Zprávy

Kálí na mrtvole, Golden Spine v lese

Kálí na mrtvole, Golden Spine v lese

redakce | Zprávy | 18.10.2020

„Z pohledu indické mytologie a proudu tradiční tantry je svět tvořen dvěma základními principy Šiva a Šakti. Šiva reprezentuje mužský pól, vědomí, ducha a intelekt, mysl, rozlehlý vesmír. Šakti reprezentuje ženský pól, hmotu, život, zrození, vtělenou životaschopnou energii, Zemi. Ve známém obrazu bohyně Kálí, jež drží useknutou hlavu a stojí na mrtvole, je Kálí právě ztělesněním Šakti a mrtvý muž pod jejíma nohama je její choť Šiva. Proč vlastně stojí bohyně Kálí na mrtvole svého manžela?" ptají se Golden Spine, tedy jogínka, hudebnice a body terapeutka Andrea Knotková a Václav Havelka, její partner, hudebník a leader kapely Please the Trees.

Skladba Mahamritunjaya Mantra vyšla na jejich loňském albu Universal Prayer (Underflow Records, Polí 5, Stoned to Death), na němž hostovali třeba multiinstrumentalista Thor Harris, písničkáři Bonnie 'Prince' Billy, Bill Callahan nebo členové kapel Silver Jews, Lambchop, The Black Heart Procession, Swans. Videoklip natočil i sestříhal Petr Tomaides (DREAMin pictures-tomato22/ FILM / VIDEO).

Info

Golden Spine
bandcamp projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Severní nástupiště přijíždí s novou deskou

redakce 04.12.2020

Početná kapela vydává první dlouhohrající desku Rostli jsme spolu, která se použitím nástrojů i textařsky vymyká většině domácí produkce.

Bardzo fajný festival online u vás doma

redakce 04.12.2020

Můžete se těšit na výběr nových polských dokumentárních filmů, krátké filmy „do nepohody“ z polského festivalu Žubroffka, pohádky nebo workshop.

Kniha Bohumila Nekolného Divadlo a společnost kolem roku 1989

redakce 04.12.2020

Kniha je určena pamětníkům a divadelní obci, ale především současným studentům divadla jako výukový materiál k transformaci české divadelní sítě.

Full Moon Stage na Colours of Ostrava 2021 je kompletní!

redakce 03.12.2020

Pestrý program je žánrově rozpřažený od unikátního dialogu akustických kytar přes hutné noiseové běsnění až k taneční elektronice.

Raptor Koch prosí: „Navar mi bejbe!“

redakce 03.12.2020

Dopracoval se feminizmus příliš daleko? Kdo uvaří všem těm mužům, co připálí i těstoviny a neví, jak používat domácí spotřebiče?

PAF do vašich obýváků

redakce 03.12.2020

Festivalový stream čítá na čtyři desítky programových bloků a kombinuje živě přenášené audiovizuální performance, online projekce, diskuse a radiové show.

Mooncloud #50: Never Sol

redakce 02.12.2020

Zajímá vás, kdo jsou nejoblíbenější hudebníci Never Sol a ze které hudby je naměkko? Poslouchejte Mooncloud.

Nekola děkují za druhou desku

redakce 02.12.2020

Démoni samoty, strachu, smutku ale i prosvítající naděje jsou tématem tohoto alba, které vznikalo od jara 2019 do podzimu 2020.

Full Moon #116: Vzpomínky na alternativní národ

redakce 01.12.2020

Poslední vydání magazínu Full Moon v roce 2020 patří nejen novému albu The Smashing Pumpkins, ale také celému alternativnímu rocku jedné přelomové dekády.

Kinaři posílají do světa optimistickou kolekci

redakce 01.12.2020

Patří kino také do vašeho života? Rozbouřená doba si žádá nějaké jistoty. Dejme společně najevo, že tou naší je právě kino.