Zprávy

Každá změna nemusí být k horšímu: Lapalux před Flying Lotusem

Každá změna nemusí být k horšímu: Lapalux před Flying Lotusem

redakce | Zprávy | 31.10.2012

Organizátoři Radio Wave Stimul festivalu upravují line-up posledního večera 14. listopadu v pražské MeetFactory. Původně ohlášený americký hudebník Thundercat zrušil svou účast. Učinil tak i v dalších zastávkách turné, kde měl s Flying Lotusem vystupovat. Organizátoři proto sáhli po náhradě více než důstojné. Speciálně pro pražský koncert povolali jako předskokana vycházející elektronickou hvězdu jménem Lapalux. "Jsme přesvědčeni, že Lapalux bude adekvátní náhradou, představí se v sólovém live setu, což line-up večera jednoznačně obohatí," uvedl hudební dramaturg Radia Wave a Stimul festivalu Aleš Stuchlý.

Třiadvacetiletý Stuart Howard, který už pár let tvoří a vydává EPčka pod jménem Lapalux, je vycházející producentskou hvězdou z britského Essexu a své opusy zveřejňuje právě na Lotusově zámořské značce Brainfeeder. Mezi svoje tučné beaty Lapalux lapá smyčky r'n'b vokálů, analogové praskání i zastřený glitch-soul. Do houpavé letní atmosféry pašuje nekompromisně rozkývané kadence a popové dekonstrukce, jež připomínají ty ujetější počiny Aphexe Twina.

Abstraktní (nebo též „instrumentální“) hip hop se stal jedním z nejsvobodnějších stylů současné elektroniky – plejáda tvůrců, z nichž většina se pohybuje kolem kalifornského kolektivu Brainfeeder, klubu Low End Theory a jeho patrona Flying Lotuse, ve svých kompozicích používá nepřebernou paletu zvuků. Při hledání stylových východisek se zdaleka neomezuje jen na rejstřík klubové elektroniky, ale transcenduje do soulu, jazzu i ambientu. Společný večer Lapaluxe a Flying Lotuse tak slibuje nezapomenutelný výlet do tajů zvuku opravdu současné elektronické hudby.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba

redakce 15.10.2019

Houpací koně zvou na nahrávání akustického alba do broumovského Soulkostela uprostřed lesů. Akusticky zahrají i v listopadu v Praze před TaxiWars.

Resistor Sound Sessions s Mara Jade

redakce 15.10.2019

Podzim se rozjel opravdu rychle. Na Resistor Sound Sessions dorazila do Brna kapela Mara Jade a byl to pořádný sešup.

Thom Yorke v Praze i na Pohodě

redakce 15.10.2019

Thom Yorke přiveze do pražského Fora Karlín a na slovenský festival Pohoda svůj projekt Tomorrow's Modern Boxes.

Kabinet Múz odhaluje svůj podzimní jídelníček

redakce 15.10.2019

Psychedelií zahalený pop s lyrickým dívčím vokálem a bluesovým příběhem i mnoho dalších stylů pro letošní podzim.

Listopadové pátrání po kořenech - Ned Collette v Kaštanu

redakce 14.10.2019

Ned Collette se po několika letech konečně vrátí do Prahy, tentokrát se svou tříčlennou doprovodnou skupinou poprvé naživo představit loňské album Old Chestnut.

Full Moon #102 – Víc rapu!

redakce 14.10.2019

Českému rapu se daří i žije náramně, snad i proto je titulní téma říjnového vydání Full Moonu #102 zasvěceno právě lokální mutaci tolik populárního stylu.

Raketkanon vyjíždí na poslední turné

redakce 14.10.2019

Jednou ze zastávek posledního klubového tour Raketkanon bude i vídeňská Arena, Čechám i Slovensku se tentokrát vyhnou.

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho

redakce 13.10.2019

Vychádza ďalšia vinylová reedícia Deža Ursinyho z dielne združenia Provisorium. Pevnina sa vynára.