Zprávy / Festivalové

Karlovarský filmový festival bude přenášet streamovací platforma KVIFF.TV

Karlovarský filmový festival bude přenášet streamovací platforma KVIFF.TV

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.06.2022

Díky oficiální festivalové online televizi KVIFF.TV LIVE mohli atmosféru 55. ročníku sledovat filmoví fanoušci po celém světě. Po úspěšném pilotním startu platformy letos pokračují pořadatelé festivalu v jejím dalším rozvoji. Ani letos nebude KVIFF.TV LIVE na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary chybět a během 56. ročníku, který proběhne od 1. do 9. července, bude divákům zprostředkovávat ty nejdůležitější momenty přímo z centra dění. Současná podoba KVIFF.TV také nově obsahuje knihovnu více než 500 filmů a už nyní divákům nabízí např. festivalový warm-up v podobě snímků, které byly úspěšně uvedeny v programu festivalu loni i v předešlých letech.

„Spolu s kolegy z programového týmu festivalu bedlivě sledujeme směřování současného světového filmu, proto s radostí a cinefilským vzrušením vítáme možnost podělit se o zážitky ze zhlédnutých snímků nejen s diváky festivalovými v průběhu deseti letních dnů, ale i s naším novým virtuálním obecenstvem dvanáct měsíců v roce. Chceme, aby se diváci v našem online kině cítili skvěle, proto vedle kvalitních filmů nabídneme i pestrý alternativní obsah, který emoci z viděných snímků umocní a nabídne další, neméně vzrušující rozměr mimořádného diváckého zážitků,“ doplňuje umělecký ředitel Karel Och.


Praktickým průvodcem každého návštěvníka festivalu se ve vysílání KVIFF.TV LIVE opět stane KVIFF Guide Janka Rubeše, moderátor Saša Michailidis každý den divákům prostřednictvím Festivalových zpráv nabídne přehled stěžejních událostí. Diváci se mohou těšit i na pokračování úspěšné série rozhovorů Čestmíra Strakatého Prostor KVIFF X se zajímavými hosty festivalu, v pořadu Meet the Filmmakers se představí tvůrci, kteří prezentují své filmy v rámci programu letošního ročníku. Filmovou inspiraci na každý den zajistí dramaturgický tým v čele s uměleckým ředitelem Karlem Ochem v pořadech Film Brief a Curator’s Choice. Cyklus Legendy KVIFFU představí další klíčové osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do karlovarské historie, a pořad Slavné festivaly zase poodhalí zákulisí věhlasných svátků filmu.

Stěžejní novinkou KVIFF.TV je start celoročního provozu platformy s knihovnou více než 500 filmů. Ta nabídne kurátorovaný výběr filmů, který vznikl pod vedením zkušeného programového týmu karlovarského festivalu a ve spolupráci s distribuční společností Aerofilms. Všechny filmy z knihovny jsou divákům dostupné k přehrání či stažení formou jednorázového nákupu, naprostou většinu filmů mohou získat s výhodným měsíčním či ročním předplatným, filmové novinky nad rámec předplatného pak předplatitelé mohou získat s výraznou slevou. Bezprostředně po festivalu KVIFF.TV nabídne i několik snímků z programu letošního 56. ročníku, naplno tak odstartuje své celoroční fungování a umožní festivalovým fanouškům dopřávat si kvalitní filmové zážitky po celý rok.

Info

56th Karlovy Vary International Film Festival
1.–9. 7. 2022
Karlovy Vary
Fb událost

vizuál © se souhlasem KVIFF

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Arctangent dorazí Opeth, Cult of Luna a další

redakce 10.08.2022

Milovníci mathrockových rytmů a anglického bláta se mohou těšit na Lightning Bolt, A. A. Williams, Emmu Ruth Rundle, Mono, Zeal and Ardor, Godlfesh, Amenra a další.

Polský Fest Festival je za rohem

redakce 09.08.2022

Letos se na devíti hlavních scénách a v dalších zónách představí přes 200 umělců z celého světa.

Ugandský festival Nyege Nyege zveřejňuje lineup

redakce 09.08.2022

Na festivalu se předství mimojiné ghansko-nigerijská zpěvačka Adomaa, keňská popová hvězda Kabeaushé a nigerijská rapperka MC Aunty Rayzor.

Mezipatra opět na Prague Pride

redakce 07.08.2022

Polské drama Strachy v nás z prostředí katolického venkova, diskuze o asexualitě nebo pubquiz. Mezipatra přinášejí na Prague Pride bohatý doprovodný program.

Brutal Assault nabídne rekordní počet kapel

redakce 07.08.2022

Brutal Assault se v letošním roce rozrůstá o další festivalový den. Jedna z největších metalových přehlídek v Evropě poprvé začíná už úterním programem.

Chcete hrát na slovinském Mentu?

redakce 06.08.2022

Slovinský festival Ment Ljubljana zve evropské kapely, sólové interprety a živé umělce s koncertními zkušenostmi a veřejně přístupným audio a video materiálem.

Soupiska Prague Gothic Treffen je komplet

redakce 04.08.2022

Na konci srpna se do Prahy opět vrátí největší setkání gotiků ve střední Evropě.

První ročník Mojoy festu

redakce 04.08.2022

Na tomto ročníku s podtitulkem „Songwriters Edition“ se mimo jiné představí grunge-folkový Milo Karvas se svojí „on the road“ tvorbou.

Sound festival na Altenburgu 1964

redakce 02.08.2022

Na clubbery čekají dvě stage, temná atmosféra a především současný berlínský techno sound, který přijede reprezentovat francouzská DJka Léa Occhi.

Festival Sziget příští týden i s českou stopou

redakce 02.08.2022

Dostat se do programu festivalu se letos podařilo hned několika zástupcům české a slovenské scény

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace