Zprávy / Pozvánky

Kavalkáda Black Midi dobude podruhé Prahu

Kavalkáda Black Midi dobude podruhé Prahu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.12.2021

„Zvukoví vědci nepřestávají vycházet z údivu,“ hlásá titutek recenze nového alba Black Midi. Londýnští experimentátoři přijedou 15. května podruhé do Prahy. Koncert, pořádaný stejně jako před dvěma lety Heartnoize Promotion, se tentokrát namísto Underdogs’ odehraje v nedaleké MeetFactory. Black Midi s sebou přivezou v roce 2022 své druhé album Cavalcade, které (věrně svému názvu odkazujícímu na slavnostní jezdecký průvod) přináší pestrou směsici math rocku, jazzu, postpunku a mnoha dalších žánrů. To stejně jako na cenu Mercury nominovaném debutu Schlagenheim kombinují do živelného a zároveň propracovaného celku. Letošní deska se pak objevuje napříč žebříčky nejlepších alb roku na čelních místech s přídomky jako odvážná, výjimečná, velkolepá nebo geniální.

Kapela upsaná kultovnímu londýnskému labelu Rough Trade se stala senzací už před vydáním prvního alba, letos v květnu pak vydáním Cavalcade jen utvrdila svou mimořádnou pozici v rámci „nové divné“ vlny britských hudebníků. „Black Midi na albu Cavalcade s obdivuhodnou lehkostí mísí epické prvky s absurdními úlety. Zejména pro milovníky monty pythonovského humoru jde v tomto ohledu přímo o svatý grál,“ hodnotí desku František Formánek pro A2. Kouzlo Black Midi ale nespočívá jen v precizní práci ve studiu, živelnou energii jejich koncertů si mohli vyzkoušet i čeští fanoušci. „Něco takového jsem ještě nikdy neviděl a neslyšel,“ napsal po tuzemské premiéře kapely Karel Buriánek. „Snaha o zprostředkování toho zážitku mi připomíná mé brněnské kamarády, kteří se po návratu z koncertu Marca Ribota rozhodli rozhodli o tom nikomu nic neříkat, protože by to stejně nemělo smysl.“

Info

Black Midi (uk)
MeetFactory, Praha
15. 5. 2022 20:00
fb event

grafika © Anthrox Studio

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

něco něco představí nového bubeníka

redakce 10.08.2022

„Koncerty, které si sami pořádáme, pro nás mají speciální atmosféru a večer má pak trošku spiklenecké kouzlo," říkají něco něco před hraním v Café V lese.

Bottled Fish a Visiteur míří do Café V lese

redakce 09.08.2022

Visiteur, duo ze Stockholmu, které nedávno vydalo debut Arrival, se vyznačuje neodolatelně energetickými show.

Nová koncertní série: Hudební Vzlet

redakce 08.08.2022

Nově přináší Vzlet také nadžánrovou dramaturgickou linku současné hudby, jejíž letní prolog zahájí právě Vladivojna La Chia a David Pomahač.

Selah Sue zahraje v Praze rovnou dvakrát

redakce 08.08.2022

Na nové desce Selah Sue poprvé podrobně prozkoumává vlastní slabiny i silné stránky, nechává je, ať se střetávají a soupeří o pozornost.

Palaye Royale se vrací v doprovodu bbno$

redakce 07.08.2022

Palaye Royale se po úspěšném březnovém koncertě vrací do pražské Malé sportovní haly.

Inspiral Garden: městský festival v Plzni

redakce 05.08.2022

Každý den festivalu je zakončen tzv. silent nights, kdy se hudební produkce přesune z reproduktorů do sluchátek.

Rachot v sprnu: Zea, Isaiah Collier & The Chosen Few, Lee Ranaldo a další

redakce 05.08.2022

Isaiah Collier je hudebník, který je pevně ukotven v odkazu jazzových velikánů, ale jeho hudba míří jako stroj času do budoucnosti.

Rodina a přátelé DJe Loutky pořádají dražbu jeho vinylů

redakce 03.08.2022

Výtěžek ze své vinylové sbírky chtěl poslat na dětskou onkologii. DJovo přání nyní plní rodina a přátelé.

Josefina Dusk a Dmitrievna křtí

redakce 03.08.2022

V Bike_Jesus představí Josefina Dusk své druhé EP Šklabuník (my jellyfish). Dmitrievna debutové album Parazit.

50 Cent po dvanácti letech v Praze

redakce 03.08.2022

50 Cent ani po letech od přelomového alba nepřestává dominovat nejvyšším příčkám světových hitparád a na kontě má nespočet megahitů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace