Zprávy / Pozvánky

Karneval brazilských filmů: Kino Brasil

Karneval brazilských filmů: Kino Brasil

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.09.2016

Ve dnech 3. a 6. listopadu 2016 proběhne v pražském Biu Oko již třetí ročník festivalu Kino Brasil – karneval brazilských filmů. V následujícím týdnu proběhnou ozvěny festivalu v kinech v Plzni (11. listopadu), Ostravě (12. listopadu) a Olomouci (13. listopadu). Organizátorem akce je spolek Saudade. Cílem festivalu je představit českému publiku Brazílii v její pestrosti a různorodosti, prostřednictvím filmů, které nejsou v Čechách známé a běžně dostupné. V rámci festivalu bude promítáno na desítku celovečerních filmů, výběr z děl brazilské kinematografie se zaměřením na současnost, každý film s odlišnou tematikou a žánrovým zařazením, nebude chybět ani současná dokumentární a animovaná tvorba. Festivalové projekce dále doplní brazilská hudba, tanec a občerstvení v rámci doprovodného programu. Festival Kino Brasil je koncipován jako pravidelná událost na českém kulturním poli s roční periodicitou.

Třetí ročník karnevalu brazilských filmů se divákům představí na začátku listopadu tentokrát nejen v Praze, ale i v kinech v Plzni, Ostravě a Olomouci. Tento rok, stejně jako loni připravujeme divoký mix současné brazilské filmové produkce. Cílem je opět ukázat divákovi současnou brazilskou kinematografii a přenést ho do světa, kde film není pouhou analogií k bujarým brazilským oslavám s kulisami riodejaneirského Krista Spasitele, ale zobrazením pestré brazilské reality očima současných režisérů původem z Brazílie. Festival vypukne 3. listopadu v pražském Biu Oko a bude pak pokračovat ve vybraných regionálních městech. Jeho diváci se mohou těšit na dny nabité nejen filmovými překvapeními, ale i doprovodným programem.


Mezi největší lákadla letošního roku patří například snímek Aquarius. V hlavní rolí brilantní Sonia Braga představuje bývalou hudební kritičku, která tvrdohlavě odmítá opustit byt, ve kterém vyrůstala a žila se svou rodinou, a ponechat ho tak na pospas novému investorovi. Její vzpoura proti establishmentu, uhrančivost a smyslnost, ale i protestní gesto režiséra Klébera Filho Mendoci zaujalo diváky i filmové kritiky na filmovém festivalu v Cannes. Dalším filmem, kterým spolek Saudade chce českým divákům zprostředkovat nový pohled na Brazílii je snímek Nejsem tvůj syn (Mãe só há uma). Film od režisérky Anny Muylaert, jejíž předchozí film Kdy se máma vrátí? (Que horas ela volta?) byl představen na minulém ročníku a sklidil velký divácky úspěch, opět umně vhlíží do pocitů jednotlivých postav a předestírá divákům zásadní společenské téma vztahu syna k "matce".

Přijďte s námi poznat jinou než olympijskou tvář Brazílie. Přijďte se podívat na Brazílii viděnou očima současných brazilských filmových tvůrců. Organizátoři se těší na shledanou v listopad v kině či na jakékoli doprovodné akci.

Info

Kino Brasil 2016

www.facebook.com/kinobrasil
www.kinobrasil.cz

Foto © Victor Jucá

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.