Zprávy / Pozvánky

Kanadští The Dead South na Sedmičce

Kanadští The Dead South na Sedmičce

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.08.2017

Dlouhá řada úspěšných turné kanadské bluegrassové a folkové skupiny The Dead South pokračuje. Jejich single In Hell I'll Be in Good Company se zaslouženě stal hitem a dosáhl více než 13 milionů zhlédnutí na YouTube. Následovalo jarní turné po Evropě, téměř naprosto vyprodané, které ještě upevnilo jejich pověst sympatické a zábavné live kapely s kvalitní produkcí na vysoké úrovni. Skupina je skutečně neobyčejná: dokazují to vyprodaná vystoupení v klubech plných tančících a jásajících fanoušků.

Teď má i zbytek Evropy šanci užít si fantastickou atmosféru vytvořenou dunícím basovým bubnem, rychlými sóly na banjo a proplétajícími se hlasy frontmanů Natea Hiltse a Scotta Pringleho. Trasa turné skupinu zavede do Holandska, Německa, Belgie, Dánska, České republiky, Rakouska, Švýcarska a Francie. The Dead South na přání stále se zvětšujícího počtu fanoušků zahraje jak oblíbené skladby z debutového alba Good Company, tak ty nejnovější z alba Illusions & Doubt. Dynamika těchto živých vystoupení je naprosto jedinečná.


Mladí Kanaďané jsou na rozdíl od jiných bluegrassových skupin mnohem flexibilnější a dokáží svou hrou na mandolínu, cello, banjo a akustické kytary obecenstvo přivést do varu. Temný, chraptivý zpěv Natea Hiltse je v dokonalé harmonii s jemnějším, čistším hlasem Scotta Pringleho. Výsledek je báječný a strhující. Jevištěm The Dead South je nyní celý svět – v USA jsou žádanější než kdykoli předtím a o jejich moderní bluegrassový folk projevilo zájem dokonce i Japonsko a Austrálie. Pro tuhle sympatickou skupinu je ovšem typické, že na své první fanoušky nezapomíná a vždycky si k nim znovu najde cestu.

Devarrow (Graham Ereaux) prokládá své písně drobnými kompaktními příběhy a zážitky z vystoupení. Tyto texty mají zcela osobitý půvab. Devarrow vypráví o vlastní životní pouti plné hledání sebe sama, úvah a neobyčejných fantazijních světů. Jeho sympatický a upřímný projev a pozoruhodné akustické vystoupení si získalo velký ohlas už na nedávném turné po Německu.

Info

The Dead South (ca)
Support: Devarrow (ca)
16. 11. 2017 19:00
Klub 007 Strahov, Praha

www.facebook.com/events/699335626933045
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.

Thom Yorke v Praze i na Pohodě

redakce 15.10.2019

Thom Yorke přiveze do pražského Fora Karlín a na slovenský festival Pohoda svůj projekt Tomorrow's Modern Boxes.

Kabinet Múz odhaluje svůj podzimní jídelníček

redakce 15.10.2019

Psychedelií zahalený pop s lyrickým dívčím vokálem a bluesovým příběhem i mnoho dalších stylů pro letošní podzim.

Listopadové pátrání po kořenech - Ned Collette v Kaštanu

redakce 14.10.2019

Ned Collette se po několika letech konečně vrátí do Prahy, tentokrát se svou tříčlennou doprovodnou skupinou poprvé naživo představit loňské album Old Chestnut.

Raketkanon vyjíždí na poslední turné

redakce 14.10.2019

Jednou ze zastávek posledního klubového tour Raketkanon bude i vídeňská Arena, Čechám i Slovensku se tentokrát vyhnou.

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.

Beth Hart ve větším

redakce 11.10.2019

Beth Hart pokaždé přijíždí se zbrusu novým playlistem, pokaždé překvapí vyvážeností svého setu a talentem.