & One vychází 8. října na domácím labelu Tranzistor ve spolupráci s Evolution Films. Snímek Amerika vstoupí do českých kin 22. října.


Na pomezí žánrů doprovází Foukala v hudebním projektu Johannes Benz zkušení muzikanti, jako například bubeník David Landštof nebo kytarista Josef Štěpánek, vystupuje v něm i baskytarista a.m. Almela a vokalistky Harvey Sisters. "Jeden a jeden jsou samozřejmě dva, ale také v jiném úhlu pohledu stojí za sebou, nebo vedle sebe, jsou to sousedé, nemusejí se nutně sčítat. Ta píseň buduje na začátku křehký vztah, který se nese celým filmem," vysvětluje Foukal, jak význam písně souvisí s dějem Ameriky a příběhem dvou hlavních postav Báry, dcery emigrantů do Kanady, a Honzy. Ti se ve filmu vydávají na vandr po Čechách do tradičních míst trampů starých bezmála sto let, které zná dnes z výletů do přírody nebo na vodu kdekdo napříč mnoha generacemi.


Foukalův snímek Amerika označovaný jako "film o přátelství, svobodě a snění" byl poprvé uveden v soutěži dokumentů na letošním ročníku mezinárodního festivalu v Karlových Varech, nyní byl vybrán i do soutěže Česká radost na nadcházejícím Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Jihlava. A do konce roku bude uveden i na Whistler Film Festivalu v Kanadě nebo dokumentárním Festival dei Popoli ve Florencii. "Honza Foukal je všestranný umělec více tváří, jeho film natočený na pomezí žánrů se tak trefuje do současného trendu dokumentů vznikajících ve světě, vstřícné přijetí venku podtrhuje i v zahraničí dobře srozumitelný hudební projev projektu Johannes Benz," říká jeden z producentů filmu a singlu Ondřej Zima. Film Amerika vznikl v koprodukci HBO Europe a Evolution Films, do distribuce ho uvede Aerofilms.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Dokumentární série o volbách, demokracii a chybějícím dialogu

redakce 16.09.2021

Tvoří demokracii jen volby? A z nich vzešlí politici? Mají občané jen jednou za čtyři roky někomu odevzdat svůj hlas a pak už se nevyjadřovat?

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace