Zprávy / Pozvánky

Kadebostany říší epického popu až do Akropole

Kadebostany říší epického popu až do Akropole

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.02.2015

Že jste nikdy neslyšeli o zemi jménem Kadebostán? Malá republika má vlastní armádu, rádio, prezidenta i státní hymnu a údajně se nachází na sever od Itálie, na východ od Švýcarska a na západ od Turecka. No dobře, konec vtipů - Kadebostán je ve skutečnosti dítko švýcarského hudebního projektu Kadebostany, který hraje nakažlivý indie pop s přesahy do elektroniky a etnické hudby. Svým projektem fiktivní země vzývá kreativní svobodu i volné prolínání kultur – občanem jejich země se může stát kdokoliv - stačí prý poslouchat jejich písničky.


"Noví kolonizátoři popového impéria" - jak se kapela tituluje - debutovali v roce 2011 albem falešných lidových písní Songs from Kadebostany. Mozek projektu vystupující jako prezident Kadebostan už má za sebou celou dekádu na poli taneční elektronické hudby. Na albu se obklopil skupinou talentovaných hudebníků z celé Evropy a stvořil zvláštní kulturní mišmaš, v němž se západní pop potkával s balkánským folklórem. Nový impulz projekt dostal, když se Kadebostan spojil se zpěvačkou Aminou Cadelli a jejich společná láska k elektronickému popu a hymnickým refrénům dostala upgrade v podobě okouzlujícího, soulem nasáklého hlasu zpěvačky, kterou hudební novináři srovnávají s Adele nebo Amy Winehouse.

Jejich první společné album Pop Collection je sbírkou fiktivních rádiových hitů, které prý nonstop chrlí jediná rozhlasová stanice v Kadebostánu. Walking with a Ghost střídá melancholické východoevropské dechy s rapem a pochodovými rytmy, Jolan je nakažlivá electro-popová balada s temným podtextem a v mrazivém epickém synth-popu Castle in the Snow staví Kadebostany zvukový portrét zasněženým dálavám své domoviny. "Žijeme ve vzrušující éře pro lid Kadebostánu – toto album má potenciál dosáhnout globální úspěch," napsal o desce web The Daily Album a portál NBHP dodává: "Pop Collection dokazuje, že pop nepotřebuje žádné hranice."


Chorálům velvyslancům Kadebostánu budou na večeru v Paláci Akropolis sekundovat podstatně intimnější zpovědi slovenské písničkářky Kataríny Kubošiové, která si říká Katarzia. Folk se v její hudbě potkává s rapem a hlavně velmi osobitými texty, které zrcadlí pohled mladé ženy na svět. Její nástup byl doslova raketový, na jaře 2012 začala psát písničky a o dva roky později už brala za debut Generácia Y dvě nominace na výroční slovenské hudební ceny RaidoHead_Awards. Pořád je ale teprve na začátku a nové písně Katarzie mají zatím šanci slyšet fanoušci jen na koncertech. Jeden z nich se odehraje 27. února v Paláci Akropolis, kde v rámci programu průběžného festivalu EuroConnections doplní švýcarské Kadebostany.

Info

EuroConnections
Kadebostany (ch) + Katarzia
27. 2. 2015 19:30
Palác Akropolis, Praha
Vstupné: 320,- v předprodeji / 380,- na místě

www.facebook.com/events/592966020805375
www.kadebostany.com
www.facebook.com/Palac.Akropolis.klub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kocovina, která má smysl - benefiční akce Marek

redakce 22.02.2020

„Kocovina, která pomáhá“ – podtitul akce je tedy jasný, čím více toho v ten večer na baru vypijete, tím více přispějete na léčbu mladého Marka.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 22.02.2020

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Černé kovy v Underdogs' s holandskou Turia i českými Nāv

redakce 21.02.2020

Puls blastbeatu, hypnotický hluk kytary a nezemský hlas. Turia poprvé v Praze.

June Cocó vyráží na české mini turné

redakce 20.02.2020

Písničkářka June Cocó na několik měsíců opustila svou kapelu a vydala se na sólovou dráhu. Miniturné zahájí v Jazzdocku.

Vesmírná elektronika Coma pohltí MeetFactory

redakce 20.02.2020

Do svého arzenálu přidali Coma nově syntezátory a staré bicí, čímž spojují digitální a analogový vesmír.

Nitzer Ebb se vrací do města

redakce 19.02.2020

Jejich zásadní úlohu v dějinách elektronické hudby stvrdili prohlášeními, spoluprací nebo remixy přední osobnosti elektronické scény napříč žánry.

SoundCzech ohlašuje výzvy na rok 2020

redakce 18.02.2020

Proexportní kancelář SoundCzech vyhlašuje výzvy na rok 2020. Přihlášky jsou otevřeny pro hudebníky, pořadatele hudebních akcí a další hudební profesionály.

Holy Fuck a The Dead Daisies míří do Prahy

redakce 18.02.2020

Kanadský kvartet Holy Fuck si libuje ve výlučnosti na hudební scéně, The Dead Daisies se vrací do Lucerna Music Baru.

The Golden Filter poprvé v Praze

redakce 18.02.2020

Jejich cesta prošla skrz jemné popové melodie a synthpopové taneční pasáže v lyrický experiment plný rovných beatů.

Znovuzrození DIIV se ukážou v MeetFactory

redakce 18.02.2020

Shoegazem říznutý dream pop si rychle podmanil indie publikum i hudební publicisty.