Zprávy / Pozvánky

Kanadští The Dead South na Sedmičce

Kanadští The Dead South na Sedmičce

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.08.2017

Dlouhá řada úspěšných turné kanadské bluegrassové a folkové skupiny The Dead South pokračuje. Jejich single In Hell I'll Be in Good Company se zaslouženě stal hitem a dosáhl více než 13 milionů zhlédnutí na YouTube. Následovalo jarní turné po Evropě, téměř naprosto vyprodané, které ještě upevnilo jejich pověst sympatické a zábavné live kapely s kvalitní produkcí na vysoké úrovni. Skupina je skutečně neobyčejná: dokazují to vyprodaná vystoupení v klubech plných tančících a jásajících fanoušků.

Teď má i zbytek Evropy šanci užít si fantastickou atmosféru vytvořenou dunícím basovým bubnem, rychlými sóly na banjo a proplétajícími se hlasy frontmanů Natea Hiltse a Scotta Pringleho. Trasa turné skupinu zavede do Holandska, Německa, Belgie, Dánska, České republiky, Rakouska, Švýcarska a Francie. The Dead South na přání stále se zvětšujícího počtu fanoušků zahraje jak oblíbené skladby z debutového alba Good Company, tak ty nejnovější z alba Illusions & Doubt. Dynamika těchto živých vystoupení je naprosto jedinečná.


Mladí Kanaďané jsou na rozdíl od jiných bluegrassových skupin mnohem flexibilnější a dokáží svou hrou na mandolínu, cello, banjo a akustické kytary obecenstvo přivést do varu. Temný, chraptivý zpěv Natea Hiltse je v dokonalé harmonii s jemnějším, čistším hlasem Scotta Pringleho. Výsledek je báječný a strhující. Jevištěm The Dead South je nyní celý svět – v USA jsou žádanější než kdykoli předtím a o jejich moderní bluegrassový folk projevilo zájem dokonce i Japonsko a Austrálie. Pro tuhle sympatickou skupinu je ovšem typické, že na své první fanoušky nezapomíná a vždycky si k nim znovu najde cestu.

Devarrow (Graham Ereaux) prokládá své písně drobnými kompaktními příběhy a zážitky z vystoupení. Tyto texty mají zcela osobitý půvab. Devarrow vypráví o vlastní životní pouti plné hledání sebe sama, úvah a neobyčejných fantazijních světů. Jeho sympatický a upřímný projev a pozoruhodné akustické vystoupení si získalo velký ohlas už na nedávném turné po Německu.

Info

The Dead South (ca)
Support: Devarrow (ca)
16. 11. 2017 19:00
Klub 007 Strahov, Praha

www.facebook.com/events/699335626933045
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace