Zprávy / Festivalové

Kamasi Washington uzavře festival Nowa Muzyka

Kamasi Washington uzavře festival Nowa Muzyka

redakce | Zprávy / Festivalové | 06.04.2016

Saxonista Kamasi Washington v minulosti spolupracoval s umělci jako Kendrick Lamar, Flying Lotus a Thundercat. Minulý rok vydal oceňované debutové album The Epic a aktuálně byl potrzen jako headliner závěrečného večera festivalu Tauron Nowa Muzyka v katovickém NOSPR (National Radio Symphonic Orchestra). Kamasi Washington vystoupí s desetičlennoukapelou The Step (s nímž cestuje po vybraných lokalitách). Dva festivalové dny navíc posílí vystoupení Actress Live, který se do Polska vrací již po několikáté.


Letmý protiól kvalitního jazzu vystaví právě britský DJ a producent Darren J. Cunnigham alias Actress. Ten stále úspěšně uniká veškerým snahám o hudební škatulkování a neustále prohlubuje rozměr své bass music. Všechna řadová alba, která obsáhla house, techno, ambient, ale i vlivy současného r'n'b, vydává pod hlavičkou Honest Jons, labelu Damona Albarna. Atmosféru i podobu svých živých setů přizpůsobuje Actress prostředí, ve kterém hraje, jakož i aktuálním tvůrčím náladám.


Jedenácté vydání Tauron Nowa Muzyka festivalu se uskuteční ve dnech 18. - 21. srpna a mezi dosud potvrzenými jmény dále najdete Roots Manuva, mathrockové navrátilce Battles, Floating Points Live nebo Oneohtrix Point Never, legendární The Orb, instrumentální nu-jazz Snarky Puppy, syrové techno přinese Benjamin Damage a renesanci newyorského houseu připomene jedna z jeho nejvýraznějších odobností - Levon Vincent.

Info

11th Edition:
Tauron Nowa Muzyka 2016
18. - 21. 8. 2016
Muzeum Śląskie, Katovice
Polsko

www.facebook.com/events/169398046731346
www.facebook.com/NowaMuzyka
www.festiwalnowamuzyka.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Druhý ročník Festivalu hudby Bez ambicí

redakce 13.07.2020

Hudební festival Bez ambicí, to je dvanáct hodin hudby a snad i víc. Pořadatelé věří v uvolněnou atmosféru, nezapomenutelné hudební sety a dobré počasí.

Let It Roll připravil na léto The Renegade Festival

redakce 10.07.2020

I když půjde o menší verzi pro omezený počet návštěvníků, mohou se fanoušci i tentokrát těšit na unikátní stage design a audiovizuální show, kterou je Let It Roll vyhlášený.

Domácí verze Front Porch festivalu

redakce 09.07.2020

Tato událost bude výjimečná nejen pro svou konceptuální stylizaci, ale také proto, že bude v České republice dosavadní premiérou.

Imagination Festival je zpět

redakce 08.07.2020

Nejtvrdší elektronický podnik u nás chystá na podzim další edici. Imagination Festival se vrací v listopadu.

Festival Nultý bod v karlínské Invalidovně

redakce 07.07.2020

Program bude bohatý a nejedno představení je jazykově bezbariérové a vzhledem k velmi omezenému počtu diváků u většiny představení je exkluzivita zážitku zaručena.

Boskovice 2020 v srpnu a komorněji

redakce 07.07.2020

Připravená je žánrově pestrá Uni scéna, česko-německá jazzová scéna, blues, divadla interiérová i v plenéru na boskovickém hradě.

Groove Brno přiveze evropské funky špičky

redakce 05.07.2020

Zahraniční funky kapely a tuzemské projekty, které v minulých letech vytvořily ve vlastní produkci festivalu a každoročně je po nich poptávka.

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště odhaluje program

redakce 04.07.2020

Diváci Letní filmové školy se z Uherského Hradiště plynule dostanou přímo do historie i současnosti filmu.

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.