Zprávy

Kdo chce na Roadburn, nesmí se ve čtvrtek zapomenout v hospodě

Kdo chce na Roadburn, nesmí se ve čtvrtek zapomenout v hospodě

Daniel Katz | Zprávy | 03.10.2012

"Roadburn poskytuje naprosto odlišnou zkušenost než tradiční hudební festivaly. Je to malá, intimní a perfektně organizovaná akce. Roadburn pořádají lidi, kteří tuhle muziku a kapely milujou, a daří se jim vytvářet naprosto jedinečnou atmosféru, ve které vlastně není jasné, kdo je pořadatel, kdo kapela a kdo publikum. Rozdíly se úplně smažou." (Steve von Till, Neurosis)

Konání festivalu Roadburn je sice naplánováno až na duben příštího roku (přesněji od 18. do 20. dubna v holandském Tilburgu), ale kdo si chce jednu z nejlepších evropských, zdaleka nejen metalových akcí užít, musí si bedlivě pohlídat start předprodeje lístků. V posledních čtyřech letech se po nich totiž zaprášilo během půl hodinky a i když je to proti všem zákonům přírody, interval se pořád zkracuje. Vstupenky na Roadburn Festival 2013 začínají ve čtvrtek 4. října v 20:30 středoevropského času. Můžete koupit maximálně dva lupeny.

Ceny se mají takto:
třídenní: €165
čtyřdenní (včetně akce Afterburner): €185
pouze Afterburner: €32.50
kemp: € 57.50 (tři dny), €72.50 (čtyři dny)

Detailní informace zde:
www.roadburn.com/roadburn-2013/tickets

"Vstupenky se tehdy vyprodaly v předstihu několika měsíců za asi tři čtvrtě hodiny. Sama se dnes divím, jak je možné, že jsem tehdy to sobotní prosincové ráno nespala, ale ledabyle serfovala po ospalé noci strávené v práci po těch nejnemožnějších stránkách. 'Tak co teď? Nekoupím si ty lístky na Roadburn, když už jsem tady?' Za dvacet minut bylo po funuse. Měla jsem kliku, ale pravdou je, že se ty vstupenky daly sehnat ještě na milionu různých místech i poté: na oficiálním fóru Roadburnu, na jiných spřízněných fórech, na eBayi a když na to přišlo, tak i na místě od nějakejch už fakt idiotů." (Full Moon #1/2010)

Na Roadburnu 2013 vystoupí mj. Electric Wizard (kurátorují večer nazvaný The Electric Acid Orgy), Godflesh, kteří zahrají album Pure v celé délce, Neige (Alcest) coby "rezident", Primordial, Amenra, Goat, Cult of Luna, Asphyx, Teeth of the Sea nebo Witchsorrow. Není tak natřískáno jako v minulých letech, ale line-up není až do jara konečný a vždycky je k dispozici krámek s falafelem.

Více informací:
www.roadburn.com

"Na Roadburnu je v první řadě třeba ocenit to, jak věci fungují. Festival začínal někdy před patnácti lety (resp. v roce 2010 byla jeho 15. edice) a líp organizovanou akci abyste po celé Evropě pohledali. To místo v Tilburgu, kde se festival resp. jeho velká část koná, tomu nezměrně přispívá: popcentrum 013 je moderním multikulturním komplexem, kde všechno, na co si vzpomenete (bary, šatny, jídlo, kuřácké prostory, backstage i hajzly), šlape jako hodinky. Myslím, že by to musela bejt slušná náhoda a velká smůla, abyste někde museli stát frontu.

"Uvnitř 013 jsou tři koncertní prostory: luxusní Main Stage pro zhruba dva až tři tisíce lidí, řešená jako amfiteatr s ochozem ve třetím patře, několika bary a třemi, resp. pěti hlavními vstupy, fantastickým zvukem a nepřehlédnutelným prostorem pro vizuály. Green Room je o poznání menší, spíš klubová scéna s menším ochozem pro pár stovek fanoušků a Bat Cave je regulérní Sedmička, kde když hrají Altar of Plagues, topí se místnost v plamanech. Od loňska k 013 náleží V39, podobně řešený komplex naproti přes chodník, kde je kromě kina a 'odpočinkového centra' (nicméně jsme v Holandsku, dá se tomu říkat i 'místo, kde se dáme brko') taky kompletní merch všech hrajících kapel a krám s deskama. A tam se nedá bejt."

Roadburn se vám bude líbit, když: nesnášíte festivaly, nesnášíte miliony lidí na nich (kapacita Roadburnu je omezená cca dvěmi tisíci), nemáte rádi rozmary letního festivalového počasí, máte rádi metal, nevadí vám drogy, máte spoustu peněz, jste vegani nebo vegetariáni. Nezáleží na tom, jestli jste asociálové; 013 umí vyjít vstříc nejrůznějším rozpoložením.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alash se vrací do Prahy

redakce 26.08.2019

Drsný hrdelní zpěv byl v centru Asie po staletí praktikovanou tradiční disciplinou, ve světovém kontextu patří k objevům posledních dekád.

Mooncloud #29: Illegal Illusion

redakce 25.08.2019

Illegal Illusion vydali svou letošní novinku Dried Blood Syndrome na vinylu a namíchali další díl mixtapeu Mooncloud.

The Complication vydávají třetí desku

redakce 25.08.2019

Předchozí deska se snažila navodit atmosféru nekonečného rockového večírku, Life Inside se pohybuje v osobnější rovině.

Rock for Churchill oslaví 20. narozeniny

redakce 25.08.2019

V přírodním areálu Myslivna se představí Dub FX, Modeselektor, Modestep, Yungblud, Skindred i Tata Bojs se speciální show.

Temný korejský post-rock

redakce 24.08.2019

Hrou na korejské tradiční nástroje spojené s elektrickou kytarou a elektronikou vytváří hutný post-rock až avantgardu.

Houpací koně a klip z Tajnýho studia

redakce 23.08.2019

Koncem letošního března zalezla kapela Houpací koně do Tajnýho studia, kde natočila živá videa ke třem písničkám.

Letní Letná znovu s Tranzistorem

redakce 23.08.2019

V rámci prtažského festivalu Letní Letná představí už tuto neděli hudební label Tranzistor svou revue v tanečním duchu.

Beatbox a hudební extáze indických romů

redakce 23.08.2019

Fenomén pouštního blues, reprezentovaný Tinariwen a dalšími, patřil k nejsilnějším africkým trendům poslední dekády.

Wreck and Reference na Sedmičce

redakce 22.08.2019

Kalifornská dvojice Ignat Frege a Felix Skinner aka Wreck and Reference se vrací do Prahy. Podpoří je domácí Kult Masek.

Z Tapes festival na trnavském Nádvoří

redakce 22.08.2019

Slovenské kazetové vydavatelství Z Tapes otevře na trnavském Nádvoří druhý ročník svého festvalu. 6 kapel ze 4 zemí.