Zprávy / Nové desky

John Lemke: mezi napětím a harmonií

John Lemke: mezi napětím a harmonií

redakce | Zprávy / Nové desky | 06.09.2015

John Lemke vygeneroval autentický zvuk už na své debutové desce People Do z roku 2013, potažmo na následném EPčku Walizka (2014). Jako renomovaný zvukový designér a skladatel hudby pro dokumentární filmy prokázal přirozeným talent v prolínání silného rytmu s bohatými texturami a emotivními melodiemi.

Hledání neobvyklých zdrojů zvuku bylo vždy v centru jeho tvůrčího snažení, avšak nadcházející druhé album Nomad Frequencies vznikalo za zcela specifických okolností. V létě roku 2014 musel na neurčito opustit svůj byt a studio v Glasgow. Nevzal si s sebou víc než laptop, pytel oblečení a vydal se na šestiměsíční tvůrčí odyseu.


Jejím cílem bylo posunout výraz i zvuk více k minimalismu, k mnohem odvážnějšímu stylu. John omezil hudební vrstvení na hrstku pečlivě vybraných prvků. Ústředním motivem stále zůstává tlumené piano, které představil už na svém debutu, ale tentokrát v mnohem čistší a syrovější formě. Můžete se těšit i větší podíl analogových syntezátorů, ozvěn a autentických prvků field recordingu. Nomad Frequencies vychází 25. září pod hlavičkou Denovali Records.

Info

John Lemke - Nomad Frequencies
Vychází: 25. 9. 2015
Denovali Records

www.denovali.com/johnlemke
www.facebook.com/johnlemkemusic

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová Sekvoye

redakce 02.12.2019

Frustrovaná část jedinců se oddělila od nadprodukcí posedlého epicentra společnosti. Rap, politika, metafyzika? Dystopie.

Ještě to tady je: Hrubá Hudba

redakce 29.11.2019

Hrubá Hudba jsou dvě alba propojené jednou myšlenkou. Dvě nahrávky, dva světy, jedna hudba a nekonečná vášeň...

Ima Teva debutují deskou Chant

redakce 28.11.2019

Album nesoucí název Chant citlivě kombinuje minimalistickou elektroniku s niternými zpěvy a temnými ambientními plochami.

Beps’n’Johnnies: Kytary až na kost

redakce 27.11.2019

Beps’n’Johnnies jsou na Bare Bones dospělou kapelou, která navzdory moderním trendům vyšlechtila z tradičních a dřevních žánrů kytarové hudby svou vlastní, osobitou tvář.

Guilty Echoes: Hluk ze Svoboďáku

redakce 27.11.2019

Rok a půl po setu na Full Moon Stage 2018 v rámci Colours of Ostrava se Guilty Echoes vrací, tentokrát jako trio. S novou deskou.

Klubový debut projektu Evil Medvěd

redakce 21.11.2019

Fictionkin je debutové EP tohoto projektu, které reflektuje neustále bobtnající a transformující se zvuk živých setů Evil Medvěd.

Paleta zvuků a žánrů na novém albu projektu Omnion

redakce 16.11.2019

Druhé album sólového projektu Omnion skladatele, multiinstrumentalisty a hráče na tabla Tomáše Reindla vychází s osmiletým odstupem od alba prvního.

David Tichý vydává sólovku pod aliasem Further Down

redakce 14.11.2019

Davida Tichého můžete znát coby klávesáka ze skupin Manon meurt nebo Chief Bromden, méně se o něm ví, že se věnuje i tajemných elektronickým nahrávkám.

Cimbál kontra digitál - Nona Records vydávají Thyme

redakce 13.11.2019

Thyme jsou inspirováni hraním se symfonickým orchestrem a folklórním uskupením, ale rovnou i měrou poslechem a zalíbením v experimentálníh skladatelích dvacátého století.

Gonsofus vychází nové EP ze vzdálených břehů

redakce 13.11.2019

Specifický hudební mix různých stylů, který kapela označuje jako “transcontinental groove”, prošel v mezičase dalším vývojem.