Zprávy / Festivalové

Karlovarský festival ohlásil další hosty a zahajovací film

Karlovarský festival ohlásil další hosty a zahajovací film

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.06.2023

Hosty prvního víkendu 57. ročníku MFF Karlovy Vary budou skotský herec, režisér a producent Ewan McGregor a švédská herečka Alicia Vikanderová. Obě osobnosti převezmou Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary a představí své nejnovější filmy. Zahajovacím snímkem letošního festivalového ročníku bude Královnin gambit (Firebrand), který měl premiéru v Hlavní soutěži letošního filmového festivalu v Cannes.

Ewan McGregor představí festivalovému publiku snímek Druhá šance (You Sing Loud, I Sing Louder), v němž hrají hlavní role společně s dcerou, herečkou a producentkou Clarou McGregorovou. Film Druhá šance je dramatickou road movie, v níž se otec a dcera vydávají na cestu, která jim přináší nečekaná setkání, ale především návrat k sobě samým a obnovení vzájemného vztahu po období odcizení. Clara McGregorová je u tohoto filmu rovněž autorkou námětu a producentkou. Ewan McGregor je výkonným producentem snímku.

Zahajovacím filmem 57. ročníku MFF Karlovy Vary bude britské historické drama Královnin gambit (Firebrand), v němž hlavní role vytvořili Alicia Vikanderová a Jude Law. Snímek režíroval brazilský režisér Karim Aïnouz podle scénáře Henrietty a Jessiky Ashwortových, vycházejícího z novely Elizabeth Fremantleové Queen´s Gambit. Čtyři roky po úspěšném artovém drahokamu Neviditelný život Eurídice Gusmãové přichází Karim Aïnouz s dalším strhujícím a stylisticky podmanivým svědectvím o nezdolné ženské vnitřní síle, jež nedávno soutěžilo v Cannes o Zlatou palmu. Šestnácté století se blíží ke své polovině a v tudorovské Anglii vládne smutně proslulý Jindřich VIII. Jeho šestá žena Kateřina Parrová žije s vědomím toho, že nemusí být poslední tyranovou chotí, a zároveň doufá v uskutečnění svých progresivních myšlenek, spojených především s vírou. Úchvatní Alicia Vikander a Jude Law v hlavních rolích moderně vyprávěného dobového filmu, který je zároveň svého druhu psychologickým thrillerem.

Info

MFF Karlovy Vary
30. 6. –⁠ 8. 7. 2023
Karlovy Vary
web festivalu

foto © se svolením MFF KV

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce 29.11.2023

All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Na Pohode 2024 vystúpi James Blake, Pendulum, Jockstrap alebo The Armed

redakce 17.11.2023

Na trenčianskom letisku v júli vystúpi v kompletnej kapelovej live zostave Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Queens of the Stone Age na Colours of Ostrava

redakce 15.11.2023

Po turbulentním období plném zdrcujících osobních výzev se kapela navrátila ke svým kořenům.

Hradby Samoty s podtitulom Bratislava Intermezzo

redakce 14.11.2023

Gnaw Their Tongues nie je nič ľahké na strávenie – kombináciou black metalu, noisu, industrialu a jeho extrémneho sonického vystúpenia dostáva poslucháčov do katarzie.

Brutal Assault zahušťuje sestavu

redakce 12.11.2023

Norská ikona Satyricon v létě po osmi letech v pevnosti. V rámci festivalu Brutal Assault.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace