Zprávy / Pozvánky

Kabinet Records ve Fuchsu podruhé

Kabinet Records ve Fuchsu podruhé

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.10.2022

Že je brněnský Kabinet múz jedním ze známých klubů v Čechách, o tom není třeba polemizovat. Krom toho se parta kolem Kaboše rozhodla založit label Kabinet Records a dát díky němu prostor nejenom brněnským kapelám. Díky přátelským vztahům vznikl i nápad přivézt selekci toho nejzajímavějšího do Prahy a uspořádat koncert, na kterém se představí žánrově velmi pestrá směs hudby.


Jihomoravští Bare Escape, to jsou Aleš Gajdošík z De Mood, Ette Enaka a Aleshi, dvojice Tomáš Hruban a David Mikeš oba z VDYD a na basu Rhys Braddock z Metronome Blues a Gerda Blank, se kterým kapela v roce 2021 nahrála dva singly. Průnik několika různých hudebních přístupů, které si každý z členů přinesl, odkazuje na to nejlepší z americké indie, emo a hardcore scény konce devadesátých let. Ctib pochází z Rožnova pod Radhoštěm a jeho kořeny tkví v tamním punkovém podhoubí. Jeho první sólová LP deska nese název Kampak?! Obsahuje třináct písní, ve kterých se nakřáplé punkové kytary potkávají s přísným bicím automatem a pípání a šlehy syntezátoru připomínají znělky prehistorických počítačových her.

Kapela Kakktus ze Šternberka, jejíž temná historie sahá až do roku 2006, začala hrávat v hlubokém undergroundu tamních vesnických kulturáků. A ozvěny těch marných dnů jsou naštěstí slyšet i dnes, kdy konečně vydávají své první oficiální album na vinylu. Deska Na hrbatým koni byla nahrána v létě 2021 v pražském studiu Golden Hive pod dohledem Amáka, který kapele pomohl k zaznamenání syrového a drzého, ale přesto moderního zvuku. Hrací automaty blikají a laciný pivo teče proudem, zatímco za nonstopem jako každou sobotu cvakaj zuby o patník a místní legendární vyhazovač je jak chodící rekvizita devadesátkovýho panoptika. Tryo je něžná syntéza shoegaze, indie a psychedelie, zachycená na debutové desce sustainable gardening. V současnosti trojice připravuje materiál na novou desku s přímočařejším a mohutnějším zvukem.

Info

Kabinet Records vol.2
6. 10. 2022 20:00
Fuchs2, Praha
Fb událost

foto © se svolením Kabinet Records

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Shortparis, Fléda, antiválečný hudební rituál

redakce 06.12.2022

Tvorba Shortparis aktualizuje tradici sociopolitické kritiky postpunku o soudobé postupy experimentálního popu.

Synapse Knowledge uzavře online masterclass se Sylvií Simmons

redakce 06.12.2022

Sylvie je redaktorkou prestižního hudebního titulu Mojo a na svém kontě má také řadu biografií.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace