Zprávy / Pozvánky

Kadebostany říší epického popu až do Akropole

Kadebostany říší epického popu až do Akropole

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.02.2015

Že jste nikdy neslyšeli o zemi jménem Kadebostán? Malá republika má vlastní armádu, rádio, prezidenta i státní hymnu a údajně se nachází na sever od Itálie, na východ od Švýcarska a na západ od Turecka. No dobře, konec vtipů - Kadebostán je ve skutečnosti dítko švýcarského hudebního projektu Kadebostany, který hraje nakažlivý indie pop s přesahy do elektroniky a etnické hudby. Svým projektem fiktivní země vzývá kreativní svobodu i volné prolínání kultur – občanem jejich země se může stát kdokoliv - stačí prý poslouchat jejich písničky.


"Noví kolonizátoři popového impéria" - jak se kapela tituluje - debutovali v roce 2011 albem falešných lidových písní Songs from Kadebostany. Mozek projektu vystupující jako prezident Kadebostan už má za sebou celou dekádu na poli taneční elektronické hudby. Na albu se obklopil skupinou talentovaných hudebníků z celé Evropy a stvořil zvláštní kulturní mišmaš, v němž se západní pop potkával s balkánským folklórem. Nový impulz projekt dostal, když se Kadebostan spojil se zpěvačkou Aminou Cadelli a jejich společná láska k elektronickému popu a hymnickým refrénům dostala upgrade v podobě okouzlujícího, soulem nasáklého hlasu zpěvačky, kterou hudební novináři srovnávají s Adele nebo Amy Winehouse.

Jejich první společné album Pop Collection je sbírkou fiktivních rádiových hitů, které prý nonstop chrlí jediná rozhlasová stanice v Kadebostánu. Walking with a Ghost střídá melancholické východoevropské dechy s rapem a pochodovými rytmy, Jolan je nakažlivá electro-popová balada s temným podtextem a v mrazivém epickém synth-popu Castle in the Snow staví Kadebostany zvukový portrét zasněženým dálavám své domoviny. "Žijeme ve vzrušující éře pro lid Kadebostánu – toto album má potenciál dosáhnout globální úspěch," napsal o desce web The Daily Album a portál NBHP dodává: "Pop Collection dokazuje, že pop nepotřebuje žádné hranice."


Chorálům velvyslancům Kadebostánu budou na večeru v Paláci Akropolis sekundovat podstatně intimnější zpovědi slovenské písničkářky Kataríny Kubošiové, která si říká Katarzia. Folk se v její hudbě potkává s rapem a hlavně velmi osobitými texty, které zrcadlí pohled mladé ženy na svět. Její nástup byl doslova raketový, na jaře 2012 začala psát písničky a o dva roky později už brala za debut Generácia Y dvě nominace na výroční slovenské hudební ceny RaidoHead_Awards. Pořád je ale teprve na začátku a nové písně Katarzie mají zatím šanci slyšet fanoušci jen na koncertech. Jeden z nich se odehraje 27. února v Paláci Akropolis, kde v rámci programu průběžného festivalu EuroConnections doplní švýcarské Kadebostany.

Info

EuroConnections
Kadebostany (ch) + Katarzia
27. 2. 2015 19:30
Palác Akropolis, Praha
Vstupné: 320,- v předprodeji / 380,- na místě

www.facebook.com/events/592966020805375
www.kadebostany.com
www.facebook.com/Palac.Akropolis.klub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Další koncerty Rachot v září

redakce 10.09.2021

Na rozdíl od jiných avantgardistů jsou Lotto pravým opakem akademického přístupu. Jejich hudba pulsuje, vysílá seismické vibrace.

Kabinet múz slaví třicet let

redakce 09.09.2021

Ačkoliv rekonstrukční práce ještě pokračují, veřejnosti se Kabinet múz představí v nové podobě už v září.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace