Zprávy / Pozvánky

Jubilejní Loď na Švestkovém dvoře

Jubilejní Loď na Švestkovém dvoře

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.07.2016

Na Švestkovém Dvoře, ke sídlí Divadlo Continuo Theatre, je zase živo. Mezinárodní divadelní projekt, letos již podvacáté. Diváci se mohou těšit na plavbu každý večer od 11. do 16. srpna vždy od 21 hodin.

Dvůr se pro divadelní představení promění do podoby stylizované lodi. Divadelní představení se bude odehrávat na tanečním parketu v jejím středu. Pohled pro diváky je součástí originálního divadelně-architektonického řešení. Diváci totiž budou sledovat dění ze tří stran skrze okýnka asociující pohled z kajuty“, přibližuje letošní projekt umělecký ředitel Divadla Continuo a režisér výsledné inscenace Pavel Štourač. Stejně tak je výjimečné technické a výtvarné řešení vlastního hracího prostoru, který umožní použití originálních divadelních prostředků, vytvářejících magický a poetický prostor pro divadelní akci.

Divadelní představení vzniká po dobu 3 týdnů ve spolupráci s dvacítkou mladých lidí z celého světa (letos z 8 evropských zemí – Polsko, Česká republika, Slovensko, Itálie, Švýcarsko, Rusko, Řecko a Německo), studentů a absolventů uměleckých škol, herců, tanečníků, performerů, výtvarníků a muzikantů pod vedením členů divadla a v režii uměleckého vedoucího souboru Pavla Štourače. Vizuálně pohybové představení s živou kapelou, originálním výtvarným řešením a specifickým pohledem pro diváky je pro členy Divadla Continuo zároveň otevřením nové etapy tohoto specifického divadelního žánru na přelomu druhé dekády jeho divadelních aktivit v netradičních prostorech.

Během uplynulých ročníků se projekt odehrával na mnoha místech blízkého či vzdálenějšího okolí Malovic, kde Divadlo Continuo sídlí od roku 1995. Projekt se uskutečnil v zahradách a vodním příkopu renesančního zámku Kratochvíle, na hladině rybníka Otrhanec v Malovicích, v prostorách zemědělského dvora Rábín, v bývalé cihelně ve Vodňanech, v Písecké galerii Sladovna i v jedoucím vlaku lokální tratě Netolice - Malovice. Pro letošní rok se tvůrci Divadla Continuo rozhodli pracovat přímo na Švestkovém Dvoře, kde divadlo sídlí, a kde v rámci rekonstrukce, která byla dokončena přesně před rokem v létě 2016, vznikl ve dvoře statku prostor pro divadelní tvorbu, tvořený sevřenou dvoranou, kterou ze tří stran obklopují patrové ochozy pro diváky.

Práci Divadla Continuo je prakticky nemožné žánrově zařadit. Ve svých projektech propojuje pohyb, tanec a fyzické herectví s postupy loutkového divadla, živou hudbou a výraznou výtvarnou stylizací. Toto vše pak vytváří nezaměnitelnou poetiku a jedinečnost jednotlivých inscenací. Ve své tvorbě se soubor systematicky věnuje projektům divadla v netradičních prostorech. Od roku 1997 pořádá divadlo pravidelný letní site specific projekt, kterého se účastní studenti a mladí lidé prakticky z celé Evropy, v jehož rámci vzniká ve vybraném nedivadelním prostoru jedinečné divadelní představení. Tyto projekty jsou často spojeny s krajinou, ve které od roku 1995 jeho členové žijí a tvoří.

Info

Divadlo Continuo Theatre: LOĎ/ A BOAT
11.8.–16.8. 2016, Švestkový Dvůr, Malovice
www.svestkovydvur.cz
www.continuo.cz

Vstupné
Základní 250,- / snížené 180,- (studenti, důchodci, ZTP, děti 12+)
Děti do 12 let zdarma.
V předprodeji na www.goout.cz nebo na místě před začátkem představení.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Novi_sad a Kurws v Punctu

redakce 07.12.2021

Dva koncerty festivalu Stimul přinášejí odlišné pohledy na hudbu, a to v pojetí úderného polského tria a řeckého zvukového umělce.

Moderat ohlašují koncertní návrat

redakce 03.12.2021

V rámci plánovaného turné přijedou také do Prahy na svůj dosud největší samostatný koncert.

Závěr Synapse Knowledge 2021

redakce 03.12.2021

Letošní edici uzavře panelová diskuze s Bárou Ungerovou (výtvarnicí & polovičkou kapely DVA) a Jazem Colemanem (Killing Joke).

Arleta a post-hudba v Pardubicích

redakce 01.12.2021

Reflexe „roku nula” odráží schizofrenní paletu nálad třicátníků přežívajících v uzavřeném a vylidněném hlavním městě, ale i holka, která mluví moc.

V prosinci už kabát a snad ještě Kabál

redakce 30.11.2021

Část publika se za Vojtěchem a Irenou po léta vrací, protože je to hudba tajemství a hudba bezpečí.

Špína Wiegedood a Portrayal of Guilt ovládne Fuchs2

redakce 29.11.2021

Black metal, který se snaží vypořádat s tím, že jsme všichni ze stejné špíny. Očistný rituál proběhne na konci ledna.

Skladby fluxové scény rozezní Goethe-Intitut

redakce 29.11.2021

Zazní skladby Yoko Ono, Milana Knížáka či Nam Jun Paika u příležitosti 100. výročí narození umělce Josepha Beuyse.

Fource přivezou Working Men’s Club a King Gizzard & The Lizard Wizard

redakce 29.11.2021

Ve svém repertoáru mají acidní zasněné rockové skladby, westernovou operu, nekonečné písně inspirované sci-fi romány, konejšivý folk i dystopický death metal.

Arctic Monkeys po třinácti letech

redakce 28.11.2021

Kapela se po svém posledním turné Tranquility Base Hotel + Casino, které skončilo v roce 2019, vrací na scénu.

Totoro se poprvé objeví na českých plátnech

redakce 27.11.2021

Nadčasový film mistra japonské animace v produkci studia Ghibli se stal celosvětovým fenoménem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace