Zprávy / Nové desky

John Lemke: mezi napětím a harmonií

John Lemke: mezi napětím a harmonií

redakce | Zprávy / Nové desky | 06.09.2015

John Lemke vygeneroval autentický zvuk už na své debutové desce People Do z roku 2013, potažmo na následném EPčku Walizka (2014). Jako renomovaný zvukový designér a skladatel hudby pro dokumentární filmy prokázal přirozeným talent v prolínání silného rytmu s bohatými texturami a emotivními melodiemi.

Hledání neobvyklých zdrojů zvuku bylo vždy v centru jeho tvůrčího snažení, avšak nadcházející druhé album Nomad Frequencies vznikalo za zcela specifických okolností. V létě roku 2014 musel na neurčito opustit svůj byt a studio v Glasgow. Nevzal si s sebou víc než laptop, pytel oblečení a vydal se na šestiměsíční tvůrčí odyseu.


Jejím cílem bylo posunout výraz i zvuk více k minimalismu, k mnohem odvážnějšímu stylu. John omezil hudební vrstvení na hrstku pečlivě vybraných prvků. Ústředním motivem stále zůstává tlumené piano, které představil už na svém debutu, ale tentokrát v mnohem čistší a syrovější formě. Můžete se těšit i větší podíl analogových syntezátorů, ozvěn a autentických prvků field recordingu. Nomad Frequencies vychází 25. září pod hlavičkou Denovali Records.

Info

John Lemke - Nomad Frequencies
Vychází: 25. 9. 2015
Denovali Records

www.denovali.com/johnlemke
www.facebook.com/johnlemkemusic

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Živák Early June Sketches ukazuje trochu jiné Vellocet Roll

redakce 09.07.2020

Neukotvená a v nejlepším slova smyslu bádavá nahrávka nepostrádá to, co dělá Vellocet Roll tak pozoruhodnými - suverenitu a tlak.

Sing Sing Revolution Vol​.​1

redakce 29.06.2020

Iniciátorem celého projektu je Igor Bruso (Deaths), který se na podzim loňského roku usídlil ve zkušebně svých přátel z kapely Dukla.

Gergaz prichádza s pokračovaním kompilácie The Locals

redakce 28.06.2020

Výsledkom je unikátna vzorka noviniek aj skladieb z archívu, pre ktoré je samozrejmosťou, že sa nikdy predtým neobjavili na vinylovom release.

Nové EP od sinks je venku

redakce 25.06.2020

Přepracovaná verze EP June brněnské noiserockové kapely je výsledkem hledání způsobu, jak čelit podivnému času, podivnému půlroku.

Daniel Salontay zložil hudbu k obrazom otca Alexandra

redakce 22.06.2020

Album Zaobraz je hudba inšpirovaná tvorbou slovenského maliara Alexandra Salontaya, ktorý celý život maľoval a nevystavoval.

Vyšlo debutové EP Island Mint

redakce 19.06.2020

Ve své tvorbě kombinuje Matyáš Adámek indie songwriting s prvky psychedelie 60. let. EP vydal interpret na vlastním labelu Sunstream Records.

Bára Zmeková vydává remixové album a nový klip

redakce 16.06.2020

Nové remixové album LNVS (rmxd) je barevnou hudební směsí různých žánrů a přístupů, jejímž pojítkem je hlas Báry Zmekové.

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.

Súrodenecká dvojica Bulp prichádza s novým EP

redakce 18.05.2020

Titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.