Zprávy

Kendrick Lamar vyloupil Grammy

Kendrick Lamar vyloupil Grammy

redakce | Zprávy | 16.02.2016

Během včerejšího večera předávání hudebních cen Grammy proměnil Kendrick Lamar svých jedenáct nominací na pět pozlacených gramofonů. Vyjma ceny za Nejlepší rapové album bodoval i v katagorii Nejlepší rapová píseň, Nejlepší rapové vstoupení, Nejlepší rapová kolaborace a Nejlepší hudební video. V průběhu show živě představil i skladby The Blacker the Berry a Alright z oceněné desky To Pimp a Butterfly. Vězení, řetězy a taky silné africké téma, podívejte se na záznam.


A o jednom z nejlepších alb minulého roku, gramy-negramy, jsme loni napsali: "Novinka Kendricka Lamara To Pimp a Butterfly navazuje na průlomovou desku z roku 2012 good kid, m.A.A.d city, která se dnes řadí mezi hiphopovou klasiku, formující žánr. Díky singlům Swimming Pools a Poetic Justice se Lamarovi dostalo velké pozornosti a podařilo se mu přiblížit americký hiphopovou kulturu zbytku světa. Na starší desce umělec prožívá osobní konflikty a snaží se reflektovat zkušenosti s lokálními problémy z černobílého světa, ta nová proniká ještě hlouběji a z osobní roviny přechází na politicky společenskou." Velký prostor věnoval Kendricku Lamarovi rovněž Full Moon #49.

Info

Kendrick Lamar

Foto © Kevork Djansezian, Getty Images

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Madhouse Express vs. Weird Visuals vs. stream

redakce 25.02.2021

Spojení psychedelického rocku a osobitého projevu kapely Madhouse Express doplní projekce liquid-light show.

Urban Market nabídne koncerty i přednášky

redakce 25.02.2021

Festival nabídne během pěti dní koncerty 52 Hertz Whale, Isama Zing, Bad Karma Boy, Felix, Tono S. a Lannne.

Výsledky X. ročníku hudebních cen Vinyla

redakce 24.02.2021

Cenu získali Tábor, 58G a aktivity labelu Divnosti. Nové ocenění pro mladé hudební publicisty získali Aneta Martínková a Radim Lisa.

Českého lva bude doprovázet kapela Hm...

redakce 24.02.2021

Pestrý rámec bude mít letošní předávání Českých lvů.

Daft Punk po 28 letech končí

redakce 23.02.2021

Jedna z nejzásadnější kapel elektronické scény ohlásila rozpad. Jak se to říká, lepší vybuchnout nežli vyhasnout? Co na to ohlasy odjinud?

Festival Boskovice 2021 slibuje kulturní očistu duše

redakce 23.02.2021

V rámci několika hudebních scén se už nyní mohou návštěvníci těšit na řadu zatím převážně českých kapel.

Vyjde album Miroslava Tótha s Dystopic Requiem Quartet

redakce 23.02.2021

Zároveň sa v online prenose uskutoční premiéra hudobného diela, ktoré spracúva silný príbeh z minulosti a nesie jasný odkaz súčasnej spoločnosti.

Skupina Boo se vrací

redakce 23.02.2021

V jejich repertoáru se podařilo nejen navázat na tradici toho nejlepšího z brněnské alternativy, ale zároveň hudbu výrazně modernizovat, učinit ji svébytnou.

Nový vinyl store Graffneck Records

redakce 22.02.2021

Graffneck Records je unikátní svým hudebním zaměřením, který vychází nejen ze street culture jako takové, ale i z personálního vkusu a přehledu členů Graffneck teamu.

Slovenský producent Elýščítat vydal singel

redakce 22.02.2021

Elýščítat nerád veci škatuľkuje a formuje do jednotvárnosti. Miesto toho radšej vyzdvihuje rozmanitosť viacerých hudobných žánrov, ktoré následne spája do svojej zmesi.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace