Zprávy / Festivalové

Karneval Letiště poosmé

Karneval Letiště poosmé

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.07.2022

Propojení uměleckých světů. Výlety do hlubin Vesmíru za doprovodu jazzových melodií a elektronických beatů. Vážné i nevážné performance. A především nekonečná radost z dalšího setkání. To všechno vás čeká na palubě mytické vzducholodi, která už zvolna sestupuje do nižších sfér a chystá se na přistání v intergalaktickém hubu Karnola. Těšte se na oslavu života, která potrvá celé tři dny a noci, od 21. do 23. července.

Čtvrteční program festivalu Letiště zahájí DJ Swing Garden svým setem plným elektronických beatů umně namíchaných s jazzem, funky, ale i rock’n’rollem. Živým hraním na housle ho doprovodí Tomáš Havlínek, který si vzápětí vystřihne i koncert se svou domovskou kapelou Sépie z hor. Pomyslným vrcholem prvního dne pak bude představení Odvaha k beznaději umělecké platformy CO2kolektiv. Předpovědi nezvratných klimatických změn na planetě se čím dál rychleji naplňují a někdy i předstihují ty nejpesimističtější scénáře. Klimatické drama nás tak zavede do budoucnosti, kdy lidstvo existuje, ale vymírá. Na jedné pohřební hostině se setkávají vzdálení příbuzní Ema a Samuel a každý z nich má jinou odpověď na otázku, jak se s nastalou situací vyrovnat. Hudbu k představení složil Matěj Kotouček, který pak svým projektem Loops of Decay uzavře první večer.

První páteční tóny budou patřit jednomu z nejzajímavějších jmen letošního ročníku, všestranné kalifornské umělkyni Alison Wheeler. Zpěvačka, která vám svou křehkostí tu a tam připomene Reginu Spektor, vytváří za pomoci jazzu a výtvarného umění svůj jedinečný svět plný improvizace, nostalgie a lásky k impresionismu, do kterého vás přizve. Pak už jen nádech a skok rovnýma nohama do setu oscilujího mezi elektronikou, technem, či deep housem. Tomáš Dvořák aka Floex naservíruje ve svém DJ setu pestrobarevný styl plný energie a spolu se svým pomocníkem, bubnujícím robotem Josefem z kultovní hry Machinarium, vám dopřeje spoustu extatických okamžiků. V těch bude pokračovat i zábavné taneční acid soul duo FuHa, tvořené posledním žijícím zástupcem klubu mrtvých básníků Louis de Fumésem a věrozvěstem organické elektroniky a výkonnou beat machine Lang Biankem.

Poslední den karnevalu nabídne hudební sestavu z nejrůznějších koutů světa. Sobotní večer bude patřit britskému uskupení Mama Sutra kolem bubeníka Pharoah Rusella. Ten vás spolu se svými spoluhráči přenese do raných sedmdesátých let a dýchne na vás jejich nezaměnitelnou atmosférou plnou jazzu, soulu, funku a tance. Zhoupnout se do rytmu originálních nadžánrových fúzí můžete i s pražským powerjazzovým triem TRIplay nebo přibyslavskými Beat Architects. Ani tento rok nepřijdou naše uši o oblíbený hlas festivalu, soulovou zpěvačku s americko-slovenskými kořeny, Ashley Abrman, která tentokrát dorazí s lo-fi hip hop projektem beat.cut. Noční soundtrack pak postupně vytvoří DJs Jeffology, Lank Biank, Modrozelený Svět nebo ukrajinský rodák Seth Gecko. Bude se tančit, bude se radovat až do časného rána.

Kromě čtvrtečního dne, který bude probíhat přímo v Karnole, se můžou návštěvníci i náhodní kolemjdoucí těšit také na doprovodný program v různých částech města. V páteční podvečer rozezní Masarykovo náměstí buskingový koncert kapely The Most Naked Man, o podívanou se postarají kejklíři a komedianti. V sobotu se pak program přesune do parku Čs. legií, kde nabídne kromě DJs i slam poetry, open-mic, tematické workshopy nebo vzdušnou akro show.

Info

Letiště
21.–⁠23. 7. 2022
Karnola, Hranice
Fb událost

foto © se svolením festivalu Letiště

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace