Zprávy / Festivalové

José González posledním velkým jménem v programu Grape

José González posledním velkým jménem v programu Grape

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.05.2015

Na šiestom ročníku Grape festivalu vystúpi aj švédsky hudobník José González. Podujatie sa bude konať 14. a 15. augusta na piešťanskom letisku, pričom 36-ročný pesničkár, ktorého organizátori označili ako "posledné veľké meno tohtoročného programu", sa predstaví spolu s kapelou v druhý deň.

Skvelý hlas, špecifická hra na gitare, jedinečná atmosféra piesní - to je Švéd s argentínskymi koreňmi José González. Už jeho prvý album Veneer (2003) mu priniesol obrovský úspech, dosiahol platinové predaje a dostal mladého muzikanta medzi hudobnú špičku. Štúdiová dvojka In Our Nature (2007) mala podobný ohlas, a tak nebolo pochýb, že úspech nebude náhodný. Najznámejšími skladbami z tohto obdobia sa stali Heartbeats, Crosses alebo Down the Line.


Po dvoch albumoch s kapelou Junip (Fields, 2010 a Junip, 2013) vydal José González tento rok vo februári novú sólovku Vestiges & Claws a dovŕšil tak albumovú trilógiu. Novinka je opäť plná príjemných skladieb a severskej atmosféry. V rámci jej odprezentovania sa zastaví so svojou kapelou aj na Slovensku, jeho vypredaný marcový koncert v Prahe mal skvelé ohlasy. Pamätný je aj jeho magický koncert na Pohode 2010, a tak sa návštevníci Grape festivalu určite majú na čo tešiť.

Účasť na Grape 2015 už skôr potvrdili aj Foals, Netsky live, The Maccabees, Selah Sue, MØ, Gramatik, Sigma Dj set, Triggerfinger, Balthazar, Kadebostany, BRNS, Intergalactic Lovers, Rebeka, Carnival Youth, Para, Puding Pani Elvisovej, Le Payaco, Billy Barman, Tata Bojs, Fallgrapp, Lenka Dusilová, Luno unplugged, Monikino kino, Flirtini, Genius Locci, FVLCRVM, Fresh Out of the Bus, Wild Tides a The Drain.

Info

Grape festival 2015
14. - 15. 8. 2015
letiště Piešťany, Slovensko

www.facebook.com/grapefest
www.grapefestival.sk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace