Zprávy / Pozvánky

Kabinet Records ve Fuchsu podruhé

Kabinet Records ve Fuchsu podruhé

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.10.2022

Že je brněnský Kabinet múz jedním ze známých klubů v Čechách, o tom není třeba polemizovat. Krom toho se parta kolem Kaboše rozhodla založit label Kabinet Records a dát díky němu prostor nejenom brněnským kapelám. Díky přátelským vztahům vznikl i nápad přivézt selekci toho nejzajímavějšího do Prahy a uspořádat koncert, na kterém se představí žánrově velmi pestrá směs hudby.


Jihomoravští Bare Escape, to jsou Aleš Gajdošík z De Mood, Ette Enaka a Aleshi, dvojice Tomáš Hruban a David Mikeš oba z VDYD a na basu Rhys Braddock z Metronome Blues a Gerda Blank, se kterým kapela v roce 2021 nahrála dva singly. Průnik několika různých hudebních přístupů, které si každý z členů přinesl, odkazuje na to nejlepší z americké indie, emo a hardcore scény konce devadesátých let. Ctib pochází z Rožnova pod Radhoštěm a jeho kořeny tkví v tamním punkovém podhoubí. Jeho první sólová LP deska nese název Kampak?! Obsahuje třináct písní, ve kterých se nakřáplé punkové kytary potkávají s přísným bicím automatem a pípání a šlehy syntezátoru připomínají znělky prehistorických počítačových her.

Kapela Kakktus ze Šternberka, jejíž temná historie sahá až do roku 2006, začala hrávat v hlubokém undergroundu tamních vesnických kulturáků. A ozvěny těch marných dnů jsou naštěstí slyšet i dnes, kdy konečně vydávají své první oficiální album na vinylu. Deska Na hrbatým koni byla nahrána v létě 2021 v pražském studiu Golden Hive pod dohledem Amáka, který kapele pomohl k zaznamenání syrového a drzého, ale přesto moderního zvuku. Hrací automaty blikají a laciný pivo teče proudem, zatímco za nonstopem jako každou sobotu cvakaj zuby o patník a místní legendární vyhazovač je jak chodící rekvizita devadesátkovýho panoptika. Tryo je něžná syntéza shoegaze, indie a psychedelie, zachycená na debutové desce sustainable gardening. V současnosti trojice připravuje materiál na novou desku s přímočařejším a mohutnějším zvukem.

Info

Kabinet Records vol.2
6. 10. 2022 20:00
Fuchs2, Praha
Fb událost

foto © se svolením Kabinet Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Evropské programy pro kulturní a kreativní odvětví

redakce 28.03.2023

Uslyšíte i zkušenosti manažerek a manažerů z podpořených projektů a v neposlední řadě budete mít příležitost ke konzultacím vašich projektových záměrů a neformálnímu síťování.

Nylon Jail i Tryo křtí

redakce 27.03.2023

Něžná syntéza shoegaze, indie a psychedelie. Tryo připravilo materiál na novou desku s přímočařejším a mohutnějším zvukem.

SOS Turkey & Syria

redakce 27.03.2023

Cílem akce je přispět na pomoc v regionu a za tímto účelem na ní vystoupí např. Prague Modal Music Ensemble, Roksan Mandel Trio, ILÆY ft. Ochepovsky a Hauser.

Black Country, New Road konečně v Praze

redakce 26.03.2023

Autoři třetí nejlepší desky roku podle redakce Full Moonu konečně v Praze!

Fource: producent Fakear i rapper Songer

redakce 26.03.2023

Britskou scénu si Songer získal svou schopností rapovat téměř do jakéhokoliv beatu, jeho introspektivní texty navíc nikdy nesklouzly k laciným žánrovým klišé.

Sázka na zlato o muži, který objevil Kiss, Cher nebo Donnu Summer

redakce 25.03.2023

Americký hudební film popisuje cestu zakladatele nahrávací společnosti Casablanca Records, Neila Bogarta.

Teri Gender Bender v Café V lese

redakce 23.03.2023

Teri Gender Bender přinese fanouškům své unikátní hudební zážitky, které kombinují prvky punku, experimentálních zvuků a rockové energie.

Touché Amoré se staví v Praze

redakce 22.03.2023

Touché Amoré patří ke kapelám, které nezůstávají stát na místě a troufají si přizpůsobovat svou tvorbu realitě, kterou jednotliví členové zažívají.

Dry Cleaning dorazí do Prahy s novou deskou

redakce 20.03.2023

Britští Dry Cleaning přivezou do Prahy svou nálož hypnotického postpunkového storytellingu, a to rovnou ve formě nového alba a dokonce i nového EP.

Dubnový Rachot

redakce 20.03.2023

Rachot přiveze pouštní blues, kytarové legendy, jazz i krautrock.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace