Zprávy

Jsou Jinonice ospalá díra?

Jsou Jinonice ospalá díra?

redakce | Zprávy | 04.10.2013

Jsou Jinonice ospalá díra? Ano, jsou. A my to chceme změnit. Proto v neděli 6. října pořádáme festival JINOnice Jinak v areálu Univerzity Karlovy v pražských Jinonicích, kde sídlí Fakulta humanitních studií a některé katedry Fakulty sociálních věd a Filozofické fakulty.

Festival začíná ve 14 hodin. Návštěvníky čekají filmy a debaty, navrch se představí také skupiny aktivních studentů z Jinonic. „Na festivalu chceme představit spoustu skvělých aktivit, na kterých se místní studenti podílí. Jedná se například o sdružení Zachraň jídlo nebo projekty Pragulic či AutoMat,“* říká organizátorka Eva Ešnerová. K dobrému festivalu patří také dobrá muzika. Mimo jiné vystoupí držitelé Anděla Please The Trees, garage-folkový písničkář J nebo kapela Manon meurt. Divadelní prkna naleští ochotnické spolky Teritoriální tyjátr a Divadlo FHS. Konec programu je naplánován na 20:30 hodin.

Cílem festivalu je oživení jinonického univerzitního kampusu, který má obrovský potenciál. Do Jinonic dojíždějí studenti tří fakult Univerzity Karlovy, z nichž se mnozí aktivně angažují v občanské společnosti. Byli bychom rádi, kdyby se jinonický areál stal místem, které by pro studenty bylo inspirací samo o sobě, a ne jen místem, kde musí týdně absolvovat několik přednášek. Dosud zde neproběhla žádná velká kulturní akce a my věříme, že naším festivalem inspirujeme ostatní studenty ke snaze proměnit Jinonice k lepšímu. Hlavním motivem propagace festivalu se stalo 11 minut – právě tolik trvá cesta metrem z Můstku do Jinonic. Inspirací nám byla především úspěšná iniciativa Oživme Hollar, zabývající se oživením budovy FSV na Smetanově nábřeží.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vrbaak zve na vernisáž projektu LO.VE!

redakce 23.09.2019

Vernisáž k výstavě fotografií k nové tanečně/pohybové inscenaci LO.VE!, která vzniká ve spolupráci Motion Hub a BuranTeatr.

Chris Dave na Strunách podzimu

redakce 23.09.2019

Na festival Struny podzimu se po sedmi letech od jeho objevu pro pražské publikum vrátí fenomenální bubeník Chris Dave.

Green Day dorazí na Rock for People

redakce 23.09.2019

Rock for People v příštím roce naplní přání fanoušků. Oznamují první hvězdu, kterou bude punk rocková legenda Green Day.

Simply Red oznamují turné a novou desku

redakce 23.09.2019

Krátce po oznámení, že nové album Blue Eyed Soul vyjde zkraje listopadu, Simply Red dnes odtajnili detaily chystaného turné.

6. ročník přehlídky Be2Can představí profil Fatiha Akina

redakce 23.09.2019

Letos v rámci sekce Be2Can Fokus dostane prostor tvorba německo-tureckého režiséra Fatiha Akina i jeho kontroverzní portréte sériového vraha ve snímku U Zlaté Rukavice.

Zvíře jménem Podzim má Psí sny

redakce 22.09.2019

Vydáním singlu Psí sny a křtem ohněm mnohohlavý orchestr Zvíře jménem Podzim zahajuje poslední rok svého života.

Trystero hledá pomoc pro Sabrinu

redakce 22.09.2019

Sabrina se nevrátila z práce domů. Kam se poděla? Pomozte nakladatelství Trystero vydat nejlepší komiksový román roku 2018.

Nové album -123min. je příběhem přátelství

redakce 22.09.2019

První nahrávka po deseti letech je příběhem přátelství, které mezi sebou trio hudebníků má. Deska Les je celá v češtině.

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Longital uvádí novou desku videoklipem

redakce 21.09.2019

Longital dokončili desátou studiovku pojmenovanou Mauna. Vyjde u Slnko Records a jako pozvánkou k němu je nový klip Slová.