Zprávy

Kdo chce na Roadburn, nesmí se ve čtvrtek zapomenout v hospodě

Kdo chce na Roadburn, nesmí se ve čtvrtek zapomenout v hospodě

Daniel Katz | Zprávy | 03.10.2012

"Roadburn poskytuje naprosto odlišnou zkušenost než tradiční hudební festivaly. Je to malá, intimní a perfektně organizovaná akce. Roadburn pořádají lidi, kteří tuhle muziku a kapely milujou, a daří se jim vytvářet naprosto jedinečnou atmosféru, ve které vlastně není jasné, kdo je pořadatel, kdo kapela a kdo publikum. Rozdíly se úplně smažou." (Steve von Till, Neurosis)

Konání festivalu Roadburn je sice naplánováno až na duben příštího roku (přesněji od 18. do 20. dubna v holandském Tilburgu), ale kdo si chce jednu z nejlepších evropských, zdaleka nejen metalových akcí užít, musí si bedlivě pohlídat start předprodeje lístků. V posledních čtyřech letech se po nich totiž zaprášilo během půl hodinky a i když je to proti všem zákonům přírody, interval se pořád zkracuje. Vstupenky na Roadburn Festival 2013 začínají ve čtvrtek 4. října v 20:30 středoevropského času. Můžete koupit maximálně dva lupeny.

Ceny se mají takto:
třídenní: €165
čtyřdenní (včetně akce Afterburner): €185
pouze Afterburner: €32.50
kemp: € 57.50 (tři dny), €72.50 (čtyři dny)

Detailní informace zde:
www.roadburn.com/roadburn-2013/tickets

"Vstupenky se tehdy vyprodaly v předstihu několika měsíců za asi tři čtvrtě hodiny. Sama se dnes divím, jak je možné, že jsem tehdy to sobotní prosincové ráno nespala, ale ledabyle serfovala po ospalé noci strávené v práci po těch nejnemožnějších stránkách. 'Tak co teď? Nekoupím si ty lístky na Roadburn, když už jsem tady?' Za dvacet minut bylo po funuse. Měla jsem kliku, ale pravdou je, že se ty vstupenky daly sehnat ještě na milionu různých místech i poté: na oficiálním fóru Roadburnu, na jiných spřízněných fórech, na eBayi a když na to přišlo, tak i na místě od nějakejch už fakt idiotů." (Full Moon #1/2010)

Na Roadburnu 2013 vystoupí mj. Electric Wizard (kurátorují večer nazvaný The Electric Acid Orgy), Godflesh, kteří zahrají album Pure v celé délce, Neige (Alcest) coby "rezident", Primordial, Amenra, Goat, Cult of Luna, Asphyx, Teeth of the Sea nebo Witchsorrow. Není tak natřískáno jako v minulých letech, ale line-up není až do jara konečný a vždycky je k dispozici krámek s falafelem.

Více informací:
www.roadburn.com

"Na Roadburnu je v první řadě třeba ocenit to, jak věci fungují. Festival začínal někdy před patnácti lety (resp. v roce 2010 byla jeho 15. edice) a líp organizovanou akci abyste po celé Evropě pohledali. To místo v Tilburgu, kde se festival resp. jeho velká část koná, tomu nezměrně přispívá: popcentrum 013 je moderním multikulturním komplexem, kde všechno, na co si vzpomenete (bary, šatny, jídlo, kuřácké prostory, backstage i hajzly), šlape jako hodinky. Myslím, že by to musela bejt slušná náhoda a velká smůla, abyste někde museli stát frontu.

"Uvnitř 013 jsou tři koncertní prostory: luxusní Main Stage pro zhruba dva až tři tisíce lidí, řešená jako amfiteatr s ochozem ve třetím patře, několika bary a třemi, resp. pěti hlavními vstupy, fantastickým zvukem a nepřehlédnutelným prostorem pro vizuály. Green Room je o poznání menší, spíš klubová scéna s menším ochozem pro pár stovek fanoušků a Bat Cave je regulérní Sedmička, kde když hrají Altar of Plagues, topí se místnost v plamanech. Od loňska k 013 náleží V39, podobně řešený komplex naproti přes chodník, kde je kromě kina a 'odpočinkového centra' (nicméně jsme v Holandsku, dá se tomu říkat i 'místo, kde se dáme brko') taky kompletní merch všech hrajících kapel a krám s deskama. A tam se nedá bejt."

Roadburn se vám bude líbit, když: nesnášíte festivaly, nesnášíte miliony lidí na nich (kapacita Roadburnu je omezená cca dvěmi tisíci), nemáte rádi rozmary letního festivalového počasí, máte rádi metal, nevadí vám drogy, máte spoustu peněz, jste vegani nebo vegetariáni. Nezáleží na tom, jestli jste asociálové; 013 umí vyjít vstříc nejrůznějším rozpoložením.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mladé a nejmladší, indie V Lese

redakce 21.01.2020

Mladé kapely reprezentující shoegaze, indie-funk či sedmdesátkovou alternativu zkusí nezabloudit V Lese.

Do Boskovic přijedou Květy, Kafka Band, Mucha a desítky dalších

redakce 21.01.2020

K právě oznámeným patří kapela Květy, která zde oslaví dvacet let, Kafka Band, Mucha, Povodí Ohře a spousta dalších.

Vystřihnutí Acid Row, Džan Devleha Baro Chandel

redakce 21.01.2020

Jedni mají nový singl, druzí labutí píseň.

Mooncloud #39: Guilty Echoes

redakce 20.01.2020

Devětatřicátý výběr do mixtapové série Mooncloud, tentokráte z Brna. Guilty Echoes vybírají elektro i hardcore.

KlipyTipy: Pkrek - Dose (feat.3MMC)

redakce 20.01.2020

Slovenský producent Pkrek prichádza s ďalšou novinkou, ktorá by mala byť súčasťou jeho nového pripravovaného projektu.

Očekávaný dokument V síti vstoupí do kin

redakce 20.01.2020

Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydaly na sociální sítě, aby prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online.

Lykke Li dorazí na Pohodu

redakce 20.01.2020

O účast švédské skladatelky, modelky a zpěvačky Lykke Li se pořadatelé slovenského festivalu Pohoda snažili prakticky celou uplynulou dekádu.

Melt Festival přidává pop, rap i techno

redakce 19.01.2020

Letošní ročník německého Melt Festivalu hlásí další jména. Floating Points, Helena Hauff nebo třeba Róisín Murphy.

Literární a komiksové hvězdy na Comic-Con Prague

redakce 19.01.2020

Hlavní hvězdou bude známý britský spisovatel Ben Aaronovitch, který se prosadil jako televizní scenárista pro proslulý anglický seriál Doctor Who.

Fallgrapp predstavuje novinku Ostrov

redakce 19.01.2020

Fallgrapp je slovenské hudobné zoskupenie podmanivo spájajúce elektroniku s akustickými nástrojmi, sláčikovým triom a ženským vokálom.