Zprávy / Pozvánky

Kasárna Karlín ožívají open airy

Kasárna Karlín ožívají open airy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.07.2022

Noise rock, psychedelie, ale i rap nebo jazz. Prostor Kasáren Karlín letos v létě ožívá sérií venkovních koncertů. Hraje se na novém pódiu za kasárenskou saunou.

„Kasárna Karlín mají lidé spojená především s letním kinem. Tentokrát jsme ale chtěli program zpestřit také letními koncerty,” přibližuje za Kasárna Radek Pavlovič. „Neomezujeme se žádnými žánry, a proto na novém venkovním pódiu za kasárenskou saunou zazní jazz, ale i noiserock, rap nebo psychedelic rock,“ dodává.

Na programu jsou ukrajinští milovníci 60s zvuku stejně jako devadesátkového britpopu Love'n'Joy v doprovodu psychedeliků Madhouse Express, kteří před časem přispěli dvěma skladbami na soundtrack k filmu Okupace. Jen o den dřív zahrají pro změnu Uthando, sedmičlenný soubor a svěží vítr na jazzové scéně, který zvítězil v soutěži Jazz Fruit 2021 pro mladé talenty. Jejich debutová deska na Ma Records nezapře láskou k volné improvizaci a odvaze obohatit jazzové postupy o jiné žánry. V srpnu pro změnu do Kasáren dorazí Sisa Feher & Khi, kapela vedená slovenskou zpěvačkou Sisou Fehérovou primárně na jazzovém zvuku, do kterého se ale proplétá folklorní vlivy, navíc v nestandardním nástrojovém obsazení: trubka, křídlovka a pozoun.

Info

Kasárna Karlín
Fb

foto © Jan Kuča

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Gaahls Wyrd, Saor a Gaerea, lahodná chuť temnoty

redakce 04.10.2022

Přijede ikona Gaahl (ex-Gorgoroth, Wardruna ad.) se svou kapelou v doprovodu skotských Saor a nabušených Portugalců Gaerea.

PSH na Nekonečném turné

redakce 03.10.2022

Po úspěchu PSH Nekonečný příběh v kinech přicházejí tvůrci se společnou Nekonečnou tour filmu a koncertu kapely.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Do Prahy přijíždí McGoldrick, McCusker & Doyle

redakce 28.09.2022

Jejich interpretace lidových písní Anglie, Skotska a Irska, a především vlastních skladeb, je nakažlivě energická, jiskřivá, provedena s neuvěřitelnou vřelostí a lehkostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace