Zprávy / Festivalové

Karlovarský filmový festival bude přenášet streamovací platforma KVIFF.TV

Karlovarský filmový festival bude přenášet streamovací platforma KVIFF.TV

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.06.2022

Díky oficiální festivalové online televizi KVIFF.TV LIVE mohli atmosféru 55. ročníku sledovat filmoví fanoušci po celém světě. Po úspěšném pilotním startu platformy letos pokračují pořadatelé festivalu v jejím dalším rozvoji. Ani letos nebude KVIFF.TV LIVE na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary chybět a během 56. ročníku, který proběhne od 1. do 9. července, bude divákům zprostředkovávat ty nejdůležitější momenty přímo z centra dění. Současná podoba KVIFF.TV také nově obsahuje knihovnu více než 500 filmů a už nyní divákům nabízí např. festivalový warm-up v podobě snímků, které byly úspěšně uvedeny v programu festivalu loni i v předešlých letech.

„Spolu s kolegy z programového týmu festivalu bedlivě sledujeme směřování současného světového filmu, proto s radostí a cinefilským vzrušením vítáme možnost podělit se o zážitky ze zhlédnutých snímků nejen s diváky festivalovými v průběhu deseti letních dnů, ale i s naším novým virtuálním obecenstvem dvanáct měsíců v roce. Chceme, aby se diváci v našem online kině cítili skvěle, proto vedle kvalitních filmů nabídneme i pestrý alternativní obsah, který emoci z viděných snímků umocní a nabídne další, neméně vzrušující rozměr mimořádného diváckého zážitků,“ doplňuje umělecký ředitel Karel Och.


Praktickým průvodcem každého návštěvníka festivalu se ve vysílání KVIFF.TV LIVE opět stane KVIFF Guide Janka Rubeše, moderátor Saša Michailidis každý den divákům prostřednictvím Festivalových zpráv nabídne přehled stěžejních událostí. Diváci se mohou těšit i na pokračování úspěšné série rozhovorů Čestmíra Strakatého Prostor KVIFF X se zajímavými hosty festivalu, v pořadu Meet the Filmmakers se představí tvůrci, kteří prezentují své filmy v rámci programu letošního ročníku. Filmovou inspiraci na každý den zajistí dramaturgický tým v čele s uměleckým ředitelem Karlem Ochem v pořadech Film Brief a Curator’s Choice. Cyklus Legendy KVIFFU představí další klíčové osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do karlovarské historie, a pořad Slavné festivaly zase poodhalí zákulisí věhlasných svátků filmu.

Stěžejní novinkou KVIFF.TV je start celoročního provozu platformy s knihovnou více než 500 filmů. Ta nabídne kurátorovaný výběr filmů, který vznikl pod vedením zkušeného programového týmu karlovarského festivalu a ve spolupráci s distribuční společností Aerofilms. Všechny filmy z knihovny jsou divákům dostupné k přehrání či stažení formou jednorázového nákupu, naprostou většinu filmů mohou získat s výhodným měsíčním či ročním předplatným, filmové novinky nad rámec předplatného pak předplatitelé mohou získat s výraznou slevou. Bezprostředně po festivalu KVIFF.TV nabídne i několik snímků z programu letošního 56. ročníku, naplno tak odstartuje své celoroční fungování a umožní festivalovým fanouškům dopřávat si kvalitní filmové zážitky po celý rok.

Info

56th Karlovy Vary International Film Festival
1.–9. 7. 2022
Karlovy Vary
Fb událost

vizuál © se souhlasem KVIFF

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezinárodní komiksový festival KOMA

redakce 02.06.2023

Již tradičně se uskuteční komiksový battle nebo storytelling spojený s živým malováním a také večerní koncerty.

Mighty Sounds v čele s Rancid

redakce 01.06.2023

Na Mighty Sounds je pověstná především uvolněná atmosféra, která není tvořena jen hudebním programem.

Luhovaný Vincent a dovolená jako stav mysli

redakce 30.05.2023

Dovolená je pro Vincenta spíše než fyzickým únikem do dálek, z domova pryč, především stavem mysli, uměním uvolnit vnitřní napětí a odpočinout si, lhostejno kde.

U:fest v Rožnově pod Radhoštěm podruhé

redakce 29.05.2023

U:Fest tematicky pokračuje ve zkoumání zprostředkování kultury a umění v době vysoké technologické digitalizace a umělé inteligence.

Třetí ročník minifestivalu Hacienda Barcelona

redakce 28.05.2023

Tahouny akce bude vedle Orient nebo Alpha Strategy i delegace tří rakouských kapel.

Festival Slunovrat nabízí

redakce 28.05.2023

Young Gods, Tata Bojs, prof. Zubov či Olga Sommerová – to jsou některá jména z více než stovky vystupujících.

International Shakuhachi Festival Prague: Hudba a změněné vědomí

redakce 26.05.2023

Letošní ročník nabídne devět koncertů a na čtyřicet výukových lekcí hry na tradiční japonské nástroje.

Zahajovací koncert MFF Karlovy Vary s kapelou Morcheeba

redakce 25.05.2023

Slavnostní koncert letošního ročníku bude mít letos exkluzivní obsazení. Kromě Russella Crowea a kapely Indoor Garden Party zahraje také britská Morcheeba.

Lunchmeat Festival 2023 se dívá pod povrch

redakce 24.05.2023

Kromě mezinárodních umělců chceme letos zviditelnit výjimečné místní hudebníky, které neustále objevujeme na naší agilní scéně, říkají organizátoři.

Vrací se Prague Death Mass

redakce 24.05.2023

Festival nabízí atmosféru i nekompromisní agresi, kapely ortodoxní i experimentální umělce, zavedené spolky i novější jména.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace