Zprávy / Pozvánky

Kanadští The Dead South na Sedmičce

Kanadští The Dead South na Sedmičce

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.08.2017

Dlouhá řada úspěšných turné kanadské bluegrassové a folkové skupiny The Dead South pokračuje. Jejich single In Hell I'll Be in Good Company se zaslouženě stal hitem a dosáhl více než 13 milionů zhlédnutí na YouTube. Následovalo jarní turné po Evropě, téměř naprosto vyprodané, které ještě upevnilo jejich pověst sympatické a zábavné live kapely s kvalitní produkcí na vysoké úrovni. Skupina je skutečně neobyčejná: dokazují to vyprodaná vystoupení v klubech plných tančících a jásajících fanoušků.

Teď má i zbytek Evropy šanci užít si fantastickou atmosféru vytvořenou dunícím basovým bubnem, rychlými sóly na banjo a proplétajícími se hlasy frontmanů Natea Hiltse a Scotta Pringleho. Trasa turné skupinu zavede do Holandska, Německa, Belgie, Dánska, České republiky, Rakouska, Švýcarska a Francie. The Dead South na přání stále se zvětšujícího počtu fanoušků zahraje jak oblíbené skladby z debutového alba Good Company, tak ty nejnovější z alba Illusions & Doubt. Dynamika těchto živých vystoupení je naprosto jedinečná.


Mladí Kanaďané jsou na rozdíl od jiných bluegrassových skupin mnohem flexibilnější a dokáží svou hrou na mandolínu, cello, banjo a akustické kytary obecenstvo přivést do varu. Temný, chraptivý zpěv Natea Hiltse je v dokonalé harmonii s jemnějším, čistším hlasem Scotta Pringleho. Výsledek je báječný a strhující. Jevištěm The Dead South je nyní celý svět – v USA jsou žádanější než kdykoli předtím a o jejich moderní bluegrassový folk projevilo zájem dokonce i Japonsko a Austrálie. Pro tuhle sympatickou skupinu je ovšem typické, že na své první fanoušky nezapomíná a vždycky si k nim znovu najde cestu.

Devarrow (Graham Ereaux) prokládá své písně drobnými kompaktními příběhy a zážitky z vystoupení. Tyto texty mají zcela osobitý půvab. Devarrow vypráví o vlastní životní pouti plné hledání sebe sama, úvah a neobyčejných fantazijních světů. Jeho sympatický a upřímný projev a pozoruhodné akustické vystoupení si získalo velký ohlas už na nedávném turné po Německu.

Info

The Dead South (ca)
Support: Devarrow (ca)
16. 11. 2017 19:00
Klub 007 Strahov, Praha

www.facebook.com/events/699335626933045
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.

Elektronické duo Bratři procestuje šestnáct evropských zemí

redakce 19.05.2020

Během více než měsíčního online showcase projektu budou představeny kapely, které formují budoucnost evropské hudby. Liveurope.

První společný koncert všech dobrých lidí labelu Divnosti

redakce 17.05.2020

Label Divnosti představí své kapely a projekty Ima Teva, Člověk krve, Neřvi mi do ucha a něco něco.

V Lucerna Music Baru se v průběhu května uskuteční série eKoncertů

redakce 15.05.2020

Kapely si zahrají opět s přítomným publikem a fanoušci budou znovu součástí živého koncertu přímo v klubu i online.