Zprávy

Kálí na mrtvole, Golden Spine v lese

Kálí na mrtvole, Golden Spine v lese

redakce | Zprávy | 18.10.2020

„Z pohledu indické mytologie a proudu tradiční tantry je svět tvořen dvěma základními principy Šiva a Šakti. Šiva reprezentuje mužský pól, vědomí, ducha a intelekt, mysl, rozlehlý vesmír. Šakti reprezentuje ženský pól, hmotu, život, zrození, vtělenou životaschopnou energii, Zemi. Ve známém obrazu bohyně Kálí, jež drží useknutou hlavu a stojí na mrtvole, je Kálí právě ztělesněním Šakti a mrtvý muž pod jejíma nohama je její choť Šiva. Proč vlastně stojí bohyně Kálí na mrtvole svého manžela?" ptají se Golden Spine, tedy jogínka, hudebnice a body terapeutka Andrea Knotková a Václav Havelka, její partner, hudebník a leader kapely Please the Trees.

Skladba Mahamritunjaya Mantra vyšla na jejich loňském albu Universal Prayer (Underflow Records, Polí 5, Stoned to Death), na němž hostovali třeba multiinstrumentalista Thor Harris, písničkáři Bonnie 'Prince' Billy, Bill Callahan nebo členové kapel Silver Jews, Lambchop, The Black Heart Procession, Swans. Videoklip natočil i sestříhal Petr Tomaides (DREAMin pictures-tomato22/ FILM / VIDEO).

Info

Golden Spine
bandcamp projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Budapešťský BUSH festival je zpátky

redakce 18.10.2021

Po roční pauze se vrací budapešťský showcase festival BUSH. Zaplní kluby po celé Budapešti vystoupeními těch nejzajímavějších umělců z východní Evropy.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manga série One-Punch Man přichází

redakce 16.10.2021

Manga o až příliš silném hrdinovi rychle pronikla do celého světa a byla podle ní natočena i anime série.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Alapastel vydáva album na americkom labeli

redakce 15.10.2021

Kedy ste mali naposledy čas sami pre seba, pýta sa Alapastel v albume, ktorý inšpirovali domorodé liečivé obrady, dokument od Pavla Barabáša aj vizionárska utopická kniha.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace