Zprávy / Festivalové

Karneval Letiště poosmé

Karneval Letiště poosmé

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.07.2022

Propojení uměleckých světů. Výlety do hlubin Vesmíru za doprovodu jazzových melodií a elektronických beatů. Vážné i nevážné performance. A především nekonečná radost z dalšího setkání. To všechno vás čeká na palubě mytické vzducholodi, která už zvolna sestupuje do nižších sfér a chystá se na přistání v intergalaktickém hubu Karnola. Těšte se na oslavu života, která potrvá celé tři dny a noci, od 21. do 23. července.

Čtvrteční program festivalu Letiště zahájí DJ Swing Garden svým setem plným elektronických beatů umně namíchaných s jazzem, funky, ale i rock’n’rollem. Živým hraním na housle ho doprovodí Tomáš Havlínek, který si vzápětí vystřihne i koncert se svou domovskou kapelou Sépie z hor. Pomyslným vrcholem prvního dne pak bude představení Odvaha k beznaději umělecké platformy CO2kolektiv. Předpovědi nezvratných klimatických změn na planetě se čím dál rychleji naplňují a někdy i předstihují ty nejpesimističtější scénáře. Klimatické drama nás tak zavede do budoucnosti, kdy lidstvo existuje, ale vymírá. Na jedné pohřební hostině se setkávají vzdálení příbuzní Ema a Samuel a každý z nich má jinou odpověď na otázku, jak se s nastalou situací vyrovnat. Hudbu k představení složil Matěj Kotouček, který pak svým projektem Loops of Decay uzavře první večer.

První páteční tóny budou patřit jednomu z nejzajímavějších jmen letošního ročníku, všestranné kalifornské umělkyni Alison Wheeler. Zpěvačka, která vám svou křehkostí tu a tam připomene Reginu Spektor, vytváří za pomoci jazzu a výtvarného umění svůj jedinečný svět plný improvizace, nostalgie a lásky k impresionismu, do kterého vás přizve. Pak už jen nádech a skok rovnýma nohama do setu oscilujího mezi elektronikou, technem, či deep housem. Tomáš Dvořák aka Floex naservíruje ve svém DJ setu pestrobarevný styl plný energie a spolu se svým pomocníkem, bubnujícím robotem Josefem z kultovní hry Machinarium, vám dopřeje spoustu extatických okamžiků. V těch bude pokračovat i zábavné taneční acid soul duo FuHa, tvořené posledním žijícím zástupcem klubu mrtvých básníků Louis de Fumésem a věrozvěstem organické elektroniky a výkonnou beat machine Lang Biankem.

Poslední den karnevalu nabídne hudební sestavu z nejrůznějších koutů světa. Sobotní večer bude patřit britskému uskupení Mama Sutra kolem bubeníka Pharoah Rusella. Ten vás spolu se svými spoluhráči přenese do raných sedmdesátých let a dýchne na vás jejich nezaměnitelnou atmosférou plnou jazzu, soulu, funku a tance. Zhoupnout se do rytmu originálních nadžánrových fúzí můžete i s pražským powerjazzovým triem TRIplay nebo přibyslavskými Beat Architects. Ani tento rok nepřijdou naše uši o oblíbený hlas festivalu, soulovou zpěvačku s americko-slovenskými kořeny, Ashley Abrman, která tentokrát dorazí s lo-fi hip hop projektem beat.cut. Noční soundtrack pak postupně vytvoří DJs Jeffology, Lank Biank, Modrozelený Svět nebo ukrajinský rodák Seth Gecko. Bude se tančit, bude se radovat až do časného rána.

Kromě čtvrtečního dne, který bude probíhat přímo v Karnole, se můžou návštěvníci i náhodní kolemjdoucí těšit také na doprovodný program v různých částech města. V páteční podvečer rozezní Masarykovo náměstí buskingový koncert kapely The Most Naked Man, o podívanou se postarají kejklíři a komedianti. V sobotu se pak program přesune do parku Čs. legií, kde nabídne kromě DJs i slam poetry, open-mic, tematické workshopy nebo vzdušnou akro show.

Info

Letiště
21.–⁠23. 7. 2022
Karnola, Hranice
Fb událost

foto © se svolením festivalu Letiště

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Exit Festival nabízí v Česku neokoukané hvězdy

redakce 30.06.2024

Taneční aréna je vizuálně propracovaná scéna známá svými kultovními večírky až do východu slunce nad Petrovaradínskou pevností.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace